yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (8)

  1. birinden birinin kazandığını düşünmek saçma. cilt alttonu konusunda ille bi tanesinin kazanması gerekiyosa da nötr alt ton her türlü alır. ne sıcağa ne de soğuğa daha fazla yatkın olmayan bu alt tona sahip kişilerin sıcak renk mi soğuk renk mi tercih etmeliyim derdi olmaz her ikisiyle de uyumlulardır.

  1 haziran 2015 18:49

  2. beyaz ten-siyah ten karşılaştırması gibi gereksizdir. sonuçta doğuştan gelen bir özellik. her ten renginin kendine göre avantajlı tarafları da dezavantajlı tarafları da vardır. bunu tartışmak kimseye birşey kazandırmaz ki.

  1 haziran 2015 19:14

  3. keykavus tarafından 1082 yılında yazılan kabusname adlı eserdeki şu satırları akla getirmiş olan başlıktır;

  "yazın avratlara kışın da oğlanlara meylet ki vücutça sağlam olasın. zira avrat teni soğuktur, kışın iki soğuk dokunur; oğlan teni ise sıcaktır, yazın iki sıcak kurutur."

  1 haziran 2015 20:59


  4. kendi fikrimi söyeyecek olursam, böyle net sınırlar çizmiyorum bu konuda.

  örneğin internette bir arkadaşım için araştırma yaptığımda koyu tene(tabii koyu derken jay-z kahverengisi demiyorum) de çok yakışacak sarı, kızıl ve gri tonları bulmuştum. bence bu saç-ten olayında en önemli şey sarının/kızılın/grinin doğru tonlarını yakalayabilmek. bu konuda ayşe çakar'ı örnek vereceğim mesela, kız beyaz tenli değil ancak saçını mora boyattı şahane oldu, sonra o mor aktı kızılımsı oldu yine sırıtmadı çok yakıştı. demek ki tenine göre bir saç tonu buldu.

  bence herkes kendi üzerinde deneme yanılma yaparak bulmalı makyaj olsun saç olsun kıyafet olsun bu tarz şeyleri. hayat kendimizi sınırlamamız için çok kısa.

  1 haziran 2015 22:43

  5. ikisinin de farklı avantajları ve dezavantajları var. hayatta karşıt olan her şey gibi ama insanın elinde değil kendinde olmayana imrenmek veya istemek. soğuk beyaz tenliyim ve mac'de NW10'a denk geliyorum ama malum artık yetmiyor. önce sezonlara sonra Sezonları da kendi içinde 3 gruba ayırdılar. true wintera denk geliyorum tam ve nefret ediyorum. reddit'te filan tartışılırken "ne kadar şanslışın gerçek beyazı da, siyahı da şahane taşıyabiliyorsun!" diyorlar ama o kadar işte, açık ton giyecek birşey bulup uydurabilmek imkansıza yakın, ben de renkli giyinmek istiyorum cıvıl cıvıl. yakışan tonlar hep koyu ve saf olanlar, pasteller kabus oluyor. kozmetikte gene koyu ve iddiali renklere mahkum ediyor. saç rengi misal; kızıl ne kadar istesem de imkansız gibi, bi kere kızıl peruk taktım korku filmi gibiydi. saç konusunda açıksa illa küllü olacak yoksa illa koyularda kalınacak ve mavilik olacak içinde vs. vs.

  bunları öğrenmeden önce hayatım daha basitti, vücut tipime uyuyorsa ne de olsa bir şeylerle kombinlerim diyip alıyordum. şimdi ise kabus oluyor ve ne yazık ki doğruluk payı var. bir renk olarak militarist çağrışımlar yaptığından hakiyi hiç sevmem ama geçen zorla haki bir elbise aldırdılar ve muhteşem duruyor gerçekten, rengi sevmediğim halde giyiyorum mecburen. aynı şekilde fuşyayı da çok koyu ve abartı bulurum ama yakışıyor işte. ama biliyorum, yaz mevsimine denk gelenler de benim özendiğim pastellerden bıktıklarını, daha iddiali renkler giyebilmek istediklerini söylüyorlar.

