yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (29)
  • medya (1)

  29. 37 yaşındayım. saçımı boyamaya 18 yaşında başladım çünkü beyazlarım vardı, maalesef genetik. siyah, kahverengi, turuncu, kızıl renkleri denedim, sarı renk dışında kullanmak neredeyse imkansız beyaz rengi. ilk haftada dipler uzayınca kötü görünüyordu. son 2 senedir çok açık sarıya boyuyordum, geçen sene ağustos ayında bi bırakayım bakayım nasıl olacak diye bıraktım ve 1 senedir saçımı boyamıyorum. tamamen beyaz yoğunluklu gri saçlarım, kalan sarıları da uzadıkça kesiyorum. çok memnunum, dip boya derdi olmadan yaşamak ne güzelmiş.

  23 eylül 13:33

  28. görüyorum ki benim gibi üniversite zamanı bu batağa düşen çok kişi yine benim gibi zar zor bırakmış. saçlarıma bir daha asla bunu yapmam.

  23 eylül 12:13

  27. Üniversiteyi kazandığım sene bana da diğer çoğu yaşıtlarımda olduğu gibi saç boyama perilerim geldi. Annemin ısrarlarıyla birkaç kez saçıma kına yaktım. Baştaki o şarap-kahverengi yansımalar ve verdiği yumuşaklık çok hoşuma gitti ancak her banyoda zeminin kıpkırmızı olması, Saçım için ayrı siyah havlu kullanmam derken bıkkınlık geldi. Zamanla da epey yıprandı saçlarım. Kına aktı, Saçım düzene girdi derken yine ergenlik hezeyanıyla bu sefer kendi saçımı patlıcan moruyla boyadım, boya aktı tam saçlarım n'oluyor modundan çıktı derken balyaj furyası çıktı ortaya, durur muyum, bir 400₺ de ona bayıldım. Tam 2 senelik saçlarımdaki sarı yerlerle mücadele sonrası son olarak kulak hizamda kestirip uçları açtırarak laciverte boyattım. Hangi saç tipi olursa olsun, açıcılar saçları yıp-ra-tı-yor. Göze hoş gelse de harcanan zamana ve paraya gerçekten yazık oluyor. En son gittiğim (bkz: Mithat kan kuaför)'de son defa saçlarıma cila attırıp kestirdim ve saç boyama maceram burada sona erdi. Ilerleyen zamanlarda beyaz saç tellerimle barışık olacağıma inancım tam.

  21 eylül 12:34


  26. Ben de gencecik yaşımda (yani 30 larımın ortası:) bu kadar beyaza rağmen bir sene iki aydır saçımı boyamıyorum. Çok rahatlıkmış. Dip derdi yok, hangi maskeyi yapayım, hangi bakımı yapayım, şu serumu almalıyım derdi de yok. Param ve zamanım bana kaldı. Saçlarımın dökülmesinde malesef değişme olmadı ama buna rağmen gürleştiğini hissediyorum.  Amaaaaa... saçımı boyamıyorum diye sal gitsin olmuyor arkadaşlar. Beyaz saç sararabiliyor. Buna yönelik bakım ürünleri kullanmak gerek. Estetik yönüne gelirsek, gri saç  yaşlı göstermiyor . Cildinize bakmazsanız boyalı saçlarla da yaşlı görünenilirsiniz. Saç boyamayı bırakmanın en büyük challenge ı ise, her sabah, bugün boyuyucam saçımı vira bismillah, diye güne başlamak :) ikincisi de çevre. Çevreniz size, boya ya böyle bakımsız görünüyosun, diyecektir ama kendilerinin saçları boyadan kupkuru olabilir bunu söylerken. O bakımsız görüntüyü hiç sevmem.  Kulağınızı kapatın başkasına. Benim en büyük destekçim eşimdi. Her sabah boyunca ya yeter artık krizlerinde eşim durdurdu beni. Ki hala boyasam mı diye düşünüyorum.. Kendime şöyle diyorum hep:  Kendini sev, kendini reddetme, kendini olduğun gibi kabul et. Tek bir hayatın var ve o da senin ellerinde. Hadi şimdi bu gazla elindeki o boyayı bırak  :)) 

  21 eylül 08:11 21 eylül 08:36

  25. İlk 14 yaşındayken boyamaya başladım o da çoğumuzun yaşadığı ergen özentiliği.saçlarımın uçlarına oksijen suyuyla karıştırılmış papatya suyu sürüyordum.16 yaşında boyaya geçtim birkaç rengi karıştırıyordum sarımsı- karamelimsi garip bir renk oluyordu.asla oryalle açmadım diyordum ki -saçlarımın uçlarını oryalle açıp mor yapmam aklıma geldi- saç bu sefer iyice kurudu.tabii uzun süreçti bir sürü renk oldu saçım.bir an saçımı siyah yaptım kestirdim allahım siyah saç yüz ifademi o kadar sertleştirmişti ki o zamanlar staja gidiyordum gelen giden ‘neden boyattın?diğer renk daha güzeldi’diyordu.Siyahın durması kısa sürdü alt zemin açık diye yıkadıkça açıldı.neyse efenim saçlarım o kadar kuru o kadar kuruydu ki çalı süpürgesi gibiydi.nasıl anlatayım süslüler böyle saça dokunuyorum sanki barbie saçına dokunmuşum öyle sert.sürekli aktarlardan aldığım yağlar, pahallı markalarda şampuanlar neler neler ona rağmen çok sert kuru böyle garip bir şeydi diyordum herhalde benim saçımın yapısı kuru.ben bu yağları sürdükçe üstten kendi saçım gelince anladım ki kendi saçım yumuşacıkmış bıraktım öyle 2 yıldır boyamıyorum.kendi rengim tamamen bir ara uçlara hafif ışıltı attım-medya da bulabilirsiniz-onuda kestirdim.şu an o kadar yumuşak ve canlı ki süslüler krem dahi kullanmıyorum.uçlarında ışıltıdan kalma hafif renk var ve saçımın o kısmına dokununca öyle sert geliyor ki...şu an çok mutluyum saçlarımda birkaç tel beyaz var ama umursamıyorum,saçlarıma ışıltı attırırım en fazla o kadar kesinlikle tamamen boyatmam.bir de benim gibi gürse saçlarınız en az 4 tüp boya gidiyordu siz düşünün nasıl bir masraf.

