süslülerin takas ve hibe yaparken karşılaştıkları sorunlar

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (157)
  • medya (11)

157. ne kadar şanslıyım ki çok güzel insanlarla takas yaptım. Arkadaş olduklarım, hala konuştuklarım dünya tatlısı insanlar <3 Takas sırasında mesajlaştığınızda taleplere göre karşınızdaki kişiyi az çok tanıyorsunuz aslında. Kimi inanılmaz şüpheci, kimi daha fazla ürün alma derdinde, kimisi ise yıllar olmuş ürün elinde hala yüzde yetmişi dolu diyor :) Böyle şeyleri anladığınız an kibarca konuşmayı terkedin. Takas edemediğinizde hediye verin. Ben iki kere giydiğim cat botlarımı apartman görevlisinin eşine verdim. kadın ne kadar mutlu oldu. Rahat mı oldu mu diyorum, siz ne verirseniz bana güzel olur diyor. kıyamam yani :)

12 ocak 19:04

156. Tarihi geçmiş ve sahte ürünlerle karşılaşmak. Takas yaptığım bazı isimlerden memnun olsam da bir çoğunda bu durumla karşılaştım. eğer tarihi geçmiş bir ürün gönderecekseniz, ki ben olsam göndereceğime çöpe atarim kimsenin cildi benimkinden değersiz değil, en azından bunu belirtme nezaketi gösterilebilirsiniz. Gelen ürünlerin çoğunu çöpe attım takastan. Aynı platformu paylaştığınız insanların biraz daha güvenilir olmasını bekliyorsunuz haliyle :/

27 aralık 2017 18:37

155. takas yapamamak.

milletin kabarık listesinden benim kıçı kırık 2 ürünüme bakan yok.

27 aralık 2017 17:48

154. İlk hibemi yaptığıma pişman oldum (yazar: Mug) sayesinde. İlk mesaj atan olduğu için ona göndermiştim ama kargoyu kabul etmememiş. Şu an o kargo bana geri dönüyor. Boş yere hem zamanımı hem paramı harcamış oldum. Sözlük üzerinden attığım mesajlara da geri dönmedi kendisi.  o yüzden  başkalarına da aynı şeyi yapmasın diye isim verdim.

11 aralık 2017 16:46


153. Cok enteresan, bi kere olunca insanlik halidir deyip ustunde durmadim fakat 2. kez aynisi olunca dokuleyim dedim. 

Cok da hos sohbet ettigimiz bi suslucugumle ikidir kargoyu nasil yapalim kismina geldigimizde mesajlasmamiz bitiyor. Ama ikidir ayni yerde, kargo kisminda. Ne bir vazgectim, ne de bir hayir oyle olmasin boyle olsun mesaji atilmadigi gibi bir sonraki takas listesi guncellemesinde bende olan anlastigimiz urunu tekrar yazdigini goruyorum. E o urune sahip olacaktin zaten? Anlastik, uzlastik... Eee?

Niye boyle yapiyonuz cocuklar, benim tansiyonum var...

18 ekim 2017 01:54

152. takas ve hibe aşamasında değil de, takas ve hibe listelerini okurken bile beni soğutan şeyler.

mesela şu minvalde şeyler görüyorum: "ürün x, 10'da 1'i kaldı, ama güzel ürün ben memnunum" ya da "ürünün dörtte biri duruyor" gibi. takas benim bildiğim, rengi size uymayan, cildinizin anlaşamadığı ya da dükkanda sevip eve gelince aynı randımanı alamadığınız ürünler için yapılmalıdır. e sen dibini görmüşsün ve sevmişsin işte ürünü, niye takasa koyuyorsun ki, takas listeni kabartmak için mi? çöpe at daha görgülü durur en azından. bence hibeye koymak bile ayıp ya, neyse.

28 eylül 2017 12:02

151. 1 kere takas listesi yayınladım ve 2 mükemmel yazarla takas yaptım. Buraya kadar her hangi bir sorun yok ama takas yaptığım 2 palet gözümde tütüyor, elimdeyken hiç elim gitmemesine rağmen makyaj yaparken hep ahhh xxxx paletim olaydı ondaki bu renk şuan tam olurdu diye hayal kuruyorum. Anladım ki benim sahip olduğum ürünlerle gönül bağım var. Bu sebeple bir daha takas yapabileceğimi düşünmüyorum.

Rip sunset paletim canımın içi.

