sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (21)
 • medya (3)

21. kuaförümün istediğim saç rengi için orta boy saçıma "650 tl'ye olur" demesi sonrası, karşılıklı birer kahve içip üstüne konuşmak istediğim eylemdir.

21 mart 00:24

20. Üniversiteye geçtim, bir imaj değişikliği yapayım diyerek başladı her şey. Saçlarım gür, düz ve kabarık ama yumaşacıktı. İlk önce gittim, loreal casting creamlerinden kızıla boyadım. Risksizdi en azından. Yıkadıkça akacaktı ve çok da güzel bi kızıl olmuştu. Sanki doğuştan bi kızıllıktı o. 

Sonra o boya akmadan, gittim loreal’in Ombre boyasından aldım. Tabii ki iğrenç oldu. Koştum kuaföre. O da kahve ve sarı tonları, seren Serengil çakması bir şey yaptı saçımı ve saçım peruk gibi duruyordu artık.

Sonra dedim, ben bir daha girmem bu işlere. Uzadı saçım, gittim küt kestirdim omuzlarda. Bence bu küt model yakıştı, hem de boyalar gitti. Tabii ucunda azıcık kaldı. O da bence sanki ışıltı attırmışım gibi duruyor. 

Doğal saç iyidir ve bence daha genç gösterir. Tabii herkesin kendi tercihi. Boyayabildikten ve bakımını yapabildikten sonra doğal saçtan daha bakımlı duran saçlar da var tabii ki. 

14 mart 11:38 19 mart 10:20

19. Dünya'nın en kafasız insanı ödülüne aday olacağım bi hikayem var :d Saçlarımın doğal rengi siyaha yakın koyu kestane normalde. Saçımda beyazlar yok ona rağmen gidip gidip siyaha boyatırdım bazende  kendim boyardım. İllaha zift gibi gezicem ya :d Hemde ayda 1 yapardım bunu. Dip boya bile degil bakin. Komple saçı siyaha bazen mavi siyaha boyuyordum. Ergendim Kimsede çıkıp demedi "kız zilli senin saçın zaten bu tona yakın beyazında yok niye boyatıyosun" diye. Ben böyle böyle takıldım ciddi bi süre. Hem saçlarımı mahvettim boş yere. Tamam gene  uzuyordu saçlar ama artık uçları hep incelip,  güçsüzleşiyordu. Şimdi uzun süredir hiç boyatmıyorum ve yakın zaman içerisinde saçlarımı çenemde kestirdim. Hiç boya sürmeden saçlarımı uzatmak istiyorum. Yani alışamadım boyutuna saçların ama uçları keçe gibi değil yumuşak olması çok hoş hissettiriyor gerçekten. Bence boya saça zarar vermez oryal verir düşüncesi yanlış. İkiside zarar veriyor sadece verdikleri hasarın boyutları farklı gibime geliyor. :f

14 mart 01:57


18. 21 yaşındayım üzüntüden 6 yıldır saçlarım beyaz çıkıyor dipten. annemden çok beyaz saçım var çünkü kadın boyatıyor ama ben boyatmak istemiyorum yıldım yani daha bu yaşımda beyaz boyatmak ve bundan bıkmak beni çok üzüyor boyatmasam da arkadaşlarım ‘ayhhhh senin saçın nie beyassss tttlm yhaaa’ diye benden cok tribe giriyolar böyle aciyolar falan, hayat işte.

14 mart 00:58 26 mart 17:40

17. 4 ay önce yapmayı bıraktığım işlem.

Doğal saç rengim açık kumraldı.güneş görünce deli gibi açılır,sarı sarı yansımaları olurdu.bir gün aptallığıma geldi ve saçımı boyadım.o kadar pişmanım ki.

Genellikle 8.1 civarı boyuyordum.baktım yazın iyice bronzlaştım sarı hoşuma gitmemeye başladı,bu sefer 7.1 yaptım.yeni rengi çok beğenmiştim,koyu olması tenime yakışmıştı,daha canlı görünüyordum.bu sıralarda yaklaşık 3 haftada diplerim bana merhaba diyordu.boya saçımda kalmayıp deli gibi akıyordu.bu durumdan çok sıkılıp boyamayı bıraktım.rengi aktı,kumral-sarı arası bir şey oldu.yaklaşık 3-4 parmak kadar kendi rengim uzadı.dikkatli bakılmadığı sürece dibimin çıktığı anlaşılmıyor ama ben rahatsızım.arada tekrar boyasam mı diye şeytan dürtüyor.

Dip boya çok kötü gerçekten.ben çok pişman oldum boyadığıma.kendi rengime dönememek üzücü.saçın doğal haliyle uzaması uzun bir süreç.

Aklım olsaydı da yapmasaydım.

