yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (53)
  • medya (0)

  53. Yıpranmış saçlar için;

  ''Neme ihtiyaaaacııım vaaaar! Çok kurudum! Lütfen beni biraz neme boğğ! İnceliyorum.. Kopacağım bak şimdii.'' deme şeklidir.

  Neme boğun arkadaşlar. Güzel maskeler yapın saçınızı dinlendirin, keratin bakımı yaptırabiliyorsanız mutlaka yaptırın. Sonuç olarak kabarmayacak ve dinginleşecektir. :)

  24 ekim 00:56

  52. Aşırı ince telli saçlarım var. Banyodan çıkınca tarayıp şekil vererek kurutursam bukleleri çok güzel ortaya çıkıyor ancak bu durum sadece bir maksimum 2 gün sürüyor. Başımı yastığa koyduğum saçımı taradığım anda buklelerim gidiyor. Saçlarım aşırı kabarıyor (en çok uçlardan).Zamanla bu duruma bir kaç çözüm bulmayı başardım.

  1)ahşap /bambu tarak kullanıyorum. Tarağımı body shoptan almıştım. Bazı tarakların sapı bambu dişleri plastik oluyor onlar hiçbir işe yaramazlar bu konuya dikkat edelim.

  2)saçımı banyodan çıktıktan sonra havluya değil pamuklu bir tişörte sarıyorum(eski vücuda tam oturan tişörtlerimden tekini kestim kollarını bıraktım bu sayede başıma sardıktan sonra kolları bağlıyorum ve tişört saçımdan kaymıyor-bone gibi oluyor pek anlatamadım ama umarım anlamışsınızdır.)

  3) keratinli saç maskesi/kremi .Ne zaman keratinli krem kullansam ve saçımı kuruturken fön tarağıyla tarasam saçlarım dümdüz oluyor ve kabarmıyor.(tarağım eklipsin fön tarağı -dikenli dikenli duruyor dişleri görünce anlarsınız hemen)(kullandığım saç maskesi de urban care'in biotin and keratin isimli saç maskesiydi.Sonradan ambalajı değişti ve fiyatı arttı içeriği de değişti mi bilmiyorum.Ama şunu söyleyebilirimki hayatımda kullandığım en iyi saç ürünüydü)

  4)Hemen hemen herkesin bildiği yöntem saçı örmek.banyodan çıkıp saçımdaki nemi güzelce tişörte emdirdikten sonra saç uçlarına kolay taransın diye krem sürüp saçımı tarıyorum ve sonra saçımı üçe ayırıp(yanlar ve arka olacak şekilde) örüyorum. sonra ben kolay sinüzit olduğum için saçımın köklere yakın kısmını fön makinesiyle kurutuyorum(yazın bunu yapmıyorum) ve öyle yatıyorum.Ertesi güne çok güzel dalgalı saçlarım oluyor.

  23 ekim 13:33 23 ekim 13:34

  51. süslülerim saçın kabarmasıyla saçın hacimli durması aynı şeyler değil yalnız. Bazı süslüler hacimli durmasıyla saç kabarıklığını karıştırmış. Saç kabarıklığı saçın elektriklenmesinden dolayı olur. saçlar tel tel havaya kalkar mat ve sağlıksız durur. Çünkü çoğunlukla çok kuru saçlara sahip olanlar bunu yaşarlar. Bunun için saçın gür olması veya seyrek olması önemli değildir, seyrek saçlılarda da o kabarıklık, hacimli görüntüden ziyade yataktan yeni kalkmış izlenimi verir. O yüzden öncelikle saçı içten nemlendirmek (bol su içerek), daha sonra duşta ve duş sonrası yapılan bakımlarla önlenebilir. ben elidorun durulanan saç kremini kullanıyorum çok harika bir şey olmasına gerek yok işimi görüyor. duştan sonra da herhangi bir markanın 20 liralık saç yağlarını-nemlendiriclerini vs kullanıyorum. elimde her markadan var. hem saçımın tararken kolay açılmasını sağlıyor hem de kabarmasını engelliyor. daha sonra saçımı da tarayarak kurutuyorum. kurutma işlemi yaparken saçlarımı havada savurarak değil tepeden aşağı doğru ısı vererek yapıyorum.