  Ekleme:yaşı 14-20 yaş arası süslüler size boyatmayın diye tavsiye vermem aksine boyatın hatta şu erken yaşta boyatmayın tavsiyelerini dinlemeyin insan erkenden hevesini alınca dönüşü daha kolay oluyor her renk yaptım saçımı(sarı,mor,karamel,bakır,mavi,siyah vs) şu an aklımda hiç acaba şunuda yaptırsam mı dediğim yok o yüzden aksine öneriyorum hevesinizi erkenden alın yaş ilerleyince beyazlarla beraber doğala bırakmak daha zor oluyor.

  30 ağustos 2020 08:58 30 ağustos 2020 09:03

  24. Saçlarıma hiç tüm boya yaptırmadım. uçlara doğru hafif ışıltılardı boyayla tanışmam. Bir gün kuaföre ışıltı diye girip geçişsiz esmer tenimde berbat duran sarı ombrelerle çıkana kadar. Evde ağlayarak saçımı koyu kahveye boyadım. Saçımın eski canlılığını, parlaklığını, hiçbir işleme gerek kalmadan kullandığım doğal halini özlediğim için ne olacaksa olsun diyip boyamıyorum. Zaten kuaför mevcut saçıma yeni bir işlem yapılmasının mümkün olmadığını söyledi bu da şu süreçte işime geldi. Şu an için acaip hızlı uzaması sonucunu aldım sadece. Doğal haline döner umuduyla oyna devam diyorum kendime, bakalım inş amin

  22 nisan 2019 16:20

  23. avedanın shine-on gloss treatment diye bir bakımı var. kumral saçımda beyazlarım için yeterli olduğunu deneyerek gördük.

  7. haftadayım şu anda, korudu rengini yarı kalıcı bir işlem olmasına rağmen.

  2 ayda bir dip boyaya gitmiyorum, bu işimi görüyor, saçıma da bakım yapılmış oluyor, mis gibi.

  aveda salonlarında var.

  22 nisan 2019 00:05


  22. saçı sarıya boyamak, özellikle de sürekli açıcıya maruz bırakmak mahvediyor tabii, doğru. bu durumda boyamayı bırakmak en doğrusu olur ve fayda da verir. girdim sarışınları hedef almadığı için tabii bir mana ifade etmemiş olabilir. profilimizde saç rengimiz zaten bu sebeple yazıyor.

  21 nisan 2019 23:20

  21. Benim saçıma iyi gelendir. 12 yıl boyunca saçımı sarıya boyadıktan sonra kendi haline bıraktım. Uçlardaki yıpranmış kısımlar ancak uzadıkça kesildikçe zamanla kendine geliyor evet ama dipler çok daha sağlıklı uzuyor. En çok dikkatimi çeken şey alnımda çoğalan ve daha güçlü, daha belirgin uzayan bebek saçlarım oldu. Yani saçımın boya görmemiş kısımları daha canlı, parlak ve daha yoğun duruyor. Bu arada bu gözlemim kısa süreli değil, saçımı boyamayı bırakalı 3 yıl kadar oldu. Beyazlarım iyice çoğalana kadar tekrar da boyamayı düşünmüyorum. O zaman gelince beyaz saçların bana yakışıp yakışmadığına göre bakacağım artık duruma. Herkeste aynı olmayabilir tabi ama ben iyi ki doğal haline bırakmışım dedim açıkçası. Belki yapmayı düşünüp de kafası karışık olanlara fikir olur.

  21 nisan 2019 21:24

  20. bu girdi sadece 10 yıl ve üzeri süredir saçlarını boyayanları hedeflemektedir:

  asla böyle bir şey yapmaya kalkışmayın. saç çok uzun bir süredir boyaya alışmış durumda. haliyle yıpranıyor. ve siz sanıyorsunuz ki doğal kendi haline bırakmakla saç kendi kendini toparlayacak, ne bileyim ben fi tarihindeki hiç boya değmemiş haline geri dönecek. öyle olmuyor. saç yıllar yılı koruyucu bir kılıfla yaşamaya alışmış durumda. birden çıplak kaldığında, bakımına dikkat etmeye çalışsanız da neye uğradığını şaşırıyor. canlılık, parlaklık, yumuşaklık ve özellikle hacminden kaybediyor. yani zamanında bunu bana kuaförüm söylemişti, doğru şekilde ve düzenli uygulanan boya saçı besler diye. inanmamıştım şimdi görünce inandım. -- 8 aydır boyamıyordum, iyice kendi rengi gelmişti ve buna rağmen geri dönüyorum. --

  21 nisan 2019 21:14