girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (197)
  • medya (1)

197. Otobüs veya dolmuştan inip karşıya geçecekse ve o anda bana yeşil ışık yanıyorsa bile geçmem, önce kırmızı ışık yanıp araçlar geçecek, sonra yeşil yandığında karşıya geçeceğim.

31 temmuz 23:37

196. İnanılmaz çok var :( 

Ama en belirgin olanlar olarak;

-Ses takıntısı. Hani böyle belli bir ritim ile devam eden sesler. Tık tık tık gibi. Onun dışımda şapırdatma sesi, nefes sesi. Şu nefes sesi yüzünden birisiyle aynı odada uyuyamıyorum. 

-Sakız. Böyle birinin yolda ağzında çiğneme hareketi yaptığını görünce içimden ona çok kötü şeyler diyorum. 

31 temmuz 19:14

195. Çok değişik takıntılarım vardı zamanla azaldı ama hala ev dagınıksa bir kendimden geçiyorum. Dolapta mutlaka meyve ve yogurt olmalı. Su veya elektrik kesilince ciddi manada stres oluyorum evden çıkmak zorunda kalıyorum o derece. Askıların hepsi aynı yöne bakmalı, dolap düzgün durmalı. Bir de bunları dile getirince kendime sinir oldum :(. Çok stres anneciğim...

31 temmuz 17:09


194. aşırı unutkan olduğumdan önemli bir nesneyi bir yere koyarken ''evet şimdi seni buraya koyuyorum ve bunun farkındayım, işte buradasın, seni unutmayacağım'' vb cümleler kullanarak nesneye sesli göz dağı vermek.

jöle gibi titreyen yiyecekleri yiyememek.

en öndeki ürünleri almamak.

31 temmuz 16:55

193. Dolap askılarımın hepsi aynı yöne bakmalı. Biri bile ters asılsa bir 20 saniye fenalık geçiriyorum.

31 temmuz 16:28

192. Elim pisken kağıt peçeteye dokunamam. Örneğin salça bulaştı o salçayı kağıt havluyla silereken o kuru yüzeye pis bişey bulaşınca tikleniyorum. İlla ıslak veya sabunlu bişeye silmem gerek. 

31 temmuz 16:11

191. gardroptaki bütün askıları içe doğru asmak.herhangi birinin ters durmasına katlanamıyorum.

iki renkli bir battaniyem var mesela, mavi tarafı üste doğru gelmediyse katiyen uyuyamam. içimi aşırı bir öfke kaplıyor.

metal çatal, bıçak sesine dayanamıyorum.

31 temmuz 15:11


190. Ayaklardan hic hoslanmam.Baskasinin ayagi bana yanlislikla degse bile felaketim olurdu,ağlardım 

Birde en sacma takintim asla duvara yuzum donuk sekilde yatmamaliyim.Herzaman sirtim duvara donuk olmali,mesela bazen uyku tutmadigi zamanlarda yatakta oylece yatinca heryerim ayni yerde yatmaktan uyuşuyo.Ama gene de duvara yuzumu dönemem.

Yemek yerkende hani ortadan yenmesi gereken şeyleri biri benim onumden yiyince deliriyorum

Kuafor fobim var,baskasi sacima dokununca deliriyorum cunku

Bocek görünce bi yerde,evdeki birinin bocegi peceteyle attigini gormeden rahat edemem

31 temmuz 14:41 31 temmuz 14:49

189. Eğer tırnaklarım çok kısa ise herhangi bir kumaşa tırnaklarımın değmesi, sürtünmesi beni dehşet rahatsız ediyor. Kendimi hiç kumaşın olmadığı bir odaya kapatmak istiyorum.

31 temmuz 14:19 31 temmuz 14:35

188. çok sık çamaşır değiştiririm. günde en az 4 kere değiştirmezsem günlük ped kullanıyor olsam dahi kendimi pis hissediyorum. bu nedenle yanımda çamaşır taşımak ve sürekli çamaşır yıkamak zorunda kalıyorum. oldukça can sıkıcı bir durum ama bunu yenemiyorum. sabah kalk değiştir, işte değiştir, eve gel değiştir, yatmadan tekrar değiştir...

kapı açıkken uyuyamam. aslında bunu yaşayan birçok kişi varmış, okuyunca hem şaşırdım hem de yalnız olmadığım için sevindim.

yüzümde sivilce çıkmışsa veya bir siyah nokta fark ettiysem mutlaka sıkarım. sonra o daha beter olur, o halini de sıkarım. böylece sonsuz bir döngüye girerim. allahtan artık eskisi kadar sivilcem çıkmıyor da o kadar uğraşmıyorum suratımla ama ergenliğimde bu huyum yüzünden sıktığım sivilcelerin bazılarının izleri hala alnımda duruyor.

yüksek sese karşı tahammülsüzüm. yüksek sesle yanımda konuşulduğunda dahi kendimi çok kötü hissediyorum, yanımdaki kişiden sesini alçaltmasını rica ediyorum. trafikte korna sesine falan hiç girmiyorum bile.

havlu, çarşaf vb. şeylerin birbirine sürttüğünü düşününce içim bir fena oluyor, dayanamıyorum. bazen kendime işkence etmek için havluyu ısırdığımı falan düşünüyorum (mesela şimdi) ovv çok fena.

31 temmuz 14:00 31 temmuz 14:02