yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (103)
  • medya (0)

  103. prozinc salicade duş jeli sayesinde bir nebze kurutup, söndürebilmiş durumdayım leke görünümü de azaldı. yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve bittikçe de alacağım bu şekilde önüne geçebileceğimi düşünüyorum. tabii bunun yanında bol su ve beslenmeme çok dikkat ediyorum.

  içeriğinde salisilik asit var, ihtiyacı olan süslüler bakabilir.

   (link: https://www.dermoeczanem.com/prozinc-salicade-shower-gel-300ml link)

  22 nisan 09:28 22 nisan 09:53

  102. ortaokuldan 1'den benimle birlikte sırtımdaki sivilceler. stresli olduğumda veya canım sıkıldığında direk elim sırtıma gittiği ve onları tırnaklayarak yolduğum için de aşırı iz kalıyor. çoğu insanın sırtındaki sivilceler duş jelinden sabuna geçince azalsa da 2 yıldır sabun kullanan birisi olarak asla azalma yaşamadım. hatta anneannemin yaptığı doğal zeytinyağlı sabunun ve doktorun verdiği sabunun bile hiç etkisi olmadı. saç kremi kullanmamamın da bir etkisi olmadı. saçımı yıkadıktan sonra vücudumu sabunla temizlemem de etkili olmadı hiç. bioderma gibi ürünler de kullandım duştan çıkmadan önce onun da hiç etkisi olmadı. 2 haftadır ziaja manuka jel kullanıyorum onun da pek etkisini göremedim şu anlık. tek çaremin artık hap kullanmak olduğunu düşünüyorum. annemin de gençliğinde varmış sırtında sivilce. ondan bana bir gen mirası olarak gelmiş resmen bu illet. onun doğum yaptıktan sonra geçmiş ve hiç izleri geçmiş. umarım benimkilerin de izleri geçer ileride.(gizlinot: sanmıyorum pek geçeceğini)

  bu seneye kadar sadece sırtımda var en azından derken sırtımın bitişi-popomun başlangıcında da çıkmaya başladılar. izleri de geçmiyor üstelik oradakilerin. süt ürünü tüketimini ve şeker azaltıp o şekilde geçip geçmediğini test edip bu girdiyi editleyeceğim 3-4 hafta sonra.

  21 nisan 15:32

  101. sütyen askısının alerji yaptığını fark ettim. bu sebeple mecbur değilsem sütyen kullanmıyor, kullandığımda da işim biter bitmez çıkarıyorum.

  ayrıca deterjan ve yumuşatıcı türlerinden de şüpheleniyorum, ama bunları elimine etmem mümkün değil... "doğal" olduğunu iddia eden ürünler de bana aynı geliyor. belki sabun tozu kullanmaya başlayabilirim.

  sabun demişken duş jeli kullanmayı çoktan bıraktım. saf zeytinyağı yahut beyaz sabunla yıkanıyorum.

  bundan başka bazı gıdalara alerjim olduğu kesin. belli başlı bazı peynir türleri ve ne yazık ki çikolata (duruma göre) vücudumda enflamasyona neden oluyor. ki bu da karaciğer kaynaklı, yani vücut tolere edemiyor. bu gıdalardan uzak durmaktan başka çözüm yok. son olarak hormonal sebepler de tetikleyebiliyor, ama bu bende tek başına gerçekleşmiyor. yani muhakkak başka bir ek faktörün de tetiklemesi lazım, yukarıdakiler gibi. adet döneminden önce aşermelerim olabiliyor, ama ne kadar canım çekerse çeksin bir şeyleri yemenin reaksiyona sebep olacağını biliyorum. son olarak işlenmiş yağ içeren gıdalardan (atıştırmalık türlerinden) uzak durmak gerekiyor. ve şu anda masamın üzerindeki rulokat bana bakıyor, ben rulokat'a... bu bir irade sınavıdır.

  niye erkeklerin her yediği oralarında buralarında sivilce çıkarmıyor?... çok şanslılar bünyeleri bu açıdan farklı olduğu için, ama yine de kadın olduğuma memnunum.

  2 aralık 2020 20:38 2 aralık 2020 20:39


  100. Avuç avuç Ay çekirdeği yersem ya da çok kızartma yediğim zamanlarda çıkıyor. Ve aşırı ağrılı acılı olur. Kıpkırmızı olur. Kolay geçmez sıkılmaz. Ne kadar doğru bilmem ama deriyi soyan bir kremim var onu şurup en azından sabaha azıcık acısını geçirmiş ve baş beyaz kısmının çıkmasını sağlıyorum. Canımı hala acitiyorsa sudokrem sürüyorum.