27 eylül 2017 23:23

150. (yazar: yaagmurdemir) açılın dertli geldi. her şey 27 mayısta başladı.... (link: https://i.hizliresim.com/d7obnp.png dönülmez bir akşamın ufkundayız)

ben ama nasıl seviniyorum kız grubuna falan yazdım. tüm kız grubunu üzdün sen....

(link: https://i.hizliresim.com/o627gX.png lys daha olmamış) lysye 10 gün var diyorum. bunun üzerine sıralamalar açıklandı, tercihler yapıldı, onlar açıklandı, yurtlar açıklandı, gittim yerleştim...

ürün bana kargolanıyor. ama ismim yerine kullanıcı adım elif eren diye yazılmış. ismim bu değil diyip değiştirmesini istiyorum. olaylar da burada başlıyor zaten.

iki bayram geçti dflkjgflhjf(link: https://i.hizliresim.com/rJj9Va.png bir gün geciktirince özür diliyorum..)

(link: https://i.hizliresim.com/nJkrgB.png bayram değil seyran değil kargomu neden alamıyorum)

(link: https://i.hizliresim.com/EybJpB.png size umudu anlatamam ama gösterebilirim)

buradan cevap alamayınca kendisine whatsapptan yazdım. bana değiştirdiğini söyledi. pttye gittim değiştirilmedi dedi. sistemseldir falan diye kendimi avutup bekledim. yine yazdım "sıkmayın canınızı bir daha giderim :)" falan yazdı. ben de uff uğraştırıyorum kafasındayım xcvkdfjgkd. ürün kadıköye yani yağmurdemirin gönderdiği şubeye geri dönmüş. kendisine söylemeden kadıköy pttye uğradım. kimsenin isim falan değiştirmediğini söylediler. ama ben salak olduğum için yok ya sizde bir hata vardır bakın değiştirdim diyor dedim. "hanımefendi bizim sizle ne derdimiz olacak değiştirilmedi işte iki dakikalık iş değişse değişti deriz." dedi. yav çok mantıklı o an aydınlandım. 2 şubenin (bayrampaşa) benimle ne gibi bir derdi olacak da bana yalan söyleyecek.

gönderdiğim ürünler sıfıra yakın mac far, juicy shaker, hoola. yalvarırım kimseye kendini aptal hissettirmeyin ya. kimse bunu hak etmiyor. bakkala 10 kuruş borcum olsa rahat edemiyorum hemen evden alıp veriyorum. siz nasıl rahat ediyorsunuz inan anlamıyorum. benle anlaştıktan sonra tekrar takas listesi yayınladı. içinde mac lightscape yine vardı. dedim listeyi kopyalamıştır, görmemiştir. iyi niyetli düşünmeyeceğim artık. 27 mayısta anlaşılan bir kargodan bahsediyoruz. bir haziranda yolladım. 1 haziran!! burada 3-4 kişiyle daha takas yaptım. kimseyle sorun yaşamadım. yazık gerçekten küçük hesaplar bunlar.

edit: medya yüklemeyi beceremediğimden hem link koydum hem görsellere ekledim. isteyene şifremi verir konuşmaları okuturum.

19 eylül 2017 13:32 19 eylül 2017 13:37

149. Sözlük üzerinden 20 civarı takas yapmış biri olarak genel itibariyle takas yaptığım kişilerden memnunum ki zaten her iki taraf da aynı dikkat ve özeni gösterdiğinde ve anlayışlı olduğunda bir sorun çıkacağını da düşünmüyorum. Dolayısıyla Benim asıl takıldığım kısımlar daha farklı be bunları anlatmak için geldim.

*öncelikle takas görüşmeleri sürerken 8-9 yıllık ürünü takasa koyan kişileri gördü bu gözler, batch kodu isteyince de hımsss falan olanlar mı dersiniz türlü türlüsüne rastladım. Anlamadığım husus şu ki karşısındakini gerizekalı yerine koyacak kadar mı düşük iq'lu bu yazarlar. Tabii ki de soracağım takasla alacağım ürünü sonuçta hepsi belli bir meblağda ve kimse parasını sokakta bulmadı. Ayrıca o kadar eski ürünü nasıl saklamışlar evlerinde onca yıl gerçekten hayret! Batch kod vs. Anlamayan yazarlar da vardır elbette, ne yani kime giydirirsem mi diyorlar? Bozulmayacak ürünler de vardır elbet ancak o da sıfırsa içim rahat eder, sonuçta bir kere hava aldıktan sonra yapısı bozulmaya başlayan onca ürün var.