  23 ekim 10:26 23 ekim 12:01


  50. Saçın hacimli durması ile karıştırılan şeydir. Saçın elektriklenmesi evet saçı hacimli gösterebilir belki ama hiçbir şekilde güzel durmaz. Küçükken saçımın sık sık kabarması yüzünden problem yaşıyordum. Hatta o zaman bu durumun saçımı taramam ile olduğunu düşünüyordum. Kıvırcık saç taranmaz ama küçükken bir dönem bunu bilmedigimden yapıyordum. Ardından duştan sonra taramaya başlamıştım. Durulanmayan şekillendirici kremler kullanmaya başladığımda azaldı ama tamamıyla bitmedi. İlla ki saçımın bir kısmı kabarıyordu. Bunun üzerine bir sürü ürün deneyerek ve rutinimde sık sık değişiklik yaparak saçımın kabarmasını engelleyebildim.

  Her saç tipi kendine göre olduğundan kabarma durumu da değişebiliyor. Saç kurutma makinesi kullanmadan kurutulduğunda saçın kabarmadığından bahsedilmiş ama bende durum öyle değil. Kendi halinde kuruduğunda da kabarıyor , saç kurutma makinesi harici yalnızca saç ürünleri uygulayıp güneşin altında kontrollü bir şekilde kuruttuğumda kabarmıyor. O da kolay bir işlem olmadığından tercih etmiyorum.

  Rutinimden bahsetmeden önce saçın kabarmasını engelleyecek bir şeyden bahsedeceğim. Saçı yıkamadan önce uygulanan yağ maskeleri. Kullandığınız yağ çeşitleri saçınızda istediğiniz etkiye göre değişebilir ama uyguladığınız her türlü yağ maskesi (gizlinot: Tabi saçta en az 1-2 saat bekletilmesi gerek) saçınızı yumuşatıp kabarmasını da büyük ölçüde engelleyecektir. Birde yumurta maskesi var. Evet iğrenç hemen yüzünüzü buruşturdunuz muhtemelen ama saça gerçekten mükemmel bir fayda sağlıyor yumurta maskesi. Ben bir dönem tiksinsem de yapıyordum çünkü saçımı öyle bir canlandırıyordu ki uyguladığım süre boyunca rahatsız olmama değiyordu. Bu bahsettiğim maskeleri düzenli olarak yaparsanız kabarma konusunda gözle görülür bir etki farkedeceğinizi düşünüyorum.

  Biraz uzun bir girdi olacak ama saç bakım rutinimden de bahsetmek istiyorum. Kabarma konusunda sıkıntı yaşayanlar için belki bir seçenek olabilir yaptıklarım. Duştan çıkar çıkmaz hafif saçımın suyunu alıp durulanmayan bakım kremlerinden uyguluyorum (gizlinot: Pantenein kremini veya mucizevi yağ kremi uyguluyorum ben). Saçımın boylarına yedirdikten sonra havluyla saçımı toplayıp 5-10 dakika bekliyorum. Ardından isana saç bakım yağından çok memnun kaldığımdan onu , eğer o yoksa başka bir saç yağını saç uçlarına yediriyorum. Saçlarımı tamamen öne atıp kurutmaya başlıyorum. Difüzör kullanmıyorum ama buklelerimi elimle yukarı bir sekilde tutarak hafif kurutuyorum. Daha kurumamışken durdurup saç bakım serumu uyguluyorum (gizlinot: Urban care macademia oil serum veya beology serumu tercih ediyorum). Aynı sekilde kurutmaya devam ediyorum. Kurutma işlemi bittiğinde kabarmayı elimden geldiğince kontrol altına alıyorum fakat eğer bazı yerler hafif de olsa elektriklenirse kuru şekilde uygulanan serumdan az miktarda kullanıyorum ve bitiyor işlemim. Saça bu şekilde fazla ürün uygulamam ne kadar doğru bilmesem de bu zamana kadar kötü bir etkisini (gizlinot: Ağırlaştırma veya saçı inceltme , dökme vs. ) görmediğimden hep bu şekilde kurutuyorum. Güneşte kuruttuğumda istediğim gibi hacimli olmuyor saçım.

  Saçın kabarması durumu her saç tipine , yapısına göre değişeceğinden doğru yöntemi deneye deneye bulabilirsiniz. Benim uygun ürünlerle birlikte rutinimi oluşturmam aylarını almıştı gerçekten.

