sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (81)
 • medya (0)

81. tatil yerleri o kadar pahalı olmuş ki, temmuz sonuna bi haftalığına marmaris’e rezervasyon yaptırmayı düşünürken yeni zam haberiyle bi sarsıldık. kendi ülkemizde mülteci konumundayız resmen. sırf ruslardan daha çok para alalım derken arada biz de kaynıyoruz. hiçbir zaman da gereken önemi göstermezler zaten otellerde. neyse konu bu değil. tatil artık bir lüks bana göre, dolayısıyla tatil planı adı altında konuşulunca geriliyorum hafif. eylülde ucuzlayınca belki gideriz, belki o da. onun dışında bi hafta da bulgaristan’a gideceğim anneannemleri görmeye. 3 buçuk ayım komple böyle geçecek. onun dışında hep evde yatış. çünkü dışarı çıkıp para harcama lüksüm bile yok şu ara.

14 temmuz 2018 12:44

80. yazlık, tiril tiril elbiselerimi giyerek tatildeymiş gibi hissetmek. (bkz: tatile gidemeyen insan)

14 temmuz 2018 12:28

79. Bayram tatili ile başlayan bütünlemeler, kep törenim ve yaz okulu ile devam eden planımı arada yapılan yakın mesafe kaçamakları ve kpss sınavı :( hariç, erkek arkadaşımla kıbrıs tatili ardından zorlu holding'te 1 ay staj ve yeni döneme başlangıç. (2 ders için uzayan 1 dönem ve formasyon eğitimimin geri kalanı ile ocak 2019 a kadar tam anlamıyla mezun olamamak)

12 haziran 2018 16:05

78. Ailemle kısa bir ankara tatili sonrası okul açılana kadar erkek arkadaşımla istanbul. Süreç içinde yüksek lisans tezimi yazmak, aday öğretmenlik sınavına çalışmak, haftanın en az 3 günü spor, kalan günlerde de yoga yapmak istiyorum. Umarım uyku düzenim çok bozulmaz ve çalışma planıma da sadık kalırım. Deniz tatili delisi değilim ama birkaç günlük fena olmazdı. Ekstra müze kartımı yenileyip müze gezmeyi düşünüyorum, gündüzleri dışarı çıkacak kadar serin olursa hava tabii. Herkese şimdiden iyi tatiller!

12 haziran 2018 16:00

77. O kadar belirsiz ve karmaşık ki kafamda netleşmesi açısından yazmak iyi olur diye düşündüm. 

İlk olarak üniversiteyi kazanıcam (allahım nolur) ve 1 ay içinde de ailemin şehir dışına taşınmasına yardım ettikten sonra yeni evimizde bir sene boyunca okumak istediğim kitapları okur dizi film izler spor yapar denize giderim. Sonrasında da üniversite kaydı, yurda yerleşme gibi şeyleri hallederim :')(gizlinot: Lütfen böyle olsun lütfen)

İkinci olasılık olarak da üniversiteyi kazanamam :( ve ailemle çok da yaşamak istemediğim bir şehire yerleşir ve stres dolu huzursuz bir yıl için kendimi hazırlamaya çalışırım. Sonrasında da dershane kaydı falan olur zaten. (gizlinot: Ay allah korusun)

12 haziran 2018 15:55

76. Öncelikle evime döndüğüm gibi yaptığım listedeki kitapları sipariş edicem, hatta başlığına da yazayım fikir olsun.

Diğer planım kafamda 3 dizi var (bkz: peaky blinders) (bkz: şahsiyet) (bkz: sense8) onlara başlamak istiyorum.

Haftada bir de imdb top 250 listesinden 1 film izlemeyi planlıyorum.

Her gün yoga yapmaya çalışıcam canım (bkz: yoga with adriene) ile.

'Tatil' planı olarak kafamda 2 hafta falan evimde sıkılmak kitaplara, dizilere bağlamak ardından, zaten denize yakın olan köyümüze gidip köpeğimize kavuşmak, doğayla iç içe olmak var ah ahh. Bir de bizimkiler akdenize doğru gideriz belki dediler, çaktırmamaya çalıştım ama çok heyecanlandım. 2 sene üst üste 2 gece bir pansiyonda, sonra başka bir sahil kasabasına geçip 1 gece orda kalmalı tatil yapmıştık, o kadar güzellerdi ki dönüp dönüp o tatillerimi hatırlıyorum. aile bağlarını da güçlendiriyor böyle tatiller, aynı yere, aynı derecede yabancısınız birlikte keşfediyorsunuz. bazen aç takılıyorsunuz, peynir ekmek geçiştiriyorsunuz ama otelde geçirilen tatilden çok çok iyi geliyor o kesin.

12 haziran 2018 15:38 12 haziran 2018 15:39

75. Yazlıkçılık. Bir hafta yunan adasına kaçacağım bir de, türkiyeden ucuz hala döviz kuruna rağmen bu da böyle bir memleket dramı

12 haziran 2018 14:48

74. param yok ki

12 haziran 2018 14:40

73. Yaz okuluna kalmazsam İş bulup çalışmaya başlamak. En azından bölüme başlamadan bölümle ilgili bir şeyler öğrenmek istiyorum. 

Tatile gitmeyi bu sene hiç istemiyorum nedense. Deniz kum güneş benden uzak dursun modundayım. Keşke ankara da her mevsim kış olsa ya yazdan nefret eden biri olarak harika olabilirdi. 

Onun haricinde hiçbir şey planlamıyorum. Tüm yaz sadece çalışmaya odaklanmak istiyorum. Daha bölüme başlamamışken nedir bu meslek öğrenme aşkı bende anlamış değilim. 

12 haziran 2018 01:53

72. Haziran sonu 12 gün çanakkale ve akçay’da ailemle vakit geçireceğim.

Temmuz ortası 15 gün erkek arkadaşımla ege turu yapacağım. 

Ağustos sonu yunan adaları planımız vardı ancak şu an muallakta, doların fırlaması ve iş güç ile alakalı. Gerçekleştiremezsek otel tatili planlıyoruz. 

Her şey iyi güzel de şimdiden tatilden dönerken yaşayacağım hüznü düşünüyorum, keşge hep tatil olsa :(

11 haziran 2018 21:30