*diğer bir husus ise, takasın amacını anlamamak. Takas niçin yapılır? Sana gitmeyen yahut daha az memnun kaldığın ürünleri daha çok randıman alacağın ihtiyaç/istek listendeki ürünlerle değiştirmek için Oysaki asla kullanmayacağım renkte ruju yahut hiç takmayacağım, tarzımın tamamen dışında olan çantayı takas yapmak zorunda olduğumu düşünen yazarlar var. En az 10 kere mesajlaşmışız bu kişilerle ve her seferinde kibar olmaya özen göstermeme rağmen 'ne yani madem takas yapmayacaksın neden yayınlıyorsun o listeyi o zaman' tepkisiyle geliyorlar. Sonra seviye yerlere inmesin diye artık cevap dönmediğimde de neden yazmıyorsunuz diyor aynı kişiler. Yukarı tükürsem bıyık aşağı tükürsem sakal durumu işte çıkamıyorsun bir türlü olayın içinden. Ama şu var; ben kullanmayacağıma emin olduğum ürünü takas etmem, ister 400 tl isterse 1 lira olsun. 30 yaşındayım, çok şükür tarzımı da biliyorum giyeceğim/giyemeyeceğim yahut kullanamayacağım ürünü de.

*diğer bir kısımsa; liste paylaşıp paylaşıp atılan mesajlara cevap dönmemek. Madem dönmeyeceksin(olumlu/olumsuz) o zaman hayırdır diye sorarlar insana. Azıcık nezaket azıcık görgü yeterli diye düşünüyorum cevap dönmek için. 

Daha çok var aslında ama şimdilik bu kadar. Editlerim gerekirse tabi yeni sistemde düzenlemek artık ne kadar mümkünse.

4 ağustos 2017 22:17

148. Buraya bir nevi içimi dökeceğim, yazar da kendisini buraya yazdığım için kusuruma bakmasın lütfen zira kendisi bana yeterince psikolojik zarar verdi.

Birtakım ürünler için anlaştık ve kimse kimseye batch kodu sormadı. Kargolar iki tarafa da ulaştı. Önce benim yolladığım gitti. Farın batch kodunun çok eski olduğunu, ürünün resmen taşlaşmış olduğunu ve renk vermediğini söyledi. Biraz mahçup oldum kusura bakma dedim. Fakat ben baz ile kullandığımdan ve yeterli verim aldığımdan onun memnun kalmayacağını düşünmemiştim zira kendisi hiç sormamıştı da. Bu kısım benim hatam olabilir sanırım. 

Sonrasında bana kargom ulaştı. Biraz kullanılmış güneş kremi ve bir tonik. Toniği hiç açmadığını söylemişti fakat skt 2014tü zaten. Güneş kremi de 2012 sanırım. Kullanmaya çekindim. Fakat ben de kendisine batch kodu sormadığım için bu durumu sorun etmedim, 

Olay şurada patladı. ıkı taraf da bir parça ürün unuttu. Bana karşı ödemeli göndermemi, kendisinin de öyle yapacağını söyledi. Ben de çok geçirmeden ödeyerek gönderdim. Şu an iki ay oldu sanırım. Kendisine belirli periyotlarla yazdım. Geçen hafta sanırım patlayarak, yaptığının doğru olmadığını, beni böyle bekletmeye hakkının olmadığını, göndermeyecekse de söylemesi gerektiğini söyledim. Tek ders sınavlarının olduğunu, nefes almadan ders çalıştığını ve hafta başında bana adres için yazmayı düşündüğünü söyledi. Peki dedim ve bekledim. Şaka gibi uzunca bir vakitten sonra kinayeli bir şekilde geçtin mi sınavını diye mesaj attım. Geçtiğini söyledi. E iyi o zaman inşallah ben de kendiminkini geçerim dedim ve numarasını sildim, ardından konuşmayı.

Bana göre bu düpedüz pişkinliktir. Ben kıt kanaat geçinirken öğrenci halimle, sana ödeyerek unuttuğum şeyi yolluyorsam, en azından senin de yollaman gerekmez mi? Ya da geri ver bana ürünümü. Bu olaydan sonra ne kadar güzel takaslar gerçekleştirmiş olsam da bir daha takasa bulaşmayacağım sanırım. iki ay boyunca salak yerine kondum. Sürekli bekledim. Tekrar tekrar yazmaya çekindim. Bir ürün yüzünden yaka bırakmayan insan gibi görünmek istemedim. Kibar olmaya çalıştım. arkadaşça yaklaşmaya çalıştım. Fakat sadece salak yerine kondum. Bahsettiğim kişi (yazar: Deniz)

4 ağustos 2017 00:00