sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (179)
  • medya (2)

  1. Ukteyi veren süslümüz (yazar: bergamut ) a katılıyorum. Evet bencede özgür kalma halidir. Ay dibim geldi , yıprandı , yandı gibi sorunları olmuyor insanın. Ben saçlarımı boyatmadım düşünmüyorum da çünkü korkuyorum ve doğal rengini de beğeniyorum. Bir tercihtir kimisi boyatır, kimisi boyatmaz.

  29 ocak 2017 23:32 29 ocak 2017 23:33

  2. Yapmaktan gurur duyduğum tek şey. Herkes gibi benim de bir boyatma hevesim olmuştu. Tabii ki de maviye. (Flfklflf başka renk yok sanki) Neyse, boyatmadım. Boyatsam kesin dibimin dibinin dibi falan gelir de anca boyardım. İnsanlar ne bakımsız kız derdi. Kesin şimdi de dibim daha koyu renkte olduğundan boya sanılıp deniyordur.

  Benim tercihim mümkün olduğunca boyatmamak.

  edit: saç benim boyatmıyorum, canım ister boyatırım. istemezse boyatmam. bunda beğenmediğiniz şey nedir acaba?

  edit2: Üç dil biliyorum ama dediğiniz gibi beş üniversite değil sadece iki üniversite bitereceğim şimdilik. Kısmet olursa mezun olunca tekrar lisans sınavlarına gidip onu da yapacağım. Yani tek gurur duyduğum tek şey saç boyatmamak değil. Yüzümdeki sivilcelerimden de gurur duyuyorum ben. Kıpkırmızı dolaşsam da bana aitler, benim sıkıntılarımın izleri. Saçımı boyatmayı da düşünmüyorum çünkü saç derime kimyasallarla işkence etmek istemiyorum, bu halinden memnunum ve aldığım iltifatlar da hoşuma gidiyor. Boyatan insanlara da hakaret ettiğimi düşünmemekteyim. Kendinize yakıştırdığınız her şeyi yapmakta özgürsünüz. Bembeyaz olsam da bu böyle olacaktı, simsiyah olsa da böyle olacaktı. Sözlerim sizi bu kadar alevlendirdiyse yapabileceğim hiçbir şey yok, eksilemeye devam edin.

  29 ocak 2017 23:42 1 şubat 2017 14:16

  3. arkadaşlarımın 'git şu saçlarını boyat artık beee' demelerine aldırmıycam ve boyatmıycam.

  saçlarım 15 yaşımdayken beyazlamaya başladı. önceleri çok takılmıyordum 3-5 tel vardı ne de olsa. sonra 20 yaşındayken gözüme çok batmaya başladı bende boyadım. ondan sonra iki kere daha boyadım. ama şimdi 2 yıldır boyamıyorum.

  çünkü saçlarımın şeklini bozdu. saçlarımın mükemmel dalgaları vardı şimdi ise tülerik saçlarla geziyorum. saçlarım aşşşırı yıprandı ve beyazlarım daha da arttı. bende beyazlarımla artık mutluyum. şöyle 3-5 yıl sonra beyazlarım iyice artar bende boyatırım.

  beren saat boyatmayınca cool ben boyatmayınca varoş oluyorum. adil değilsin dünya.

  30 ocak 2017 00:44

  4. 25 yaşına kadar yapmadığım eylem. boyatmayı hiç düşünmedim çünkü boyanmış saç yıpranmış saçtır ne kadar bakım yapılsada hiç boyanmamış saç gibi olmaz, uzun süre sürekli boyanan saçlar artık kopmayada başlayacaktır, ayda bir dibi gelecektir hiç böyle şeylerle uğraşıp güzelim açık kumral saçlarımı mahvetmek istemedim.

  30 ocak 2017 01:32

  5. 20 yaşındayım saçımı boyamadım, çok düşündüm ama renk bulamadım süslüler. Bana hiçbi renk yakışmaz ki diyerekten cesaret bile edemediğimdir. Keşke bembeyaz tenim olsaydı her hafta başka bi renk yapardım valla, küllü renkler çok hoşuma gidiyo ammaa nerde...

