sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (371)
 • medya (1)

371. Elimdeki tüm temizleme jellerini, tonikleri, nemlendiricileri bitirip daha temiz içerikli eczane ürünlerine geçmeye karar verdim tam da şu an.

"Şunu da deneyeyim" diye diye jel, köpük vs bir sürü yüz temizleme ürünü var elimde, umarım çok uzun sürmez bitirmem.

Edit: eczane ürünleri çok pahalıymış, elimdekiler bitene kadar para biriktireyim bari(gizlinot: Swh)

11 ocak 12:35 11 ocak 12:50

370. Intermittent fasting yapmaya başladım,spora zaten gidiyordum. Son kalan 15 kg var. Sonra büyük ihtimalle 2020 de şu sarkan derim için karın germe ameliyatı olurum. (Yaptıran varsa mesaj kutuma beklerim. Biraz korkuyorum)

8 ocak 19:07

369. Bu hayatta Adriana lima da olsan bir değil iki kere bile aldatılabiliyorsun. Hiçbir şey kendi değerini düşürmeye değmez. Her şey olması gereken zaman da olması gerektiği yerde olacak...

8 ocak 16:38

368. 1 aya yakın sosyal medyanın her birinden uzak durdum. süslü sözlük dahil. whatsapp bildirimlerimi kapadım. insayı sildim. facebook zaten varla yok arası.

sonuç olarak sosyal medyayı 0 kullanmak o kadar iyi değil. ayarını bilmek lazım. kendini dünyadan soyutlayamazsın. sosyal medya hayatın bir gerçeği. kendini kaptırmadan kullanmayı öğrenmek gerekiyor. instadaki kızları görüp aynalara küsmemek gerekiyor.

8 ocak 15:34

367. Ömrümü tüketen bir uygulamadan kurtuldum.

*instagram.*

Once hesabimi dondurdum, tekrar acma istegimin onune gecmek icin uygulamayida telefonumdan sildim.

İnsanlarin istisnasiz her gece ayni storyleri attigi, arabadan muzikle birilerine gonderme yapmaktan hala vazgecmedigi, bilimum sigara, kahve, cay storylerinden...

Keşfette, instagram için yaşanan yapay hayatlardan...

Bık-tım. Beni mutsuz ettiğini farkettim.

O kadar ayni ki herkes bu mecrada. Katlanamiyorum. Hikayeleri izlememek icin sessize aldim ama bitecek gibi degillerdi.

Buldugum her firsatta instagrama girer, saatlerce cikamazdim. Zaman nasil geciyor asla anlamiyordum.

Buna bir son vermem gerekiyordu.

Kimseyi gormeyecegim, kendimle kalabilecegim, bosluklari instagramdaki yapay hayatlara bakmak yerine kendimle doldurabilecegim secim sansina sahibim. Neden kullanmiyim bu şansi?

8 ocak 11:06

366. karar almama kararı aldım. çünkü kararlar alıp plan yapmaktan, kararlarım için çabalamaktan ama süreçte başına saçma sapan şeyler gelmesi nedeniyle elimde olmadan kararlarımı uygulayamamaktan cidden bıkmışım. bir süre karar almadan yaşamayı düşünüyorum. bakalım ne olacak?

2 aralık 2018 20:47

365. daha fazla kozmetik ve kıyafet almamak. 

2 aralık 2018 15:43

364. Çikolata, gofret ve türevleri başta olmak üzere şekerli şeyleri hayatımdan çıkarmam gerekiyor. Şu an hayatımın büyük kısmını kaplıyorlar ve sağlığıma zarar verdiklerinin farkına vardım sonunda. Öncelikle azaltmam lazım ama.

Özellikle çürük diş ağrısı çektiğim şu dönemde ciddi motive ettim kendimi. Doktorun dediğine göre erken yaşta dişlerimin tamamını kaybetme riskim varmış ve kendi yapılarının zayıf olmasının yanında şekerli gıdaların etkisi de büyükmüş. Diş hekimi korkum, çikolata aşkımdan çok daha büyük. Başka çarem yokmuş gibi hissediyorum.

22 kasım 2018 22:47

363. Sabah hiçbir yere sokamadığım bir göbeğim olduğunu farkettim ve artık hayatımdan şekeri ve sağlıksız her şeyi çıkarıyorum. 1 ayda 6 kilo aldım. O kilolar verilecek.

13 kasım 2018 08:22

362. Bugün yepyeni biri olmaya karar verdim. Biliyorum bu kolay olmayacak ama başaracağım.

Çok uzun bir süredir depresyon belirtileri gösteriyordum. Canım hiçbir şey yapmak istemiyordu. Evden, yataktan asla çıkmak iki insanla muhabbet etmek bile istemiyordum. Artık buna bir son vermeye karar verdim. Hayat kısa ve üzülmek, sıkılmak için zaman yok. Sorumluluklardan kaçmak o kadar kolay geliyor ki insana. Artık sorumluluklarımdan kaçmayacağım. Bunun için en önemlisi zaman programı yapabilmek. Her zaman en büyük problemim zamanımı doğru degerlendirememek olmuştur. zaman planlama tekniğini kullanmaya karar verdim. Yapacağım ve yapmak istediğim her şeyi saatlere, günlere ve haftalara bölerek beynimdeki karmaşaya engel olacağım.

Spor ve sağlıklı beslenme en başta geliyor. ( hedefim 4 ay içinde sağlıklı bir şekilde 10 kilo fazlamı verebilmek)

Gireceğim sinavlar için her gün düzenli olarak 2 -3 saat çalışmak. (24 yasımda bana matematik öğrenmek zorunda bırakan egitim sistemine ve geçmişte matematik  derslerinde sadece oyun oynatan ogretmenlerime selamlar) 

Tezim için her gün 5 yeni sayfa yazmak.

İngilizcemi daha da geliştirmek. ( her gün 10 yeni kelime ezberleme , ingilizce alt yazılı dizi/film izleyerek notlar çıkarma gibi.)

Her gün en az 30 sayfa kitap okumak.

Haftada 2 belgesel izlemek

Haftada 3 yeni film izlemek

İspanyolca öğrenmeye başlamak.( bu biraz daha sonraki plan)

Hepsi aslında çok eğlenceli gözüküyor:) Fakat insanın canı bir şey yapmak istemedikçe hepsi o kadar büyüyor ki gözünde. Bir sayfa kitap okumak bile çok sıkıcı olabiliyor. ki en sevdiğim aktivitelerden biridir. Umarım bunlara uymaya başarırım.

7 kasım 2018 14:16