girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (153)
  • medya (11)

153. Ilk takaslarımdan birini (yazar: Darkblue) adlı yazarla gerçekleştirmiştim, o zamanlar ne tür sorunlar olabileceğinden bihaber şekilde göndermek istediği ürünleri kabul etmiştim. Aylar sonra gözlerim sürekli yaşarıp şişince doktora gittim ve alerji yapabilecek şeyler konusunda uzun bir liste saydı. Eve gelip baktığımda fark ettim ki kendisi 9 yıllık bozulmus bir far paleti göndermiş. Kullanmayı bıraktığımdan bu yana tek bir sorun yaşamayınca emin oldum ve ardından en azından bir özürü hak ettiğimi düşündüğümden mesaj attım, tabi ki kapı duvar. Bu paleti kullanmamasını anlıyorum, beğendiği bir ürün karşılığında takasa koymasını da anlıyorum ama benim yerime karar verebilecek haddi kendisinde bulabilmesini anlamıyorum. Tabii takas sırasında diğer ürünlerin batch kodunu gönderdiğinde baskı yapmamak adına benim inatla bu paletin kodunu sormamış olmam da hata. Bugüne kadar takas sonucu bu tarz bir girdi paylaşmadım zira benzer durumlarda özür dileme nezaketi gösterdiler. En azından benden sonra kendisiyle takas yapacak biri olursa ince eleyip sık dokusun diye paylaşıyorum bu girdiyi de.

28 mart 01:19

152. Taaa aralik ayinda burda ygs-lys kitaplarimi hibe edecegimi yazmistim, (yazar: Smokeygil) isimli yazar da ben istiyorum demisti. Karsi odemeli yolladim. Bugun pttden aradilar smokeygil adina (gizlinot: Adini ifsa etmicem) yolladiginiz kargo alinmamis, ptt x yer subesinden ucretini verip gelip almaniz gerekiyor dendi. Yazarin telefonu bende var fakat whatsappta cikmiyor. Bugun musait olup aramayamadim. Yarin arayacagim. Bosu bosuna gidip para vermek istemiyorum gidip almasam olur mu bu konuda bilgisi olani mesaja bekliyorum.

Almayacaginiz kargoyu istemeyin kardesim! Hibe de olsa istemeyin! O kitaplar belki baska birine gidecekti ve isine yarayacakti o kisinin? Niye hak gasp ediyorsunuz? Sorumsuz insanlara katlanamiyorum ya, kat la na mı yo rum!

Edit: mesajlara tekrar baktim aralikta degil eylulde yollamisim!

26 mart 23:42 26 mart 23:44

151. Takas için anlaşmaya çalışırken birden konuşmayı kesmek. Uygun bir şekilde düşünmediğinizi veya vazgeçtiğinizi belirtebilirsiniz yani hayııırr ille de olacak diyecek hali yok insanların? Takaslamak istediğim ürüne denk olabilecek ürünleri önerdim şimdiye kadar zaten ama Bana absürt önerilerde bulunanlara bile nezaketen düşünmediğimi belirtip geçiyorum. Bilmiyorum çok naifim galiba ben ya harcayacaklar beni :d

22 mart 16:40


150. Sen özenle, dolu dolu, tertemiz ürünlerle bir kutu hazırlarsın ve sana tarihi geçmiş, fazlasıyla kullanılmış, atılması gerekirken "amaaan ne atıcam veriiim gitsin yea" mantığını layık görürler ya... onlar yerine ben Kaç ürün attım sayamadım.

22 mart 15:20

149. Hibe için liste koyup ilgilenen süslülerden haber bekliyoruz. Tabi gecikme olur cevapta neden olmasın, ancak ürünleri istediğini belirten -hatta aralarından istediklerini seçebilirler toplu alım yapmak zorunda değiller- ve daha sonra sözlüğe girip cevap yazmayan kişiler var. Sevgili umursamaz süslüler, o ürünlere bi anlık hevesle atılmış ve kapınıza kadar gidecek kargoyu almaktan vazgeçmiş olabilirsiniz, ama bunu karşı tarafa bildirirseniz o kişi de gerçekten ihtiyacı olan kişileri kusura bakmayın ürün gitti diye çevirmek zorunda kalmaz.

