sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (78)
 • medya (1)

1. ukde (yazar: lipstik)

kendi adıma anlatayım, bir ürün satın alacakken denemesini yapmadan almayı doğru bulmuyorum; 300 küsür lira verip bir nemlendirici alacağım ama o bir haftanın sonunda yüzümün sivilce basmasına sebep oalcak ve ben o kremi fellik fellik elden çıkarmaya uğraşacağım. para ve zaman kaybı..

bunun yerine o pek mühim büyük markalar deneme ürünü verse, ürünün işime yarayıp yaramayacağını göremesem de en azından reaksiyon gösterip göstermeyeceğimi görürüm.

genelin, 300 liralık ürün işine yaramadığı zaman gidip bir 300 daha verip yeni bir ürün daha alma şansı yok ne yazık ki, ya da diyelim ki var, o 300 lirayı ben neden çöpe attım ki şimdi?

özellikle internetten laış veriş yapıyorken sipariş notuna ekliyorum, cilt tipim karmadan yağlıya dönük/ saç tipim ince telli yağlanma meyilli/dişlerim hassas; önerebileceğiniz ürünlerin deneme boylarını yollarsanız sevinirim..

hiç ciddiye alan site çıktı mı, hayır! koskoca bir hayır!

loccitane ne idiğü belirsiz, üzerinde fransızca yazan deneme ürünleri yolluyor ve ben onları denemeden atıyorum! dermoeczanem hiç deneme ürünü yollamıyor.

oysa misal en son dermoeczanem alışverişimde missha bb krem almıştım, yolla bana missha'nın başka bir ürününü, bir de not ekle " şu işe yarar" şeklinde.. şimdi diş fırçası ve maske sipariş ettim, kargo elime geçmek üzere, önceki siparişimde splat diş macunu da sipariş etmiştim, koy mesela deneme boy bir splat.. gönlümü de kazan..

süslülerin tester merakı, vlogger tarzı bir "bedavaya ürün düşürdüm" merakı değil, akılcı bir alışveriş düsturu.

20 eylül 2016 13:55

2. bir ürüne para verip almadan önce kendisine uygun olup olmadığını görmek isteyen insanlar için gayet normaldir. hele ki alacağınız ürün pahalıysa. kimsenin havaya saçacak parası yok. gidip bi fondötene 300 tl verip al, iki kere kullan, sonra sende sivilce yapsın. e ne yapacağım ben o fondöteni? lavaşa sarıp yiyecek miyim?

çok da haklı bir meraktır.

20 eylül 2016 14:14

3. umarım sonucunda markalar gerçekten tester yollamıyorlardır dedirten merak.

20 eylül 2016 14:49

4. parayla satılmasınada razıyım

tester

maskara alıyorum oo iyiymiş güzelmiş

ee

, orjinalini aldığımda aynı etkiyi göremiyorum

20 eylül 2016 15:09

5. benim nazarımda müşterilerine tester veren firma, müşterilerine değer veren firmadır. bu tester merakından çok, aslında o ürünün kendisine uyup uymayacağını öğrenme isteğinden kaynaklanmaktadır. zira kimse parasını çöpe atmak istemez. o kadar para verip de aldığın cilt bakım ürünü yahut parfümün birkaç gün sonra gerçek ihtiyacını karşılayıp karşılamayacağını kimse alırken bilemez. miniboy tester veren yerler beni daha çok çeker, oraya bir bağlılık hissederim ve orası hakkında iyi bir izlenime sahip olurum. tabi bu demek değil ki bedavaya getirmek ki zaten testerlarla nereye kadar bedavacılık yapılır bilemem zira 2-3 kullanımlık bişey oluyorlar.

ayrıca söylemeden edemeyeceğim, bu başlığın orjinali "süslülerin sample merakı" olmalı. çünkü tester mağazalarda o anlık deneyim için bulunan üründür, sample yani numune ise kişiye miniboy olarak verilen ve genel olarak birkaç kullanımlık olup kişinin o üründen verim alıp alamayacağı hususunda fikirlerini netleştirmesi için var olan ürünlerdir. şimdi ben de yukarıda tester aşağı tester yukarı yazdım ama içim rahat etmedi. sevgili moderatörlerimiz görür ve değiştirir umarım, yanlış bilgi kalmasın akıllarda.

20 eylül 2016 15:27

6. O kadar gratis watsons alışverişi yaptım bi kere istemek aklımın ucundan geçmedi. Halbuki bence en doğal hakkımız değil mi? Ayrıca yukarda yazılanlara katılıyorum, numuneleri kullanıp nasıl olduğunu görüp ona göre alabiliyoruz. Gidip koca boy ürünü alıp elimizde patlaması daha kötü.

Bundan sonra sonuna kadar numune isticem, vermezlerse çirkefleşicem :))

20 eylül 2016 15:35

7. bu başlığı görünce aklıma geldi. historia golden rose standında bakınıyordum, bi kız da kasada ürün alıyor falan, concealer kitinin tester ını istedi ama baya bi ısrarla, kız da önce hayır falan diyip sonra kücük bi broşür içinde denemelik ürün olan testerlardan verdi bunu normalde yapmıyoruz sizin için oldu bu seferlik ay kimse görmesin falan diyo. anlamadım ben normalde yapmıyorlarsa o testerı neden üretmişler acaba?

20 eylül 2016 15:38

8. Kötü düşünmek istemem ama Bu başlık sanki birilerini yermek için açılmış gibime geldi. "Süslülerin tester merakı" nedir ya? Niye beleşçilik olsun pardon? 360 liraya serum alacağım tabii ki denemek en doğal hakkım. Kaldı ki bu durum anormal olsa markalar böyle bir şeye girişmezdi değil mi? Tester(ya da sample) niye var? Biz yeni ürünler deneyelim diye. Merak ettiğimiz ürünle ilgili hayal kırıklığına düşmeyelim diye. Paramız çöpe gitmesin diye.

Ülkemizde bu durum içler acısı biliyorsunuz, o testerlar sanki mağaza çalışanlarına prim olsun diye gönderilmiş. Bence tester istenmeli, bunda suçluluk duyacak bir durum yok.

20 eylül 2016 16:33

9. Tester ürün, ama gerçek tester yani bir ürünün çeşidine göre, etkisini gözlemleyebilecek süre yetecek miktarda olanlar gerçekten ürün hakkında dikir verdiği için gayet haklı bir meraktır. Mağazalardan genelde tester filan vermedikleri için alabileceğim her şeyi online dan almaya çalışıyorum. Bu tester kıtlığının sebebini de bir zamanlar tekin acar'da müdürlük yapmış bir tanıdıktan biliyorum, kızın evinde tam bir dolap, çekmece filan değil dolap dolusu ürün vardı. Ama ne testerlar, rujlar, parfümler, fondötenler. Bunca şikayete rağmen yıllardır bu iş böyle sürüp gittiğine göre işyerleri ve çalışanlar merkezden uyarılmıyor bu konuda. Biz de testerları merak ettiğimizle kalıyoruz.

20 eylül 2016 17:08

10. Yunanistan'da fresh line dükkanında kasadaki kadin bana teker teker verecegi testerlari nasil kullanacagimi anlatarak posete doldurunca ben "turkiye'de asla tester alamiyoruz" diyince gozluklerinin altindan soyle bir bakti ve "eger sana tester vermezsem sana nasil daha fazla mal satabilirim?" Dedi.

Tester isi iki tarafin da isine yariyor. Bir taraf bedavaya urunleri deniyor, diger taraf da verdigi testerin tam boyunu daha cok satip tam boyun yaninda verdigi testerlari da tanitmis oluyor. Sonra o tanittigi urun de cok satiyor. Kazan-kazan durumu.

20 eylül 2016 18:26