yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (174)
  • medya (1)

  174. Bence saç dökülmesine en iyi gelecek yöntem saçları her ay ucundan azıcık kesmek. Kuaföre de gitmeye gerek yok evde uçlarından alabilirsiniz. En azından ben öyle yapıyorum. Bana iyi geldi. Saç dökülmesi azaldı. Eskiden her yerden saçlarım çıkardı. Şimdi çok daha iyi durumda.

  dün 20:32

  173. Ne yaptım ne ettimse önüne geçemediğim problem.Kan testinde problem çıkmıyor,şampuan değiştirdim,doğal yağlarla bakım yaptım hâlâ bana mısın demiyor.Dökülsün bakalım son tele kadar.

  dün 19:47

  172. kış mevsimine yaklaştığımızda saç derimde meydana gelen durum. saç derim maalesef hava değişikliğinden çok etkileniyor. saç derim kuruyunca da dökülme meydana geliyor. ancak çok fazla değil. bu yüzden problem etmiyorum. bir de çok taramamaya dikkat ediyorum.

  dün 15:47

  171. erkek tipi, stres kaynaklı, demir- vitamin eksikliği kaynaklı, başka bir hastalığın sebep olması ya da tamamen sizin ya da kuaförünüzün gerçekleştirdiği işlemlerden kaynaklı gibi çeşitli sebepleri var saç dökülmesinin.

  yaklaşık 7-8 aydır saç dökülmem vardı. önce mevsimseldir dedim sonra geçmedi doktora gittim. her şey çok normal, anormal olan hiçbir durum yoktu. yine de bephantene ampul, çinko, b12 verdi. ama bunlar saçlarımın dökülmesine etki etmedi. dökülmeyi azaltacağına saçlarımın son sürat uzamasına neden oldular. şu şampuanı mı denesem bu yağı mı sürsem arayışındayken eczanede xpecia kadın önerdiler. iki üç gün kullandım ama çarpıntı ve hazımsızlık gibi sorunlar yaşadım, onu da bıraktım. en son yine eczanede zigavus extra plus şampuan önerdiler, 3 aydır falan kullanıyorum. dökülmemi ciddi manada azalttı, normale döndü ama şampuanı bırakırsam ne olur bilmiyorum. ayrıca bence eğer vitamin eksikliği, seboreik dermatit, erkek tipi vs değilse stres gerçekten çok etkiliyor saç dökülmesini. oldukça streslı bir dönemdeydim ben ve bu süreçte saçlarımın ciddi bir miktarı dökülü. aslında bu da beni ekstra strese sokmuştu. sözün özü, stresi de yok etmek lazım.

  dün 14:43

  170. lise yıllarımda her sabah düzenli olarak kalkıp saçı yıkama+kurutma+düzleştirme işlemlerini 2 yıl yaptıktan sonra yaşamam normal olan sorun.

  tabi o zamanlar bundan haberim yoktu kazık gibi upuzun asla dökülmeyen saçlarım sonsuza kadar böyle kalacak sanıyordum.

  şimdi de kafamdan çok omuzlarımda,yerlerde saç var. saçıma asla ısı değdiremiyorum. güneşe bile çıkmıyorum korkudan. çünkü öyle bir hal aldı ki hapşurunca bile 3-5 tel kopuyor.

  ben çözümü sarımsak yağında bulmuştum. 2. kullanımdan itibaren günde max 10 tel saçım dökülüyordu. sarımsak yağı girdimi şuraya bırakayım belki yararlanmak isteyenler olur. (link: https://www.suslusozluk.com/sarımsak-yağı?i=1073556 )

  amaa hem bıraktıktan sonra eski dökülmeler devam etmeye başlıyor hem de kokusu gerçekten saçtan zor çıkıyor ben mezun senem evdeyim diye yaptım asla dışarı çıkılmaz yapıp yıkadıktan sonra bile yemek gibi kokuyorsunuz.

  dün 10:02

  169. Liseden bu yana bu dert yüzünden kafayı yeme durumuna gelmiştim. Öylesine saç döküyordum ki elimi saçıma atmaya korkar oldum. Sınıfta, evde her yerde saçım vardı. Duş almaktan korkar hale geldim. Psikolojik olarak duşun saçlarımı dökmede bir yeri var gibi hissediyordum.