Aslında bu takas ve hibe işinde, sorumluluk sahibi olmayan, bencil, kendiniz zeki zanneden kurnaz arkadaşlar sorun çıkarıyor. Kargo göndermek, göndermeden yazmak, gönderirken yazmak, kargoyu aldıktan sonra yazmak vs. yani kişiyi bihaber bırakmamak ne kadar zor olabilir? Dumanla haberleşilen çağları atlattık. Mesajı tuvalette bile atarsın, önemli olan karşı tarafın yerine kendini koyabilmek. Empati ve dürüstlük çok güzel şeyler.

21 mart 00:30

148. Aslında yazmayacaktım ama üstteki girdiyi görünce yazmam gerektiğini düşündüm. Ben de aynı yazarla (yazar: Banabikahve) takas için anlaşıp bir gün sonra görüşmek üzere sözleştim. Kendisine mesaj attım geri dönüş alamadım. Anlaştığımızı düşündüğüm için gelen teklifleri reddetmiştim yani pek hoş değil bu tarz şeyler. İnsan vazgeçmiş olabilir elbette fakat bir mesaj yazma zahmetinde bulunmamak da ayıp yani.

20 mart 11:39

147. (no: 735757) takas girdimden sonra (yazar: banabikahve) elindeki bir ürünle takas teklifinde bulundu. 25 Şubatta yazıştık ben o hafta yurtdışındaydım 5 mart’ta döndüm ve o akşam görüşmek için plan yaptık. İşi olduğu için gelemeyeceğini söyledi. Daha sonra 8 mart’ta yazıştık ve kendisinden haber beklediğimi söyledim. Haftaiçi işyerimin olduğu yere gelebileceğini söylediği için kendisinin yazmasını bekliyordum. Ancak üzerinden neredeyse 2 hafta geçmesine rağmen bir dönüş alamadım. Takas listesine yazan süslüleri anlaşma yaptım diyerek geri çevirmek durumunda kaldım. Ayrıca bahsettiğim yazarın farklı bir süslü sözlük hesabının daha olduğunu görünce irite oldum açıkçası. bir daha sözlükte takasa bulaşacağımı sanmıyorum. Etrafımdaki insanlara hediye ederim elimdeki ürünleri

20 mart 11:19


146. ne kadar şanslıyım ki çok güzel insanlarla takas yaptım. Arkadaş olduklarım, hala konuştuklarım dünya tatlısı insanlar <3 Takas sırasında mesajlaştığınızda taleplere göre karşınızdaki kişiyi az çok tanıyorsunuz aslında. Kimi inanılmaz şüpheci, kimi daha fazla ürün alma derdinde, kimisi ise yıllar olmuş ürün elinde hala yüzde yetmişi dolu diyor :) Böyle şeyleri anladığınız an kibarca konuşmayı terkedin. Takas edemediğinizde hediye verin. Ben iki kere giydiğim cat botlarımı apartman görevlisinin eşine verdim. kadın ne kadar mutlu oldu. Rahat mı oldu mu diyorum, siz ne verirseniz bana güzel olur diyor. kıyamam yani :)

12 ocak 19:04

145. Tarihi geçmiş ve sahte ürünlerle karşılaşmak. Takas yaptığım bazı isimlerden memnun olsam da bir çoğunda bu durumla karşılaştım. eğer tarihi geçmiş bir ürün gönderecekseniz, ki ben olsam göndereceğime çöpe atarim kimsenin cildi benimkinden değersiz değil, en azından bunu belirtme nezaketi gösterilebilirsiniz. Gelen ürünlerin çoğunu çöpe attım takastan. Aynı platformu paylaştığınız insanların biraz daha güvenilir olmasını bekliyorsunuz haliyle :/

27 aralık 2017 18:37

144. takas yapamamak.

milletin kabarık listesinden benim kıçı kırık 2 ürünüme bakan yok.

27 aralık 2017 17:48