  insan daima kendine olmayanı istiyor işte, kısıtlamalar hiçbirimizin hoşuna gitmiyor. tayland'da rengi açık diye thai'lerden kompliman üstüne kompliman alan annemin onlar gibi bronzlaşmak için saatlerce ısrarla düşük koruma ile güneşte kendini yakmaya çalışması gibi; birisi her türlü kozmetik üründe "beyazlatıcı" etki ararken öbürü kararmak için kanser riskine aldırmayıp güneşte yatıyor.

  1 haziran 2015 23:06 ed.2 haziran 2015 06:57

  6. bileğime bakıp bakıp damarlarım yeşil mi mavi mi karar veremediğim, dolayısıyla sıcak tenli miyim soğuk tenli miyim anlayamadığım olaydır. bir bakıyorum yeşile dönük bir bakıyorum maviye sanki morumsu. demin arkadaşa sordum sence ne renk diye baktık baktık karar veremedik süslüler.

  28 ağustos 2015 15:26

  7. ben ortasıyım ama bence ben kansızım. kan takviyesi falan yaptırsam tam bir belli olacak cool muyum warm muyum.. bir de bence cool ve warm tam tersi olması gerekiyo, cool hayalet tarzı beyazlıktaki kişilerde daha mantıklı bence ama yok, öyle uygun görülmemiş.

  28 ağustos 2015 20:23


  8. Ah biliyorum hep bunla ilgili girdilerim var ama bende bir şeyler yazayım :)

  - Ben sarı alt tonluyum. Kışın beni görseniz hortlak diye kaçarsınız. Yazın görseniz "kızım sen sarılık mı oldun n'oldun hasta mısın rengin sararmış" dersiniz.

  - şu damar rengiyle alt tonu bulmayı ben de denedim bileğimdeki mavi duruyor ama onun devamındaki damar yeşil şimdi ben nötr müyüm valla anlamadım hiç birşey.

  - şimdi şöyle bir genelleme var kahverengi gözlüler sarı alt tonlu oluyormuş. Bu yüzden bize daha çok kahve şeftali bakır renkleri yakışıyor. Yani ben ne zaman kahve ağırlıklı makyaj yapsam kendimi sapsarı buluyorum ama soğuk tonlar kullandım mı beyazlaşıyor tenim yani nötrleşiyor.

  - yine bir genelleme türk bayanlarının çoğu sarı alt tonluymuş bu yüzden sarı saç bize yakışmıyormuş (sözüm meclisden dışarı) dışarıda gördüğüm çakma sarışınları beğenmememin sebebi buymuş demek.

  - takı olarak gümüşü beğensem de elim hep altın rengine gidiyor valla çekiyor böyle "gel al beni al beni" diye bağırıyor resmen. Altın rengide cildimde çok güzel uyum sağlıyor ( anladınız işte sıcak tonlar yani)

  28 ağustos 2015 21:11

  9. Ay çözemedim gitti bu olayı. Damarlarım mavi , sıcak renklar daha çok yakışıyo ama bazen soğuk renkler de yakışıyo, güneşte kızararım hemen ve bronz olamam kızarık gezerim. Ay neyim bilemedim bir bilen bilgilendirse çok güzel olur süslüler.:)

  5 aralık 2016 19:37

  10. Kizgin kumlardan serin sulara, uuuu... Seklinde olacak olan versustur.

  (bkz: işte bunlar hep seks)

  (gizlinot: sonra vay efendim ben makyajdan neden anlamiyorum)

  (gizlinot: buyrun sebebi) asddfhlgfk.

  Edit: mod x begenmemis, <3

  5 aralık 2016 21:57 6 aralık 2016 09:58