  28 haziran 2020 16:01

  99. çok uzun süreler saç kremi kullandım. saçlarım hep uzun oldular ve gürler bu yüzden bir avuç dolusu sürüp uzun süre bekletiyordum ama bir dönem belime doğru isilik gibi pütürler olmaya başladı ve saç kremi en sevdiğim ürün iken birden hiç kullanmaz oldum. sıvı saç kremi sıkıp tarıyorum artık. saç kremi kullanmayı hala çok özlüyorum burnumda tütüyor ama bir daha sırtımda pütür görmek istemediğim için sadece özel bir güne hazırlanırken kullanıyorum

  27 haziran 2020 21:03

  98. Sırtta beliren, varlığı her halükarda memnuniyetsizlik yaratan durumdur.

  Uzun zamandır tiroid hastasıyım, hormonsal bir sorunum var yani. Ancak bu sorun bende pek sivilce yapmadı.

  Sırt ve omuzlarda beliren sivilceleri doktoruma gösterince tiroid ile alakası olmadığını ancak istersem yine de cildiye yolunu tutabileceğimi söyledi.

  Eh, denemekten ne çıkar. Gittim.

  Doktor görür görmez seni ilaçlara boğmak istemiyorum , saç kremi ya da duş jeli kullanıyorsan bırak ve kese ile doğal sabun kullan 1 ayda tamamen geçmezse bana gelirsin yine dedi.

  Gitmedim.

  Evet 4 senedir de hiç tekrar yaşamadım.

  Saç kremini bırakmadım bu arada, sadece onu kullandıktan sonra sırtımı özellikle keselettim evde.

  Çünkü gerçekten sivilce yapıyorlar. Bu böyle koca koca sivilceler de olmuyor genelde. Minik minik, pütürümsü şeyler.

  27 haziran 2020 18:16

  97. Berabet bir illetdir ne yapsanız defolup gitmez o sivilceler.ne zaman doktora gitsem mantardır deyip garip garip egzama şampuanları verdiler hiçbir şeye yaramadı.Neyse ki roaccutane kullandıktan sonra sivilcelerime veda ettim. Ama dedim ya illettir geriye kopkoyu lekeler kaldı,doktorun yaptığı leke geçirici karışım merhemlerden kullandım.eczaneye büyük yatırımlar yapıp birsürü kremler aldım. Yok geçmedi, bu çile ne zaman biter bilmem. Bir gün paramı biriktirip lazer tedavisi olmayı düşünüyorum.(gizlinot: Burdaki tavsiyelere güvenemiyorum çünkü ne kullandıysam daha da kötüleşiyor.)

  27 haziran 2020 11:43


  96. Keçi sütü sabunu ve kese ile kurtulduğum sivilcelerdir. Bendekiler akne gibi değil de isilik gibiydi. Her gün duş almak da gerekiyor.

  27 haziran 2020 00:25

  95. Yıllarca bu konudan muzdariptim. Cilt doktorlarının verdiği her ilacı kullansam da yok yok yok sivilceler geçince bir de lekeleri kalıyordu. Ama sonunda çözümü buldum.

  1- Duş jelini bırakıp bildiğimiz beyaz kalıp sabuna döndüm. Hacı şakir fan club asdf

  2- Kışın kazakların direk tene değmesini engelleyin. Atlet veya body giyin. Ve onlarında iyi bir kumaş olmasına özen gösterin. Pamuklu olması daha iyi olur.

  3- Duşta saç kremi kullanıyorsam saçımdaki bekletme süresinde hep saçımı topluyorum sırtıma değmesini engelliyorum. Durularken de hemen sonrasında vücudumu da iyice duruluyorum. Daha sonra vücut sabunlama işlemine geçiyorum.

  4- Her duştan sonra sırtıma, dekolteme aloe vera jeli sürüyorum.

  Sonuç mis süslüler. Dışarı çıkarken de vücudunuza güneş kremi sürmeyi ihmal etmeyin. Tabi güneş kremi sürdüğünüz gün mutlaka duş alın ki arınsın. :)

  26 haziran 2020 21:17

  94. hormonel sebeple olmayan, minik sivilcelerin sebebi genellikle şampuan veya saç kremi oluyor. o yüzden içeriklerine bakarak alabilirsiniz. mesela uni baby'nin kolay tarama spreyini kullanırken hiç sivilce yoktu. şimdi kokusu kalıcı olsun diye market ürünlerinden denedim, hemen minik minik geldiler.

  13 haziran 2020 19:32