girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

1. evet süslü kardeşlerim bence bu başlık faydalı uygulamaları önermemiz açısından güzel bir fırsat. ben kullandığım uygulamalardan bahsedeyim biraz

-applock: istediğiniz klasörü ve uygulamayı şifreleyebiliyorsunuz. girdiğiniz anda bir şifre belirliyorsunuz ve size telefonunuzda simgesini gördüğünüz her şeyi liste olarak veriyor, fotoğraflar, whatsapp, mesajlar, hatta ayarlar, safari vs. hepsi. istediklerinizi seçip tamam diyorsunuz ve artık o uygulamaya girilirken şifre istenmiş oluyor. ayrıca bazı dosyalarınızı özel olarak burada saklayabilirsiniz. her indirdiğiniz yeni uygulamada, buna oyunlar da dahil, kilitlemek isteyip istemediğinizi soruyor.

-cleanmaster: telefonunuzu hızlandırma, antivirüs, işlemci soğutma ve gereksiz dosyaları bulup temizleme açısından çok çok seviyorum. gerçekten işe yarıyor.

-battery doctor: şarj durumunuzu yakından takip ettiğiniz güzel bir uygulama daha. tasarruf bölümünden arka planda hala çalışıp şarjınızı yiyen uygulamaları kapatmanızı da sağlıyor.

-water your body: boyunuz ve kilonuza göre günlük içmeniz gereken miktarı belirliyor ve alarm ile haber veriyor. su içtiğiniz bardağın boyutunu seçiyorsunuz ve ona göre size o bardakla kaç bardak içmeniz gerektiğini söylüyor, içtiğiniz her bardak su için + ya basıyorsunuz.

-avon pembe hareket: konumunuzu algıladıktan sonra başla tuşuna bastığınız zaman yürüdüğünüz mesafeyi algılıyor ve her 1 km için meme kanseri derneğine yardımda bulunmuş oluyorsunuz. hem yürüyüşe teşvik de etmiş oluyor.

-shazam: bilmeyen yoktur herhalde, çok beğendiniz bir şarkıyı bulmak için açıyorsunuz shazam ı, dinletiyorsunuz ve adını çıkarıyor size.

-pixlr: çok güzel efekt ve kolaj yapabileceğiniz bir program. temaların renkleri de güzel.

-mobiett: istanbul trafiğinde toplu taşıma kullanıyorsanız konumunuzdan bulunduğunuz durağı algılıyor. öğrenmek istediğiniz hattın numarasını girerseniz size hem sefer saatlerini hem de bulunduğunuz noktaya uzaklığını ve geliş zamanını söylüyor. her gün bindiğiniz araç için alarm da kurabilir ve size o durağa yaklaşmadan ne kadar zaman önce haber vermesini isterseniz ona göre ayarlayabilirsiniz.

-movit ve trafi: aynı şekilde faydalı trafik uygulamaları.

-instafollow: instagramda sizi kim takipten çıkarmış, kim sizi takip ediyor ama siz etmiyorsunuz veya siz takp ettiğiniz halde sizi etmeyenler kimler, gizli hayranlarınızı vs. öğrenebilirsiniz.

-8tracks: o anki modunuza göre 3 kategori seçiyorsunuz ve size karışık playlistlerden şarkı çalmaya başlıyor. motive edici, rahatlatıcı, gaza getirici aklınıza gelen çeşit çeşit kategori var.

-kargo takibi: sadece kargo numaranızı girerek kargonuz hangi firmaya ait olursa olsun görebilirsiniz.

-go sexy: bu benim ipadimde olan bir uygulamaydı, hala olabilir de emin değilim. photoshop uygulaması ama adı üstünde seksi olmaya yarıyor. göğüs büyütme ve bel inceltme teknikleri gibi teknikleri var ama çok yaparsanız komik görüntüler ortaya çıkabilir:)

şimdilik aklıma gelenler bunlar. yine olursa editlerim.

4 kasım 2015 21:08

2. Soru cevap aparatında ara ara telefon bağımlılığı ile ilgili sorular görüyordum. Bu benim de şu an yaşadığım bir problem o yüzden 'space-telefon bağımlılığından kurtulma' isimli bir uygulamayı indirdim geçenlerde. Benim deneyimim sadece 30 dk ile oldu ve 30 dakika içinde 8 kere tuş kilidini açmıştım. Sildim çünkü işim varken artık telefonu direkt kapatma kararı aldım. Unutmadan şunu da ekleyeyim mesaj vs bildirimi almak istemiyorsanız yine uygulamada bunu aktifleştirme seçeneği de mevcut. Yani siz istedikten sonra dikkatinizi dağıtacak faktörleri ortadan kaldırıyor ancak yüzüme yüzüme vurduğu için benim için tek çözüm komple telefondan uzak durmak. Belki sizde kendinizi ölçmek istersiniz diye tavsiye edeyim dedim.

18 şubat 18:42

3. Android için:

Turbo vpn: amblemi turuncu ve tavşan var üzerinde, yasaklı sitelere falan girmek gerekince açıyorum hemen hiç sorun yaratmadı şimdiye kadar oldukça da hızlı.

Tureng sözlük: ingilizce, almanca gibi diller için ayrı ayrı appleri var ihtiyacınıza yönelik indirebilirsiniz internet bağlantısı istiyor.

Sesli sözlük: yazdığınız kelime *ingilizce* türkçe'ye de çeviriyor, almanca'ya da çeviriyor örnek cümle veriyor ona yakın anlam kelimeleri de gösteriyor, kalıpları da veriyor ayrıca çevrimdışı bile kullanabiliyorsunuz.

Play tube: youtube'u arka planda ama ekranda ufak bir görüntü olarak çalıştırmaya yarıyor seviyorum bu yüzden.

Snaptube: bu uygulama ios'un appstore'unda varmış android için de apk bulabilirsiniz internetten. Videoları(youtube, instagram,twitter... Her sitedeki) hızlıca mp3, mp4 ve benzeri tiplerde indirmenize yarıyor. Ayrıca mesela youtube'da link kopyaladığınızda sağ altta ufak bir indirme butonu da çıkıyor öyle de oldukça pratik.

Edit: bilgi hatası

18 şubat 18:56 26 şubat 07:30


4. App store'da bulunan "done: a simple habit tracker" uygulaması. Barış özcan izleyenler bilirler zinciri kırma mottosunu. Ben de kendime takvim çizdim her gün sporumu yapıp x atayım diye ama olmuyor, unutuluyor. Teknoloji çağındayız, bildirim diye bir şey var kullanmak lazım. Barış özcan'ın tavsiye ettiği uygulamayı beğenemedim, fazla basitti. bu uygulamada birden fazla hedef belirledim bakalım. Çok tatlı görüntüsü. Telefonun sesi açıkken kullanın, uygulama sesleri de çok tatlı. 

Bir aktiviteyi alışkanlığa dönüştürüp hayatınızın her günü yapmak istiyorsanız mutlaka bakın. 

29 haziran 20:17

5. memrise isimli dil öğrenme uygulaması.ben rusça öğrenmeye çalışıyorum şimdilik bu appten ama muhtemelen daha çeşitli diller de vardır.yaz tatilinde hazır boş vakit varken bence bakabilirsiniz süslüler

30 haziran 01:27