14 mart 00:05

16. doğal saçım küllü kumral. 2016’da evde kendimce koleston 8.1’le boyamıştım. turunculaşmıştı ama fena sayılmazdı, turuncu tonlarından rahatsız olan biri değilim zaten beni daha canlı tutuyor. daha sonra da daha açık olsun diyip 9.1’le boyadım. pek bi değişim olmamış gibiydi ama dibim daha keskin gözükmeye başlamıştı. yaz geldi, dipler de gözüme çok batıyordu ombre istiyorum diyerekten kuaföre gittim. kuaför, “bu saç çok turuncu buna ombre olmaz röfle yapabilirim anca” dedi. bende tamam dedim. saçımı da 9.1 boyattığım dönem kısa kestirmiştim, o da katlı kesim yaptı. olduk mu iyice yaşlı teyze. başta seviyordum kullanımını yaşımı büyük tutsa da, daha sonra eski fotoğraflarıma baktım ve eski saçımın ne kadar güzel olduğunu anladım. bir de saçım uzama dönemindeydi iyice keskin bir dip-boya görüntüsüne sahiptim. rengi biraz kırmak adına loreal 8.1’le boyadım bu sefer. bu dediğim de 2017 ortaları oluyor. güzel oldu ama çabuk aktı. daha kalıcı bir çözüm gerekiyordu. 2017 yazında da 6.3 vurdum saçıma. iyice koyulttu. pişman değildim çünkü böyle daha yaşıma yakın bir görüntü elde etmiştim, daha sonra boya aktı ve hayatımdaki en doğal saç rengini elde etmiş oldum. turuncumsu sarı kumral böyle, dipten yine küllü kumral geliyor ama asla dip gibi durmuyor. bi de iyice uzadı, şuanki rengimi çok seviyorum asla da dokunmayı düşünmüyorum. 

ilgili medya:
1
13 mart 21:27

15. İlk kez üniversite 2. sınıfta boyayıp bakır, kızıl ve ombreli kullandım saçlarımı sonra yoğun bir dönemden geçerken iki kez koleston açık kestaneye boyayarak kendi rengime döndüm (normalde koyu kestaneyim ama malum koleston boyaları koyu çıkıyor) uğraşmayayım diple diye fotolara bakınca en çok yakışan da kendi saç rengim gibi geliyor çok sıkılana kadar değişiklik düşünmüyorum bir kaç aydır boya değmeyince yumuşamayı da hissettim doğal saç rengim ektedir

ilgili medya:
1
13 mart 21:17 13 mart 21:24


14. lise 2 saçlarıma bayaj attırmayla başaladım.sonra oryalle açtık.mavi oldu,bakır oldu,pembe oldu,kızıl,doga ananın vermiş olduğu tüm renkleri kullaktıktan sonra.3 aydır hiçbirşey yapmıyorum.kendi saçım açık küllü kumral.özlemişim.:;(

13 mart 12:56

13. 8 yıldır saçlarını boyayan, spektrumdaki her rengi denemiş biriyim 5 aydır saçlarıma erkek berberinde kazıttığımdan beridir dokunmadım. Çok güzel ya sağlıklı ve doğal saç, bambaşka bir kalitesi oluyor. Bir de simsiyah sanırdım ama şimdi 8 cm civarı, görüyorum ki saçım kestaneymiş böyle hafif küllü kahve yansımaları falan var baktıkça mutlu oluyorum. Bi de saçım daha gür geldi eskisinden. İlerde yine boyarım çünkü hem farklılığı çok seviyorum hem şimdiden birçok beyazım var.

13 mart 12:52

12. Lise fotoğraflarıma bakınca verdiğim karardır. 16 yaşımdan beri saçımı akla gelebilecek her renge boyadım. Başlama sebebim küllü kumral saç rengimi beğenmememdi, sonrasında da farklı renkler denemek çok eğlenceli gelmişti. Aynaya bakınca farklı bir sen görüyorsun falan. O zamanlar makyajla çok aram yoktu, şimdi istersem her gün farklı biri olabiliyor, renklerle oynayabiliyorum.

Son iki yılda oryele başlamasaydım yine o kadar kötü olmazdı ama, saçlarımın ne kadar azaldığını görünce çok üzüldüm. Umarım ben boyamadıkça toparlanır.

Yaklaşık 3-4 ay önce saçımı tekrar küllü kumrala çevirdim (artık rengini çok seviyorum), eskiden platin olan yerlerin boyası aktıkça koyu küllü cila arttırıyorum, hem rengi eşitleniyor hem de saçımın dibinden gelen boyasız kısımdan tamamen akıyor. Böyle kestire kestire kendi saçlarıma kavuşup bir daha asla dip boyasıyla bilmemneyle uğraşmamak istiyorum.

13 mart 12:40