  23 ekim 02:38

  49. birkaç kişi yazmış bu duruma özeniyorum diye. ben de size özeniyorum şu an :( eskiden saçlarım gür olduğu için bu durumu yaşadığımı sanarken diğer gür saçlı arkadaşlarımın saçlarının mükemmel olduğunu fark etmemle yıkıldım. kıvırcık veya dalgalı saçlı değilim. tamam dümdüz de değil ama ne bileyim bu kadar kabarmak neden yani? uzatınca biraz daha iyi oluyor. makineyle kurutmayın diyorlar kurutmasam başım çok ağrıyor kışın :( hala çözümünü bulamadım sanırım farklı marka şampuanlara yöneleceğim artık bu saçlarla gezmekten bıktım

  22 ekim 22:20

  48. Saçlarım çok çok kabarıyor, ama bir bakım rutiniyle kontrol altına aldım. Öyle ki kafamı hareket ettirince yeni fönlenmiş gibi hafifçe hışır hışır ediyor. Dalgaları da belirginleşti. Bu yüzden sizinle paylaşmak istedim. Üstelik uygun fiyatlı denebilecek ürünlerle.

  Saç derim hassas ve kuruyarak pul pul dökülmeye çok müsait, bu rutinle böyle bir sorun yaşamadım.

  * Urban Care argan yağlı şampuanla yıkıyorum

  * Inecto argan yağlı saç kremi sürüp iyice dağıtıp duruluyorum

  * Inecto hindistancevizi yağlı saç maskesi sürüp ellerimle nazikçe düğümleri açıp yine duruluyorum

  * Duştan çıkınca havluyla nemi alınmış saçlarımı kolayca tarıyorum. (gizlinot: ahşap tarak kullanmanızı çok tavsiye ederim.)Sonra nemliyken 3 4 pompa Urban Care argan yağlı serum sürüyorum (gizlinot: saçlarım kalçama kadar geliyor. ) Tarayarak dağıtıyorum.

  * Havluyla biraz daha nemini alıp kurumasını bekliyorum. Mümkün mertebe saç kurutma makinesiyle kurutmuyorum.

  Bu bakım rutiniyle kupkuru saçlarım yumuşacık oluyor.

  ek olarak, ev yapımı maskelere ilginiz varsa muz, süt ve yağ ekleyip blenderdan(?) geçiriyorum ve duşa girmeden iyice bekletiyorum. Yumuşacık oluyor. Yapmanız şart değil ama güzel bir etkisi oluyor.

  4 eylül 2018 13:55

  47. saçımın kabarmasından şikayet ederim, ama kabardığında da şikayet ederim. o zaman da böyle çok sönük oluyor ve çirkin görünüyor. tanrım iyi ki beni ince telli ve düz saçlı yaratmamışsın.

  13 temmuz 2015 21:01


  46. antalyada yaşıyor olmanız halinde erkek kadın demeden özellikle kalın telli ya da dalgalı saçlar mümkün mertebe kabaracaktır. evde gayet güzel duran saçlar dışarı çıkınca nemden dolayı mutasyona uğrar. fön ya da düzleştirici iyi bir çözümdür ama bu sıcakta da katlanılmıyor işte

  13 temmuz 2015 13:48

  45. Benim oldukça hoşuma giden durumdur. Saçlarım kıvırcık olduğu için kabarık olduğunda daha hacimli, gösterişli durduğunu düşünüyorum ve hep kabarık olduğu günlerde iltifat alıyor. :D Özellikle kabarıklığını aldığım, daha sağlıklı gözükmesini istediğim günlerde ıyy saçlarına ne yaptın falan gibi tepkiler alıyorum. Neme doyan saç kabarmaz arkadaşlar. Saçınızın kabarması, onun nem istediğinin bir göstergesidir. Haftada yapabiliyorsanız 2-3 kez, yapamıyorsanız en az bir kez yağlarla maske yapın ve bekletebildiğiniz kadar bekletin. Normalde saç kremsiz asla açamadığım saçlarım, Hindistan cevizi yağı sürüp yıkadıktan sonra ekstra hiçbir şeye ihtiyaç duymadan inanılmaz bakımlı görünüyor, kolay açılıyor, neme doymuş oluyor. Elseve'in yağına falan hiç ihtiyaç kalmıyor yani. Bunun dışında kabarık olduğunu gördüğünüz günlerde de yine bir iki damla doğal yağlar oldukça işinizi görecektir. Diplere yaklaştırmazsanız herhangi bir yağlanma sorunu da yaşamazsınız diye düşünüyorum. Kıvırcık saçlı olduğum için ben de ağırlaşma yapmıyor, düz saçlılarda olabilir. Ama en azından yoluk yoluk bir görüntü olmaz

  10 nisan 2015 19:48

  44. duş sonrası şahane kabarıklık ertesi gün kalmıyor işte aşağıya yukarıya at saçı salla falan yok 5 dkkalık çözümler keşke kabarsa

  10 nisan 2015 19:11