yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (1)

  1. keşke 1 hafta önce haberim olsaydı dediğim haber. baya baya uzun olan saçımı kulak hizamda yeni kestirdim. böyle bir olay olduğunu bilseydim çöpe gitmezdi o saçlar, bir işe yarardı. artık bir daha ki sefere :(

  9 haziran 2016 20:20

  2. saçları dökülen bir erkek olmasam kesinlikle katılacağım bir organizasyon olurdu. Allah yardımcı olsun ben (gizlinot: kel falan değilim sadece dökülüyor ) erkek halimle dökülen saçlarıma ağlarken, saçlarıma duygusal bir bağla bağlıyken, kesin kelleşecek kız çocuklarını düşünemiyorum. Bağışlayan herkesten Allah razı olsun. Belki de can kurtaracaklar sonuçta kanser tedavisinde moral kritik önem taşır.

  11 haziran 2016 02:59

  3. Cok aramistim böyle bi oluşum sacimi kestirmeden önce ancak bulamamistim. Çok Üzgünüm sözlük:( Cidden muazzam bir iş. Umarım destekcileri çok olur.

  11 haziran 2016 23:08


  4. neredeyse yarısını kestirdim, tüh tüh tüh :(

  17 haziran 2016 12:56

  5. birkaç gün önce kestirdiğim saçlarımı bağışladığım kampanya. tanımadığım bir çocuğun minicik bir hayali gülümsemesi içimi ısıtıyor düşündükçe.

  ilkokul 1. sınıfta arkadaşlarım bitlendi diye ailem korkup saçımı kulak hizası küt kestirmişti. ergenliğim boyunca o fotoğrafları sokuşturacak yer aradım ve o halimin beslemeye benzediğini düşündüm. kuaför koltuğunda oturduğum süre boyunca gözümde o fotoğraflar döndü, ama daha tarz bir şeyler yapmaya çalıştık, asimetrik kesimler falan.

  psikolojik olarak şuna hazırlıklı gitmek gerekiyor: rapunzel gibi saçlarınız yoksa saçlarınız baya kısalacak. kırıkların temizlenmesi, işlem payı, bir kız çocuğunu mutlu edebilecek bir uzunluk; tüm bunları göz önünde bulundurunca 1.5-2 karış kadar bir kısmı feda etmek gerekiyor.

  henüz %100 alışamadım, bazen bu halimi yeni bir imaj olarak kabul ediyorum ve çok hoşuma gidiyor, bazen de chucky'e benzediğimi düşünüyorum. ama her koşulda içim çok rahat. umarım bakır saç seviyorsundur fıstık, güle güle kullan <3

  20 haziran 2016 22:27

  6. losev peruk için saç kabul etmediğini açıklamıştı (link: http://www.losev.org.tr/v2/tr/duyurular.asp?ctİD=423&RecİD=5646 losev peruk duyurusu) bir arkadaşımın kardeşi kestirdi fakat kabul etmediler

  23 haziran 2016 02:44

  7. Losev saç kabul etmiyor ki :(

  26 haziran 2016 03:53


  8. Gördüğümden beri aklımdan çıkmayan mükemmel fikir. Sonunda bugün yollamak için yaklaşık 25-30 cm kadar kestirdim saçımı. Çok çok severdim saçlarımı kendimi bildim bileli uzundu, hatta çok yakınlarım kanseri yaşarken en korkunç yönü saçmış gibi gelirdi. Hala halamla vs konuşurken konu saç olsa saçlarını sever, kazıtırken ne kadar üzüldüğünü anlatır. Öyle çok severdim ki kısa saç bir zorunluluk vakitsizlik durumunda vs olabilecek bir tercih gibi gelirdi.

  Sonra bu kampanyayı gördüm saçımı ikiye kestirsem iki kişiye küt de olsa saç çıkacağını düşündüm. Ve zor da olsa kestirdim yarısını. Şimdi normalde olsa ağlayacağım kabarık Bob model saçlarım var ve aynaya gülümseyerek bakıyorum. Umarım başka bir aynaya başka bir minik güzellik kıvırcık lülelerine gülümseyerek bakar. Kendi kısacık saçlarıma dokunurken onun başını okşuyor olacağım ben, mutlulukla.

  2 nisan 2017 18:38

  9. Birkaç ay önce okulda lösev topluluğunun bir etkinliğine küçük yaşta kanseri atlatmış birkaç kişi geldi. neler yaşadıklarını anlattı hepsi. ikisi kızdı ve tabii yine saçlarını soranlar oldu anlatırken herkes sessiz sessiz göz yaşlarını sildi. Sanırım onların hikayelerini hayatımın sonuna kadar unutmayacağım.

  Benim de başıma gelebiliri hesap etmeden nasıl destek olabilirimi düşünmeliyiz. Hayatta karşımıza çıkan ama bizim olsun olmasın tüm sorunlarda ne yapabilirim diye düşünüp kendini sorumlu hissetmeli her insan diye düşünüyorum.

  Bir de bence böyle bir işe cesaret etmişken kendinizi de üzmenizin anlamı yok saçınızı kestireceğiniz kuaför tanıdığınız biri olması bence daha iyi olur.

  Kampanya hakkında merak ettiğiniz her soruyu facebook ve instagram adreslerinde bulabilirsiniz mesaj atarsanız da hemen cevap veriyorlar :)

  10 ekim 2017 13:10 10 ekim 2017 13:12

  10. dün kartal emre hergül kuaförde saçlarımı kestirerek dahil olduğum kanser savaşçıları derneği kampanyası. uzun zamandır aklımdaydı, son bir cesaretle soluğu kuaförde aldım. çok güzel oldu, çok da iyi oldu. Bir de anlaşmalı bir kuaför olduğu için kesim ücreti almadı, sağolsunlar. anlaşmalı kuaförler saçları biriktirip kendileri iletiyorlarmış. Türkiye'nin her yerinde anlaşmalı kuaförleri var. facebook sayfalarında bildirmişler.

  Saçların en az 30 cm uzunluğunda olması gerekiyor. Bununla beraber saçın toplu ve kuru bir şekilde iletilmesi gerekiyor. saçım kesilmeden önce örüldü, öyle kesildi, sonra yıkanıp düzeltmeleri yapıldı.

  Peruk yapma işlemine kimler gönüllü oluyor o kısmı kafamda soru işareti olarak kaldı gerçi. Bu iş, saçı kesip vermekten daha zor bir işlem gibi geliyor.

  Her şey bir yana inşallah birilerine umut olur, destek olur, bu savaşta yalnız olmadıklarını hissettirebiliriz.

  ilgili medya:
  1
  21 nisan 2018 11:55