sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (158)
  • medya (1)

  158. Bende de aylardır var olan sorun. Testler yaptırıp demir hapları, vitamin damlaları kullandım. Maskeler, yağlar, sirkeler denedim fakat hiçbiri sonuç vermedi. birkaç hafta önce kullandığım antidepresanı bıraktıktan sonra dökülmenin azaldığını fark ettim. ilacın böyle bir etkisi olduğunu bilmiyordum ama ciddi anlamda azaldığını fark edince biraz araştırdım gerçekten saç dökülmesi yapıyormuş. O yüzden bir sürü şey denemeden önce mutlaka düzenli kullanığınız ilaçların yan etkilerini kontrol edin. Gerçi bunu muhtemelen benim dışımda herkes yapıyordur.

  11 şubat 15:26

  157. Bende havaya bağlı olarak baş gösteren durum. Özellikle kış aylarında saçlarım çok dökülüyor. Kuruluktan olabilir.

  9 ocak 14:59

  156. Geçtiğimiz yaz öbek öbek dökülüyordu saçlarım. Yataktan kalkıyordum yatak saç dolu, tarıyorum kafamın yarısı tarakta kalıyordu, elime attığım an abartmıyorum 10-15 tel geliyordu. Acaba şampuandan mı dedim değiştirdim ama yok son çare dermatologuma gidince gösterdim baktı mevsimsel gibi görünüyor şu an çok ciddi değil yüzeysel ama hemen bi kan tahlili yapalım dedi ve b12 değerlerim,demir değerlerim çok çok düşük çıktı aynı zamanda sivilce tedavisi de gördüğüm için b12 sivilce yapabileceğinden haftada 1 tane olacak şekilde b12 iğneleri yaptırdım ve iğneler bittikten 1-2 ay sonra baya yavaşladı ve şu an durdu diyebirim normal seyrinde bir dökülme var. Eğer çok dökülüyorsa evde boşuna denemeyin direk gidin doktora çünkü ben dursun diye ne yumurta sarısı kalmıştı ne avakado yağı ne hint yağı her şeyi sürdüm, kestirdim yok hiç biri işe yaramadı.

  9 ocak 14:51

  155. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 5-6 ay boyunca saç dökülmesi yaşadım ve saç fobim yüzünden saçlarımı kazıtma noktasına geldim. Saçlarım çok azalmıştı. Önce omzumda kestirdim. Dökülmem azalmadı. Bu yüzden daha çok strese girdim. Defalarca şampuan değiştirdim işe yaramadı. Saçlarımı üç numara yapmaya karar vermiştim ki, Durumun ciddiyetini anlayıp doktora gittim, kan verdim değerlerim normal çıktı. Ardından Dermatoloğa gittim. Vitamin verdi. Kullan geçmezse tekrar gel dedi. Vitamini kullandıkça Yavaş yavaş azaldı saç dökülmem. şimdi olması gerektiği gibi dökülüyor. Saç dökülmem azaldıktan sonra psikolojim de düzeldi çünkü beni çok etkilemişti. İyi ki kestirmemişim saçımı iyi ki doktora gitmişim. Şimdi bebek saçlarım da çıkıyor. Kendimi çok iyi hissediyorum.

  9 ocak 02:27

  154. seboroit dermatit den dolayı avuç avuç yaşadığım durum.

  8 ocak 23:18

  153. Son 2 ayda saçlarımın yarısını kaybettim. Doktora gittim çinko takviyesi verdi direkt test yapmadan saçıma bakmadan birde losyon tamam gidebilirsin yaptı. Böyle birşeye güvenmediğim için sadece çinko takviyesini kullandım zaten kullandığım demir hapına da devam ettim evde zeytinyağıyla, evigen ampülle ve hindistan cevizi yağıyla maske yaptım doğal saç dökmeyen şampuana geçiş yaptım saçımı kestirdim belki beslenir diye ama banamısın demiyor eskiden iki avucumu da at kuyruğu toplamak için bile dolduramazdım şimdi bir avcumun yarısı bile etmiyor delirecegim birden gür olan saçlarımı kaybetme eşiğine geldim çare bulamıyorum.

