sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (372)
 • medya (1)

372. karar almama kararı aldım. çünkü kararlar alıp plan yapmaktan, kararlarım için çabalamaktan ama süreçte başına saçma sapan şeyler gelmesi nedeniyle elimde olmadan kararlarımı uygulayamamaktan cidden bıkmışım. bir süre karar almadan yaşamayı düşünüyorum. bakalım ne olacak?

2 aralık 20:47

371. daha fazla kozmetik ve kıyafet almamak. 

2 aralık 15:43

370. Çikolata, gofret ve türevleri başta olmak üzere şekerli şeyleri hayatımdan çıkarmam gerekiyor. Şu an hayatımın büyük kısmını kaplıyorlar ve sağlığıma zarar verdiklerinin farkına vardım sonunda. Öncelikle azaltmam lazım ama.

Özellikle çürük diş ağrısı çektiğim şu dönemde ciddi motive ettim kendimi. Doktorun dediğine göre erken yaşta dişlerimin tamamını kaybetme riskim varmış ve kendi yapılarının zayıf olmasının yanında şekerli gıdaların etkisi de büyükmüş. Diş hekimi korkum, çikolata aşkımdan çok daha büyük. Başka çarem yokmuş gibi hissediyorum.

22 kasım 22:47


369. Sabah hiçbir yere sokamadığım bir göbeğim olduğunu farkettim ve artık hayatımdan şekeri ve sağlıksız her şeyi çıkarıyorum. 1 ayda 6 kilo aldım. O kilolar verilecek.

13 kasım 08:22

368. Bugün yepyeni biri olmaya karar verdim. Biliyorum bu kolay olmayacak ama başaracağım.

Çok uzun bir süredir depresyon belirtileri gösteriyordum. Canım hiçbir şey yapmak istemiyordu. Evden, yataktan asla çıkmak iki insanla muhabbet etmek bile istemiyordum. Artık buna bir son vermeye karar verdim. Hayat kısa ve üzülmek, sıkılmak için zaman yok. Sorumluluklardan kaçmak o kadar kolay geliyor ki insana. Artık sorumluluklarımdan kaçmayacağım. Bunun için en önemlisi zaman programı yapabilmek. Her zaman en büyük problemim zamanımı doğru degerlendirememek olmuştur. zaman planlama tekniğini kullanmaya karar verdim. Yapacağım ve yapmak istediğim her şeyi saatlere, günlere ve haftalara bölerek beynimdeki karmaşaya engel olacağım.

Spor ve sağlıklı beslenme en başta geliyor. ( hedefim 4 ay içinde sağlıklı bir şekilde 10 kilo fazlamı verebilmek)

Gireceğim sinavlar için her gün düzenli olarak 2 -3 saat çalışmak. (24 yasımda bana matematik öğrenmek zorunda bırakan egitim sistemine ve geçmişte matematik  derslerinde sadece oyun oynatan ogretmenlerime selamlar) 

Tezim için her gün 5 yeni sayfa yazmak.

İngilizcemi daha da geliştirmek. ( her gün 10 yeni kelime ezberleme , ingilizce alt yazılı dizi/film izleyerek notlar çıkarma gibi.)

Her gün en az 30 sayfa kitap okumak.

Haftada 2 belgesel izlemek

Haftada 3 yeni film izlemek

İspanyolca öğrenmeye başlamak.( bu biraz daha sonraki plan)

Hepsi aslında çok eğlenceli gözüküyor:) Fakat insanın canı bir şey yapmak istemedikçe hepsi o kadar büyüyor ki gözünde. Bir sayfa kitap okumak bile çok sıkıcı olabiliyor. ki en sevdiğim aktivitelerden biridir. Umarım bunlara uymaya başarırım.

7 kasım 14:16

367. Bir daha asla, bana aşık olduğunu duymadan, hiçbir erkek için çaba göstermeyeceğim.

7 kasım 01:50

366. Cips yememek. Hayatta en sevdiğim yiyecek olur kendisi. Vazgeçebileceğimi hiç düşünmüyordum, baya da azaltmıştım. Sağlıklı yaşama aniden geçemiyorum. Bırakmak istediğim şeye karar verip bırakıyorum ve sıra geldi cipse. Çok zor olacak ama artık cips yemiyorum.

4 kasım 14:19


365. Vazgeçeceğim.

2 kasım 23:29

364. 2019 benim için tam anlamıyla bir tasarruf yılı olacak. Giyim, makyaj, ayakkabı, teknoloji, yiyecek. Her anlamda.

2 kasım 21:12

363. Üşengeç olmayacağım ve ev işlerini biriktirip erteleyip sonra zorlanmaktansa bir kez temizleyip hep temiz tutacağım. 

Bugün arkadaşım arayıp kahve içmeye geleceğini söyledi, gel dedim. 9 yaşından beri arkadaşız liseyi de birlikte okuduk. Ondan çekineceğim bir şey olmaz. Evim de pis değil ama çok dağınık ve evleneli iki ay olmasına rağmen hala yerleşebilmiş değilim. Açılmamış kolilerim duruyor öyle söyleyeyim. Arkadaşım geldi kahve sohbet derken yerleşmene yardım edeyim diyerek temizliğe falan başladı. Mutfak dolaplarımdan başlayıp banyoya kadar yerleştirme düzenleme yaptık. O arada kendimi elektrik süpürgesi çalıştırırken buldum, baktım o da vileda yapıyor. Saat 2 de tenis dersim vardı, aramızdaki samimiyetten dolayı çekinmeden benim tenis dersim var bir saat sonra dönerim sen takıl dedim. Beni korta bıraktı ve benim evim için alışveriş yapmaya gitti. Eksik gördüğü temizlik malzemelerini satın almış. Yeni bir vileda ucu, cif, klozetlere takılan temizlik şeylerinden vs. Ders çıkışı gelip beni korttan aldı. Eve geçip temizlik yapmaya devam ettik. Sonra acıktık yemek yaptık. Giderken bana ev ödevi verdi, balkonlarımı yıkadım. Yarın tekrar gelecek ve giyinme odasını düzenleyeceğiz açılmamış kolilerimi açacağız. Evim küçük olduğu için de yerleşmekte zorlanıyorum bazı eşyaların resmen yeri yok. Bunu nereye koyayım dediğinde onun bir yeri yok diyorum. Ben halledeceğim merak etme dedi. Senelerce yalnız yaşadığı için tecrübeli. O da benim aksime yemek yapmayı sevmez ben de ona yemek yapmayı sevdireceğim. İnstagramda da temizliksever ve cokbiliyoruzbiz sayfalarını takip ettim gaza gelmek için. Bakalım.Ne diyelim allah arkadaşın da böyle hayırlısını versin. Bugün benden çok uğraştı onun emeklerini boşa çıkarmayayım bari.

Bonus: asla yatak toplama alışkanlığım yoktur. Her sabah ilk iş yatağı toplayacağım. 

2 kasım 18:54