yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (32)
  • medya (0)

  1. Gratis'te bizzat şahit olduğum durumdur. Sanırım çalışanlar iyi birşey yaptıklarını sanıyorlar ya da umurlarında değil. Bu sebeple raflardaki ürünlere hep bir şüpeyle yaklaşıyorum çünkü son kullanma tarihi aslında başlamış oluyor. Belki ben alıp sonra açıp kullanacağım! Ayrıca asla sağlıklı değil hijyen açısından. Ben gördüğümde çalışanları uyarmayı deniyorum.

  Ukte sahibi:(yazar: sosyolog34 )

  9 şubat 2017 23:43

  2. gratiste sıklıkla yaşanan/gözlemlenen durumdur. bir de çalışanların bunu "ayyy bak kız sana özel yapıyorum" gibi samimiyete bindirmesi "nolcak kıız aidsli miyiz?" tarzı düşüncelerle iyi bir şeymiş gibi savunmasını anlamlandıramıyorum. aç her ürünü o zaman mıncıklayalım. haa ya da kendine ayırdığın testerdan denetsene ne olacak değil mi? rossmann ve eve'de hiç karşılaşmadım. hatta sezarın hakkı sezara watsonsta da bu durumu yaşamamıştım. özellikle gaziosmanpaşa gratiste bu o kadar yaygın ki. artık en arkadaki ürünleri falan almaya çalışıyorum. keşke amerikadaki paketleme olsa bizde de. ismini bilmiyorum sistemin ama atıyorum tüm rujlar baby lipsler gibi kartonda olsa.

  9 şubat 2017 23:46

  3. Ben de gratiste şahit oldum bu duruma. Kesinlikle çalışanlara bu konuda bir eğitim verilmiyor olmalı. Hiçbir şekilde bu bilinç gelişmemiş. Olayın öneminin farkında değiller.

  10 şubat 2017 00:16 10 şubat 2017 00:16


  4. geçen gratiste başıma gelen durumaldığım golden rose crayonu geri verirken, şak diye bantlı olmasına rağmen çekip açmışlardı ve standa geri gidecek o yüzde 99 ihtimalle. tamam anlıyorum,kullanılmış mı diye bakmak istiyorlar ama bilemedim.

  10 şubat 2017 02:09

  5. Bende geçen sene watsonsta şahit oldum fırçasını göstermek için max factor rimeli açtı ve sonra geri bantladı. hep bir şüpheyle alıyorum rimeli artık en arkaya gidiyor hep elim ama şans.

  10 şubat 2017 02:21

  6. Daha dün izmir/forum Bornova da açılan Sephora da yaşadığım olaydır. Kirpik bazı alacaktım, çalışan estee lauder kirpik bazını tester yok diye açtı gösterdi, mağaza yeni açıldığı için ve vicdan yaptığım için ürünü aldım ama en kısa zamanda mağaza müdürünü uyaracağım ve Sephora ya mail atacağım (hani diyoruz ya aldığımız ürün kuru çıktı sebebi bu arkadaşlar, bir kez açılınca hava aldığı için rimel benzeri ürünler kurumaya başlıyor maalesef)

  Edit: bugün forum Bornova Sephora müdürü aradı, öncelikle özür diledi ve bunu yapan elemanı uyarmak için adını sordu, dönüş yapmalarına inanılmaz şaşırdım ve sevindim, belki artık kurumuş ürüne denk gelmez başka bir süslü :)

  10 şubat 2017 13:07 15 şubat 2017 20:07

  7. Arkadaşımın artık üretilmediğinden endişe ettiği rujunu bir yerel kozmetik mağazasına sorayım dedim.Zaten sinek avlayan dükkana adım atar atmaz üç çalışan *aynı anda* buyrun yardımcı olalım ne bakmıştınız diye saldırdı.Gidip standa baktım,malesef rujlar ikişerli sıra halinde arkaya doğru uzanıyor,göremedim.Tepemdeki çalışana sormamla kutuyu bulması ve açması bir oldu.Yok yok açmayın şimdi almayacağım dediğim halde isterseniz deneyin diye elime sürmeye kalktı.Neyse ben başka bir şeye daha baktım çıkarken arkamdan "bu olmayacak mı?" diye sesleniyor.Açtınız hanımefendi sizden alamam,iyi günler diye açıkça söyleyip çıktım.Bunu yüzlerine vurmadıkça,hele benim yüzümden açtı (gizlinot: ki emin olun sizin yüzünüzden değil) bari alayım dedikçe bu bir satış taktiği gibi yerleşecek.

  10 şubat 2017 13:54


  8. Süslüler siz yine işi profesyonel olarak yapanlara denk gelmişsiniz. Ben gratiste direkt the balm rujlarının dıştaki kabına kadar ruj olmuş hallerini gördüm. İstediğim rujdan 3 tane kalmıştı 2 tanesinin dışı tamamen ruj olmuş resmen. Öbürü yine açılmamış gibi duruyordu. Bu yine diğerlerine göre daha iyi diyerek verdiler elime ruju. Enayi mi sanıyorlar anlamadım ki.

  10 şubat 2017 14:18

  9. mağazacılık anlamında personeline eğitimi gerektiği gibi vermez, bilinçsizce personel alıp, maksat istihdam sağlamak, nasılsa o ürün birileri tarafından satın alınır diye bakarsan olaya kaçınılmaz son bu olur. çalışanlar tester ürünler niye var onu bilmiyor, aklınca bunu yaparak müşteriye yardımcı olduğunu sanıyor. eğer bunu yapan müşteriyse o en berbat durum zaten. koruma bandını kaldırıp açıp bakmak bir senin aklına geldi değil mi akıllı insan aferin sana

  kısaca kimi zaman bilinçsiz, kimi zaman da sadece bencil olmanın yarattığı bir sorun.

  herkes mecbur mu canım başkasının açtığı, parmakladığı ürünü almaya. biraz düşünce ve bolca empati gerek aslında başka bir şey değil.

  10 şubat 2017 15:07

  10. Gratis çalışanı tarafından yapıldığına benim de şahit olduğum olay. Loreal den eyeliner alacaktım. Görevliye ucunu görmek istediğimi, tester olup olmadığını sordum. Tester yok ama şurdan göstereyim, diyip hemen raftaki ürünü alıp açtı. Gerek yoktu keşke açmasaydınız denememe kalmadan hemde. Başka var mı alacağım dedim. Tek kalmış malesef bunu alın dediysede almadan çıktım. Benim için açmış olabilir, benden önce bir başkasına da açıp açmadığını nerden bilebilirim ki?

  10 şubat 2017 15:15