yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (169)
  • medya (0)

  169. Üzülme. İhtiyarlarsın. Yüzün buruşur.

  (link: http://www.ebrubektasoglu.com/yazi/peyami-safa-cumbadan-rumbaya-romanindan-altini-cizdigim-20-etkileyici-alinti/ Peyami Safa - Cumbadan Rumbaya)

  26 mart 13:31

  168. “Sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmek için hoşlandığın her şeyden az az ye, erken yat, erken kalk ve sonra çık yürüyüşe. Her günü sükûnetle yaşa ve keyfini çıkar yolculuğunun. Sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmek için iyi geçinelim arkadaşlarımızla. İlkbahar, yaz, sonbahar, kış her mevsimin mutlulukla çıkartın tadını. Parmaklarınızın ne kadar yaşlandığına takılmamak işin sırrı. Onları çalıştırmaya devam ettirirsen, kutlarsın yüzüncü yılını.”

  (link: http://www.ebrubektasoglu.com/yazi/ikigai-nedir/ İkigai)

  19 şubat 10:40

  167. “üniversitede okurken arkadaşlarımı, onlara ne kadar güvenebileceğime göre kategorize ettiğimi hatırlıyorum.” 

  jeffrey young-hayatı yeniden keşfedin

  17 şubat 00:40


  166. “… Kimse beni istemiyor, kimse sevmiyor. Çok çok acılar çektim ve herkes acılarım sürsün istiyor. Biliyorum.”

  “Başkalarına acı çektirdin,” dedi Joe. “Sen de acı çekeceksin tabii, doğrusu bu.”

  (link: http://www.ebrubektasoglu.com/yazi/anthony-burgess-otomatik-portakal-romanindan-hafizama-kazinan-25-alinti/ Otomatik Portakal)

  11 şubat 11:03

  165. Her şey geçer, her şey unutulur. Kendini bir felaketin içinde kaybetmenin manası yoktur. Sabahattin Ali'nin Kuyucaklı Yusuf kitabından bir alıntı. Aklımdaki kötü düşünceleri kovmaya çalışırken bu sözü anımsadım.

  4 şubat 01:58

  164. ''Sen, kurşunla vurulanları hiç işitmedin mi be hemşireciğim? Bazıları, vurulduklarının farkında bile olmazlar; üç beş adım koşarlar, kaçıp kurtuluyoruz sanırlar. Yara sıcakken acımaz, hemşireciğim. Hele bir kere soğumaya başlasın.''

  (link: http://www.ebrubektasoglu.com/yazi/resat-nuri-guntekin-calikusu-romanindan-hafizama-kazinan-10-alinti/ Reşat Nuri Güntekin - Çalıkuşu)

  8 ocak 18:51

  163. ''çocuklar boyama kitabı değildir.. onları en sevdiğin renge boyayamazsın.''

  The Kite Runner

  6 ocak 11:05


  162. Çiçeği ışıkta görmek için kitaplıktan çıkarınca, nilüferin artık yalnızca bir nilüfer mumyasına dönüşmüş olduğunu gördü. Kararmış taç yapraklarına azıcık dikkatsizce dokunursa, bir anda toz haline gelip döküleceğinden, uçuk yeşil rengini hala koruyan dalından düşeceğinden emindi. Buna bir nilüfer denemezdi, yalnızca bir hatıra, bir gölgeydi artık. Ölümsüz, ışıltılı nilüferin kendi yoluna gitmek için terkettiği bir koza gibiydi. Yine de, bir zamanlar canlı bir çiçek olduğunu gösteren, belli belirsiz bir kokusu vardı ama, bir zamanlar yaz güneşi üzerine vurmuştu. Şimdiyse, giderek sönmekte olan bir köz gibi hafif sıcaklığını hala sürdürüyordu.

  İsao dudaklarını yavaşça taç yapraklarına dokundurdu. Dokunuşlarını açık seçik hissetmeye çalışsaydı, çok ileri gitmiş olacak, Nilüfer dağılacaktı. Dokunuşu, şafağın bir dağ sırasını sarmalayışı gibi olmalıydı.

  İsao'nun henüz başka dudaklara değmemiş olan genç dudakları, solmuş nilüferin taç yapraklarına olanca duygusallığıyla, eşsiz bir zarafetle sürtünüyordu.

  "İşte arılığımın kaynağı, arılığımın güvencesi." Dedi kendi kendine. "Burada olduğuna eminim. Kılıcımı kendi bedenime çevirme zamanı gelince, nilüferler sabah çiğinin altında başlarını kesinlikle kaldıracak ve taç yapraklarını doğan güneşe açacaklar. Yaydıkları koku, kanımın pis kokusunu bastıracak. Evet, öyle olacak! Bundan böyle nasıl kaygılanabilirim ki?"

  3 ocak 12:39

  161. “İsterseniz kitaplıklarınıza kilit vurun; ama zihnimin özgürlüğüne vurabileceğiniz ne bir kilit var ne de bir sürgü, ne de kapatabileceğiniz bir kapı.”

  “Kadınları korumaktan vazgeçmeniz lazım, onları farklı işler ve farklı uğraşlarla baş başa bırakın; izin verin ki asker olsunlar, denizci olsunlar, otomobil sürsünler, liman işçisi olsunlar… “Kadınlık korunmaya muhtaç bir varoluş olmaktan çıkınca her şey olabilir.”

  “Para kazanın, kendinize ait ayrı bir oda ve boş zaman yaratın. Ve yazın, erkekler ne der diye düşünmeden yazın.”

  Virginia Woolf - (link: http://www.ebrubektasoglu.com/yazi/virginia-woolf-kendine-ait-bir-oda-romanindan-kulaga-kupe-yapilasi-12-alinti/ Kendine Ait Bir Oda)

  30 aralık 2019 10:50

  160. Tavus kuşuna haddini bildiren ayaklarıdır.

  Montaigne -Denemeler

  29 aralık 2019 23:55