yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (176)
  • medya (0)

  176. "İcap ettiği zaman yüzünüze karşı en hayâsızca yalanları söylemekten, en namussuzca hareketleri yapmaktan çekinmeyen bu adamlar on dakika sonra size akılların almadığı bir küstahlık ve pişkinlikle namustan, faziletten bahsederlerdi."

  (bkz: Kağnı ses esirler)

  29 mayıs 15:59 29 mayıs 16:00

  175. 'en yüce zafer "kişinin kendisini kazanması" idi. (tanrılar okulu)

  'retina üzerine düşen görüntüler dünya değildir, dünyanın hikayesidir. sana defalarca tekrar tekrar anlatılan bir hikaye: bir efsane. Dünya sadece sana anlatılandır. (tanrılar okulu)

  'yaşadığını unutacak kadar başka yaşamlarda kaybolma. (bukowskinin kadınları)

  'beyhude bir hayaldi,

  nisan güneşi gibi geldi geçti,

  bir bakış, bir söz aklımı çeldi,

  gönlümü çaldı, çekti gitti. (1984)

  'bağlılık düşünmemek demektir, düşünmeye gerek duymamak demektir. bağlılık bilinçsizliktir. (1984)

  'düşünmek için, kalpsiz mi olmak gerekiyor sanıyorsunuz? hayır, düşünmeyi besleyen sevgidir. düşen insana el uzatın, mahvolan bir insanla alay etmeyin, onun haline ağlayın. sevin onu! onda kendinizi görün ve ona kendinizmiş gibi bakın. (oblomov)

  'ölümün son iyiliği, bir daha ölümün olmamasıdır. (nietzsche ağladığında)

  28 mayıs 16:27

  174. "bana öyle geliyor ki, hakikaten yapabileceğimiz bir tek iş vardır, o da ölmek."

  (bkz: içimizdeki şeytan)

  28 mayıs 11:48


  173. -stefan zweig-bir yüreğin ölümü

  Kısa ama çok çarpıcı bir öykü. Buraya uzun bir alıntı bırakıyorum.

  Kaderin, bir kalbi aniden, onarılamayacak biçimde, şiddetle sarsması için güçlü bir darbe gösterisi yapmasına gerek yoktur her zaman. Kaderin ezici ağırlığı, ufak, anlık bir olaydan bile bir felaket yaratabilir. Bizler, yetersiz olan dilimizde bu ilk hafif dalgalara "yıkım nedeni" deriz ve bunların küçük cüsselerine rağmen genellikle inanılmaz büyük bir güce sahip olduklarını görmek bizi şaşırtır. Ama nasıl ki bir hastalığın belirtileri hastalığın ilk evrelerinde çok belirgin olmayabilirse, aynı biçimde, bir insanın kalbinin çöküşü de kaderin ilk belirtileri kendini belli etmeden gerçekleşir. Kader kurbanının aklı, bedeni ve ruhu acısını dışa vuramadan o işe başlamıştır bile. İnsanın kendisini bilmesi iyi bir savunma olsa da aslında boşa giden bir çabadan öteye gitmez.

  28 mayıs 09:00

  172. “sana kötülük yapmak isteyen insanlar çıkacak karşına ama unutma ki iyilik yapmak isteyenler de çıkacak. dünyanın kötülerle dolu olduğunu düşünüp küsme, herkesin iyi olduğunu düşünüp hayal kırıklığına uğrama! kendini koru, insanlara karşı kendini koru!”

  zülfü livaneli - serenad 

  28 nisan 14:08

  171. "içimizdeki şeytan pek de kurnazca olmayan bir kaçamak yolu."

  26 nisan 22:51

  170.  "Öyledir, dedi zübeyir; bazı canlıları yara öldürmüyor, muhatapsız kalmak öldürüyor."

  "benim gözyaşlarım gene boşandı tabii, kendime bir türlü hakim olamadım. birisi önümde durup, hüküm allah'ın, başın sağ olsun, dediğinde babam yeniden ölüyordu çünkü. sonra bir başkası geliyor yeniden, bir başkası geliyor yeniden, yeniden, yeniden ölüyordu."

  hasan ali toptaş - kuşlar yasına gider

  17 nisan 21:06


  169. Aklına hayatının karanlık yanlarını takanlar, geçmişteki şanssızlıklarını ve düş kırıklıklarını tekrar tekrar düşünen insanlar, vücutlarındaki su moleküllerini o günlerdeki hallerine döndürür ve böylece aynı şanssızlık ve düş kırıklıklarını gelecekte yaşamak için dua etmiş gibi olurlar ki bu Su Kanunu'dur..

  Mustafa Kaya-Su Kanunu

  4 nisan 22:33 4 nisan 22:34

  168. Üzülme. İhtiyarlarsın. Yüzün buruşur.

  (link: http://www.ebrubektasoglu.com/yazi/peyami-safa-cumbadan-rumbaya-romanindan-altini-cizdigim-20-etkileyici-alinti/ Peyami Safa - Cumbadan Rumbaya)

  26 mart 13:31

  167. “Sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmek için hoşlandığın her şeyden az az ye, erken yat, erken kalk ve sonra çık yürüyüşe. Her günü sükûnetle yaşa ve keyfini çıkar yolculuğunun. Sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmek için iyi geçinelim arkadaşlarımızla. İlkbahar, yaz, sonbahar, kış her mevsimin mutlulukla çıkartın tadını. Parmaklarınızın ne kadar yaşlandığına takılmamak işin sırrı. Onları çalıştırmaya devam ettirirsen, kutlarsın yüzüncü yılını.”

  (link: http://www.ebrubektasoglu.com/yazi/ikigai-nedir/ İkigai)

  19 şubat 10:40