  Yanılmamışımda. Banyodan her çıktığımda saç diplerimde aşırı bir kaşıntı,yanma ve kızarıklık yaşıyordum. Dönem dönem kaşıntılarımında artması ve buna bağlı saç dökülmeleriminde coşmasıyla yine soluğu cildiye doktorunda aldım. Seboreik dermatit teşhisi koyuldu. Meğerse bu zamana kadar ki dökülmelerimin nedeni bu hastalık olmayan bir cilt tipiymiş. Yaklaşık sekiz senedir bu cilt tipinin bana getirdiği olumsuzluklarla mücadele ederken, saçımı dört sene tam anlamıyla toparlayabildim. Döndem dönem yine kaşıntı ve dolayısıyla dökülmeler yaşıyorum ama öncesine göre hiç diyebilirim. Eğer ki saç dökülmesinin yanında kaşıntı, deri döküntüsü,kepeklenme ve aşırı saç yağlanması yaşıyorsanız seboreik dermatiti araştırın derim.

  dün 02:29 dün 02:34

  168. Bu dertten muzdarip olanlar ( eğer saçlarına pek  işlem yaptırmıyor veya dökülmeyi yapılan  işlemlere bağlamıyorsa) mutlaka çok detaylı bir kan testi, hormon testi yaptırmalı. 

   içeride bir sıkıntı varsa, bunu çözmeden ve dışarıdan yapışan takviyeler yetersiz veya etkisiz olacaktır. 

   he birde ne yapsak değişmeyecek şey ise genetik yatkınlın, buna da maalesef çözüm yok

  20 kasım 21:11 20 kasım 21:32

  167. Benim de saçlarım dökülüyordu, kuaförüme söyledim. Bana dedi ki sonbahar zamanı saç dökülmesi şikayeti çok fazla oluyor ağaç bile yaprak döküyor bu kadar kafana takma biraz zeytinyağı sarımsak sür geçer dedi. Bu kadar özlü sözden sonra ben de duştan önce zeytinyağı ve sarımsağı karıştırıp sürdüm. Biraz azalttı. Bir de astrolojideki saç kesim günlerine dikkat ederek saçımı uçlarından biraz kestirdim. Bence bu çok işe yaradı. Sanki toparlandı gibi.

  20 kasım 20:48

  166. Bir insanın başına gelebilecek en uğraştırıcı ve en baş belası şeylerden biridir bu.

  2 yıl önce az az dökülen saçlarım için dahiliye uzmanına gittiğimde demir eksikligin var, duzeltmedigin sürece de dökülme durmaz demişti ve ferinject isimli serum enjekte edildi damardan. İyi dedik, hoş dedik. Dökülme azalmayı bırak artarak devam etti, sonunda dayanamadım ve bütün testleri yaptırdım. Hormonal vs hiçbir şey bulunamadı. Vücudumda her şey tıkırında fakat, saç yerinde durmuyor resmen. En son doktor prozinc plus kullan, iki kutu da xpecia kadın bitir bakalım dedi ve bingo.. şu an duşta %80 gibi bir oranda azalma mevcut dokulmede. Evden topladığım saçlarda da azalma gözlemliyorum her seferinde. Yani bu olay kişiden kişiye mutlaka değişiklik gösteriyor ama çözüm bulana kadar da insanı psikolojik olarak mahvediyor diyebilirim ki hala kontrol ediyorum, çekiştirip duruyorum bazen dökülecek mi diye. Kimsenin başına gelmez umarım.

  20 kasım 19:51

  165. Önceden saçlarım hiç dökülmezdi 13 yaşındayken amcamın düğünü için saçlarımı kuaförde yaptırmıştım artık kuaför saçıma ne sürdüyse ondan sonra dökülmeye başladı. Ne yaptıysam dökülmesine engel olamadım. o zamana kadar hiç dökülmezdi ne güzeldi. sırf döküldüğü için saçlarımı uzatamıyorum bile. Mevsim geçişlerinde daha da artıyor.resmen işkence gibi sürekli saç teli topluyorum yerlerden. Duş sonrası bir yumak saç atıyorum çöpe.

  20 kasım 19:48 20 kasım 19:48