  8 ocak 21:22

  152. Uzun bir süredir yaşadığım sorundur.

  Seneler seneler önce saçlarımı sürekli düzleştiriyordum. Bu 2 yıl falan sürdü ve o 2 yıl boyunca tüm saç yapım değişti. Saçlarım oluk oluk dökülmeye başladı. Kırıklarım kestir kestir bitmiyordu. Son 5-6 senedir toplasam 15'i geçmemiştir saçlarıma yaptığım ısıl işlem fakat yine de bana o günlerden kalan bir durmak bilmez saç dökülmesi var. Defalarca doktora gitmeme rağmen hiçbir sonuç alamadım. Normal bir saç dökülmesi değil. Olsa şu an bu başlığa yazıyor olmazdım. Bildiğiniz avuç avuç dökülüyor. Dönem dönem azaldığı oldu. Öncelikle uzun bir süre lavanta kürünü uyguladım. Bunu İbrahim Saraçoğlu önermişti ve gerçekten de güzel bir sonuç almıştım fakat saçlarım alıştıktan sonra o da bir işe başlamamaya başladı. Geçen sene sık sık sarımsaklı şampuan yaptım. Bu da gerçekten çok iyi geldi. ilk kullanımımdan itibaren sonuç almaya başladım fakat her defasında yenisini hazırlayamayacak kadar yoğun bir eğitim hayatı yaşadığımdan bırakmak zorunda kalmıştım. Saç dökülmesi stresle çok büyük bir ilişki içerisinde. Stres de benim en yakın dostum olduğundan dökülmenin en büyük nedenlerinden birinin bu olduğunu düşünüyorum. Son birkaç aydır artık başımda saç kalmayacak raddeye gelince yine arayışlar içine girdim. Evde tadından dolayı kullanamadığımız ama çok saf bir zeytinyağı vardı. Bunu da kullarak bir tür bakım kürüne başlamak istiyordum derken bir gün Instagram'da Almanca bir posta denk geldim. Görsel üzerinden saç dökülmesiyle ilgili olduğunu anladım. insanların da yorumlarını görünce denemek istedim. Tarif şöyle: Küçük bir kavanozun içine saf zeytinyağı koyup içine ise bir baş sarımsağı soyup kesip özünü salması için en az 2 hafta boyunca serin ve karanlık bir ortamda bırakıyoruz. Sonrasında kullanmadan önce biraz ısıtıp saç derimize masaj yaparak yediriyoruz. Talimatlara uygun bir şekilde hazırlayıp beklemeye koyuldum ve birkaç gün önce de ilk defa maskeyi yaptım. Ben 5-6 saat beklettim. Gerçekten kötü kokuyor. Bu nedenle son durulama suyuma sirke ekleyip saçlarıma döktüm. İlk banyodan çıkınca bir müddet sirke kokusu kalıyor ama sonrasında eser kalmıyor. Maskeyi saçlarımdan çıkarkınken de her maske uygulayışımda yaptığım gibi saçlarım kuru ama sadece ellerim biraz ıslak bir şekilde şampuanı elime döküp saçlarıma iyice yediriyorum. Sonrasında durulayıp 2 defa daha şampuanlıyorum. Ayrıca durularken mutlaka vücuma ve yüzüme gelmemesine dikkat ediyorum. Bu nedenle de başımı eğerek duruluyorum saçlarımı.

  Gelelim sonuca. Bu girdiyi yazmak için biraz daha beklemeyi planlıyordum ama sonucu görünce ve maskeyi hazırlayınca uygulamak için de baya bi bekleme süresi olduğu için bekleyemedim. Avuç avuç dökülen saçlarım dün de bugün de sadece 2 tel döküldü. Daha önce sarımsağı kullandığım için ilk kullanımda bile sonuç vermesi beni çok şaşırtmadı. Bunu yanı sıra zeytinyağından ötürü saçlarım da parladı ve yumuşacık oldu. Buklelerimi belirginleştirmesi de yanında hediyesi.

  Denemeyi düşünen varsa umarım şifa olur.

  18 aralık 2018 13:26 18 aralık 2018 13:30

  151. Saçlarım çocukluğumdan beri ince telli ve çok da fazla değildi ancak lisede o kadar çok döküldü ki en son tepem açılmıştı (abartı değil). Doktora gittiğimde gerekli tahliller yapıldı, sonuçlara bakan doktor sen nasıl yataktan çıkabiliyorsun dedi, o kadar kansız ve vitaminsizmiş vücudum. Önce 1 sene kan ve vitamin ilaçları aldım, sonra 6 ay priorin isimli takviyeyi kullandım (o kadar iştahımı açtı ki kullandığım sure zarfında 10 kilo aldım) 2 sene içinde saçlarım eski yoğunluğuna kavuştu. Su anda yine eskisi kadar kötü olmasa da yine kansızlık ve vitaminsizlik ile uğraşıyorum ve yine saçlarımda dökülme oluyor. Ancak farkediyorum ki ilaçlarımı aldıkça günbegün dökülme azalıyor.

  İçeriyi düzeltmeden dışarıdan müdahale hicbir işe yaramıyor. Bu yüzden dökülme sorunu yaşayanların ilk is doktora gitmesi gerektiğini düşünüyorum.

  14 aralık 2018 10:34

  150. süslüler öncelikle dökülme tipini öğrenin.dökülmeniz mevsimsel mi? hormonal mi? Kan değerleriniz nasıl? yani dışarıdan yapılan müdahalelerle saçın ciddi manada dökülmesi biraz zor,çok abartı işlem yaptırmıyor veya saç dibinize açtırma vb yaptırmıyorsanız,ki ne işlem yaptırıp da yine çalı gibi saçı olan gördüm. saçın canı kandan ve hormondan geliyor.yani şu kremi sürdüm saçım döküldü,bu yağı sürdüm saçım çıktı gibi bir şey aslında pek de olmuyor. yıllarca cılız saçlarım oldu benim.annem küçükken iki taraftan örerdi,kocaman halatlarım olurdu.ergenliğe bir girdim öbek öbek saçlaırm döküldü.sınav stresi vb mi denir artık nedir.ne serumlar ne takviyeler.kullandığım sürede elbette işe yarayanlar oldu.mesela priorin hap çok işe yaramıştı bende.ancak yine de bunlar da besin destekleri, demir,b12,demir bağlama kapasitesi vb çok önemli saçlar için.ve sizde demir eksikliği varsa,anemik durumunuz varsa saçınızın canlı olması zor. bu nedenle öncelikle dahiliyeye gidin.çok uzun yazdım ama ben çok çektim,kimse düşünüp durmasın bunları.ailemde doktor çok fazla,babamın da bana yaptırmadığı tahlil kalmadı,kanlı canlı kızda demir bağama düşük,ama yüzüme baksanız bunu asla anlamazsınız.bir de tüyüm de azdır benim,mesela 2 seans lazerle diz altımda tüy kalmadı,saç tellerim de incedir.

  mevsimsel dökülmeyle kel mel kalmazsınız,o mevsimseldir.zaten kadınların kel kalması çok zor allah korusun,testosteron döküyor o saçı.bende erkek tipi saç dökülmesi var,ben niye kadın oldum diye çok sorardım kendime gfdvs. ustlerde yogun dökülme,mezoterapi işe yaramaz dediler ama denedik yaradı çok çok şükürler olsun.

  Bu arada bu duruma yuksek lisansta başka şehirde yaşarken yıllaaaarca vejeteryan yaşadığım hayatımın da etkisi oldu bence maalesef. Son aylarımda yumurta dahi yiyemiyordum,o derece soğumuştum hayvansal beslenmeden maalesef ama çok yanlışmış,yumurta çok önemli süslüler. :( 1 hafta şunu yiyeyim iyi gelir,ya da beslenmemi düzeltirim bir ayda kendime gelirim yok, vucut oyle bir etkileniyor ki,2 yıllık yaşantınız sizin dış gorunuşunuzu ciddi değiştiriyor,etkiliyor,unutmayın.

  şu an ise prp yaptırıyorum (mezoterapi) kanım alınıyor,ayrıştırılıyor,plazma kısmı saçıma enjekte ediliyor. son derece memnunum inşallah maşallah,devam etmeyi de düşünüyorum çünkü gerçekten saç çıkarıyor. bu tarz dermatolojik müdahaleler işe yarıyor evet,çünkü enjeksiyon işlemi var.minik minik bir sürü bebek saç çıktı,ki benim saç çizgim beyazdı yani o derece yokluktan.bu arada tabi b vitamini kullanıyorum, eksikliği çıktı çünkü.gun aşırı da multıvitamin alıyorum.multivitaminlerle yaşayın demiyorum aman ha,beslenmeniz önemli.kuru yemişler, et, meyveler,sağlıklı yağlar bizim için çok önemli,hem cilt hem saç için.cilt konusunda bir çok insandan şanslıyım çok şükürler olsun ancak ben saçtan gülmedim.saç derdi olan dahiliyeye gitsin,tatmin olmuyorsanız bir kaç dahiliye gezin,endokrinolojiye gidin gerekiyorsa.tiroit hormonlarınız çok önemli,bende 2015'te hashımato çıktı,bu da zayıflatıyor saçı. hormonlara dikkat süslüler. buraya kadar ööeef demeden okuduysanız teşekkürler ama işinize yarayacak:)

  sevgiler.

  14 aralık 2018 10:00 14 aralık 2018 10:07

  149. hiç bir şampuan bana fayda etmedi, ellerimde oluk oluk gördüğüm saç tellerime inanılmaz kafayı takmış durumdayım. Stres deseniz zaten cok yakın arkadasım olur kendileri, sorun şampuanda mı, beslenmemde mi sağlığımda mı bende mi anlayamadım. Şampuan arayışı içindeyim..

  13 aralık 2018 10:49