  30 ocak 2017 01:34

  6. Verilebilecek en mantıklı kararlardan biri olsa gerek. Bir buçuk yıl önce saçlarımı ombre yaptırdım ve olumsuz etkilerinden ancak yeni yeni kurtuldum sayılır, bir kesimlik işim kaldı. Boya öncesi çok sağlıklı sorunsuz saçlarım vardı ama sonrasında zamanla oyuncak bebek saçına döndü. Bunda benim boya için ayrıca bakım ürünü kullanmamış olmamın da etkisi vardır muhakkak ama kullansam bile geleceği hal çok olumlu olmazdı diye düşünüyorum. Şimdi beyazlarım kontrolden çıkmadıkça (gizlinot: on yıl kadar sonra ) boyatmamaya karar verdim.

  30 ocak 2017 02:20

  7. şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler saçlarımı hiç boyatmazdım :( özellikle 18-24 yaş arası süslülere tavsiyemdir saçlarınızın doğal renginden şaşmayın

  30 ocak 2017 09:21

  8. En son kasım başında saçlarımı koyu kestaneye boyattım ve nadasa bıraktım!

  İstediğim küllü tonları elde edemeyen kuaförlerin saçıma verdiği hasardan sonra en iyisi boyatmamak ve ısıl işleme maruz bırakmayıp azar azar uçlardan keserek saç boylarını daha sağlıklı hale getirmek.

  ilk olarak üniversitede ışıltı, balyaj ile başladı serüvenim.Sonra röfle ve çeşitli renkleri denedim.

  Şimdiki aklım olsa saçlarım beni rahatsız edecek kadar beyazlamadan asla boyatmazdım!

  30 ocak 2017 10:15

  9. üniversiteye başlamadan önce saçımda şöyle güzel bir değişiklik yapayım diye düşünürken ve aklımda çeşitli boya renkleriyle saç modelleri kombinlerken bir anda vazgeçtim. çünkü saçımı doğal bir siyaha boyamak istiyorum ancak yüz hatlarım ve ido kaşlarım buna uygun değil biliyorum. daha önce mavi siyaha boyatmıştım bir cesaret. ve bana hiç yakışmamıştı cidden. kömür karası olmuştu saçım. neyseki hemen aktı o boya. sonrasında bir kere ışıltı yaptırmak istedim saçıma ve bir kuaför faciası yaşadım. ışıltı yapıcam diye damalı eşeğe çevirdi kadın beni. saçımın bir kısmını yaktı. o yanan yerler turuncu gibi oldu. ben de loreal sunkiss ile saç rengimi açarak o turunculukları saç rengimle eşitledim. ondan beri saçıma bir işlem yaptırmadım kestirmekten başka. bunca kötü deneyimden sonra hala saç boyatmak istemem de bir garip. zaten ombre falan asla istemiyorum. artık sarı saç görmekten kusucam vallahi.

  tanım: tam saçımı boyatmaktan vazgeçtiğim zaman karşıma çıkan başlık

  30 ocak 2017 10:50 30 ocak 2017 10:51

  10. Ergenliğe girene kadar simsiyah saçlarım vardı, sonra rengi hafif açıldı kumrallaştı ve her ergen gibi kendimi sevmemeye başladım önce papatya suyu ve oksijenli suyla açtım turuncu oldu boyamak zorunda kaldım. üniversiteye geçince kızıl/pembe/sarı her rengi denedim ve 5.sınıftan beri yani 2009dan beri tüm saçımı hiç boyatmadım. Şimdi uçlarını spreyle ara ara açıyorum böylelikle sıkılmıyorum da :). Kesinlikle boyatmak daha olgun gösteriyor dip boyası vb. Şeylerle de insanı yaşlı hissettiriyor bence de süslüler

  30 ocak 2017 11:09

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar