girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (87)
  • medya (0)

1. daha 6-7 yaşındayım ilkokula başlamamıştım çok iyi biliyorum ve hatırlıyorum çünkü aşağıda nedenini okuyacaksınız.

Arkonun hani katı tüpte kremi vardır. annemi görüyorum eline hep sürüyor. ortada yakalamışım affedermiyim. elime boca ettim tüm yüzüme gözlerimin üzeri dahil sanki su mübarek. sürüyorum sürüyorum vıcık vıcık başlarmı gözlerim yanmaya, acımaya, ben anneeee diye bağırırım annem gelir töbe bismillah kız olmuş bir casper. tutar suyla temizlemeye çalışır yok geçmez o zamanlar daha kalın çünkü tüpteki arko kremler şimdi gene az incelttiler.peçeteye sürüyor yüzüm kıpkırmızı. gözler kan çanağı.

sile sile arkodan kurtardı cildimi ama ertesi sabah o ponçik yüzümde sivilceler çıkmıştı.

şimdi bu yaşıma geldim hala arko krem gördüğümde minnacık elime alır sürerim ellerime, sanki fazla alsam gene yüzüme elim gider gözlerim yanar diye korkarım

11 şubat 20:58 11 şubat 21:00

2. Sanırım okula gitmiyorduk. Babamın sırtı ağırdığı zaman sürdüğü ağrı için bir kremi vardı. Ya da ben öyle hatırlıyorum. Annem alt kata babaanneme inip gelene kadar biz kardeşimle o kremi tüm yüzümüze gözümüze sürmüştük. Ve bingo! Meğer o krem hani şu ağrılar için kullanılan ama inanılmaz yakan kremler var ya onlardanmış. Biz evde yanıyoruz. Çığlık çığlığa. Anında her yerimiz kıpkırmızı. Annem koşarak eve geldi. Bize bi yandan saydırıyor bi yandan silip temizlemeye çalışıyor. Sabaha kadar ıslak bezleri yüzümüze tutmuştu.  O nasıl bir yangındı. O olaya rağmen hala nasıl kremlere bu kadar düşkünüm bilmiyorum.

11 şubat 21:04

3. Başlığı gördüğüm anda ekrana bakakaldım, İlk yüzüm mü ? kaç yüzümüz var süslüler olarak🙄 

Şaka bir yana benim cire aseptine. Çünkü annemin daimi kremiydi. Ben de makyaj yapmaya bayılan bir çocuk olarak gizli gizli yüzümü, gözümü boyardım ve annem de bununla yüzümü temizlerdi. Daha sonra Nivea falandır heralde. Bir kozmetik bağımlısı olduktan sonra da her seferinde daha iyisini bulmak umuduyla hep değiştirdim.

11 şubat 21:08


4. tabi ki mavi teneke kavanozuyla nivea krem.

11 şubat 22:30

5. Ortaokulda bir “nivea young” furyası başlamıştı, ben de eksik kalır mıyım? Temizleme jeli,toniği ve kremini almıştım. Nasıl mutluydum nasıl(gizlinot: Hey gidi)

12 şubat 05:01

6. mavi teneke kutudaki nivea olması lazım.

12 şubat 10:54

7. teneke kutudaki cire aseptine el, yüz kremiydi.

12 şubat 11:15


8. Çok küçükken annanemlerde kuzenimle oyun oynuyorduk.dedim ki bak şimdi çok güzel olcaz.bu amaçla annanemin ve dedemin ilaç kutusunda ne kadar krem varsa yüzümüze sürdük.ayak kremi bile vardı.Sonra ilk ben odaya girmişim annem eyvah kızın ateşi çıktı suratı kıpkırmızı olmuş demiş,ardından kuzenim gelmiş o da aynı şekilde.işte sonra kızmalar,yüze yoğurt sürmeler ,fotoğraf çekinmeler falan.yani ilk kremimle ilk maskemi aynı gün yapmış oldum 

12 şubat 11:35

9. Tabii ki bepanthol :) hatta o zaman bepanten vardı... 

12 şubat 13:20

10. Mavi kutulu nivea krem. bende diyorum bu nivea aşkı nerden geliyor. 

12 şubat 13:33 12 şubat 13:34