girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (1)

13. saçlarımı sırf bu proje için 21 yıldır uzatmadığım kadar uzattım ama 30 cm olması için biraz daha yolum var.

13 eylül 21:16

12. Hem saçımı bağışladığım hem gönüllü olarak görev aldığım proje. Saç bağışında açıcı kullanılmadıysa boyalı saçlar sorun olmuyor. 

15 haziran 19:44

11. mart ayında bende dahil oldum :) karar verme aşamasında çok git gel yaşadım istenilen santime ulaşmak için çene hizamda kestirmem gerekiyordu.kuaförüme de durumu anlattım onunda verdiği gazla kestirdim iyiki de kestirmişim sonuçta kökü bende ve en önemlisi de bir insana az da olsa destek oldum :)

15 haziran 04:17


10. dün kartal emre hergül kuaförde saçlarımı kestirerek dahil olduğum kanser savaşçıları derneği kampanyası. uzun zamandır aklımdaydı, son bir cesaretle soluğu kuaförde aldım. çok güzel oldu, çok da iyi oldu. Bir de anlaşmalı bir kuaför olduğu için kesim ücreti almadı, sağolsunlar. anlaşmalı kuaförler saçları biriktirip kendileri iletiyorlarmış. Türkiye'nin her yerinde anlaşmalı kuaförleri var. facebook sayfalarında bildirmişler.

Saçların en az 30 cm uzunluğunda olması gerekiyor. Bununla beraber saçın toplu ve kuru bir şekilde iletilmesi gerekiyor. saçım kesilmeden önce örüldü, öyle kesildi, sonra yıkanıp düzeltmeleri yapıldı.

Peruk yapma işlemine kimler gönüllü oluyor o kısmı kafamda soru işareti olarak kaldı gerçi. Bu iş, saçı kesip vermekten daha zor bir işlem gibi geliyor.

Her şey bir yana inşallah birilerine umut olur, destek olur, bu savaşta yalnız olmadıklarını hissettirebiliriz.

ilgili medya:
1
21 nisan 11:55

9. Birkaç ay önce okulda lösev topluluğunun bir etkinliğine küçük yaşta kanseri atlatmış birkaç kişi geldi. neler yaşadıklarını anlattı hepsi. ikisi kızdı ve tabii yine saçlarını soranlar oldu anlatırken herkes sessiz sessiz göz yaşlarını sildi. Sanırım onların hikayelerini hayatımın sonuna kadar unutmayacağım.

Benim de başıma gelebiliri hesap etmeden nasıl destek olabilirimi düşünmeliyiz. Hayatta karşımıza çıkan ama bizim olsun olmasın tüm sorunlarda ne yapabilirim diye düşünüp kendini sorumlu hissetmeli her insan diye düşünüyorum.

Bir de bence böyle bir işe cesaret etmişken kendinizi de üzmenizin anlamı yok saçınızı kestireceğiniz kuaför tanıdığınız biri olması bence daha iyi olur.

Kampanya hakkında merak ettiğiniz her soruyu facebook ve instagram adreslerinde bulabilirsiniz mesaj atarsanız da hemen cevap veriyorlar :)

10 ekim 2017 13:10 10 ekim 2017 13:12

8. Gördüğümden beri aklımdan çıkmayan mükemmel fikir. Sonunda bugün yollamak için yaklaşık 25-30 cm kadar kestirdim saçımı. Çok çok severdim saçlarımı kendimi bildim bileli uzundu, hatta çok yakınlarım kanseri yaşarken en korkunç yönü saçmış gibi gelirdi. Hala halamla vs konuşurken konu saç olsa saçlarını sever, kazıtırken ne kadar üzüldüğünü anlatır. Öyle çok severdim ki kısa saç bir zorunluluk vakitsizlik durumunda vs olabilecek bir tercih gibi gelirdi.

Sonra bu kampanyayı gördüm saçımı ikiye kestirsem iki kişiye küt de olsa saç çıkacağını düşündüm. Ve zor da olsa kestirdim yarısını. Şimdi normalde olsa ağlayacağım kabarık Bob model saçlarım var ve aynaya gülümseyerek bakıyorum. Umarım başka bir aynaya başka bir minik güzellik kıvırcık lülelerine gülümseyerek bakar. Kendi kısacık saçlarıma dokunurken onun başını okşuyor olacağım ben, mutlulukla.

2 nisan 2017 18:38

7. Losev saç kabul etmiyor ki :(

26 haziran 2016 03:53


6. losev peruk için saç kabul etmediğini açıklamıştı (link: http://www.losev.org.tr/v2/tr/duyurular.asp?ctİD=423&RecİD=5646 losev peruk duyurusu) bir arkadaşımın kardeşi kestirdi fakat kabul etmediler

23 haziran 2016 02:44

5. birkaç gün önce kestirdiğim saçlarımı bağışladığım kampanya. tanımadığım bir çocuğun minicik bir hayali gülümsemesi içimi ısıtıyor düşündükçe.

ilkokul 1. sınıfta arkadaşlarım bitlendi diye ailem korkup saçımı kulak hizası küt kestirmişti. ergenliğim boyunca o fotoğrafları sokuşturacak yer aradım ve o halimin beslemeye benzediğini düşündüm. kuaför koltuğunda oturduğum süre boyunca gözümde o fotoğraflar döndü, ama daha tarz bir şeyler yapmaya çalıştık, asimetrik kesimler falan.

psikolojik olarak şuna hazırlıklı gitmek gerekiyor: rapunzel gibi saçlarınız yoksa saçlarınız baya kısalacak. kırıkların temizlenmesi, işlem payı, bir kız çocuğunu mutlu edebilecek bir uzunluk; tüm bunları göz önünde bulundurunca 1.5-2 karış kadar bir kısmı feda etmek gerekiyor.

henüz %100 alışamadım, bazen bu halimi yeni bir imaj olarak kabul ediyorum ve çok hoşuma gidiyor, bazen de chucky'e benzediğimi düşünüyorum. ama her koşulda içim çok rahat. umarım bakır saç seviyorsundur fıstık, güle güle kullan <3

20 haziran 2016 22:27

4. neredeyse yarısını kestirdim, tüh tüh tüh :(

17 haziran 2016 12:56