yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (186)
  • medya (1)

  186. saçlarım orta boy. boyadan dolayı uçlar fena yanık ve aşırı kırılgan durumda. birde stres derken dökülmelerim çoğaldı. şampuanımın içine çam terebentine başladım ama o da kurutuyor. bakalım sonuç ne olacak ?

  21 aralık 2020 16:16

  185. bunu yaşayan var mı çok merak ediyorum. saçlarımın boya zamanı geldiğinde delice dökülmeye başlıyor boyadıktan sonra da ilk yıkamada bile tek tel dökülmemeye başlıyor. bir açıklaması var mı bunun?

  10 aralık 2020 23:32

  184. Aşırı oradan döküldü bu yaz saçlarım, ama çılgınlar gibi saçımı yarisu gitti neredeyse şimdi yeniden çıkıyorlar.

  Haftada 1 bemiks tüp saç diplerine yedirip bekletip öyle yıkadım.

  Phyto saç dökülmesine karşı şampuan aldım.

  Saçımı 6-7 cm kestirdim.

  Stresli olan işim bitti- bu tesaduf-

  Saçımı pandemide hep yaptığım evde deli var topuzundan vazgeçtim.

  Su an saçlarım çok daha az dökülüyor, amacım mini yeni saçlar çıkarmak çünkü resmen yarısi gitti.

  Belki size yardımcı olur, her şey yolunu bulurüzülmeyin.

  3 aralık 2020 06:18


  183. sd yüzünden yaşadığım saç dökülmesini ducray kelual ds ile durduruyorum. kepek sorunumu yüzde yüz bitiremese de kaşıntı, folikülit ve dökülmeyi engelliyor haftada bir kullanımla. az bir miktarı yetiyor, saçta iki dk bekletip durulamak yeterli. ketoral türevleri artık işe yaramıyor ne yazık ki.

  şu zamana dek en memnun kaldığım ve uzun süreli kullandığım sd şampuanı. bu yüzden dökülmeleriniz varsa mutlaka deneyin.

  2 aralık 2020 20:39

  182. ''imdat! Yardım edin!'' diye bağırmak istediğimdir. her zaman saç dökülmesi diğer insanlara nazaran daha fazla olan bir insan oldum. gerek stresten döküldü, gerek kötü beslenmeden, yanlış bakımdan... birkaç defa buraya da yazdım. hatta saç dökülmeme çok iyi gelen sarımsaklı şampuan yapımı ve lavanta kürünü paylaştım benim gibilere derman olması açısından. ama bu sefer bunlar bile işe yaramıyor artık bende.

  bu seferki öyle bir dökülme ki gerçekten abartısız saçlarımın yarısını kaybettim. saçlarım yüzde elli daha az ve bu o kadar bariz ki çevremdekiler de fark ediyor. beslenme açısından daha sağlıklı besleniyorum son iki aydır spor yaptığımdan. bu sebeple içten beslenerek düzeltilemeyecek bir şey olduğunu anladım. zamanında çok iyi gelen sarımsaklı şampuan da bana mısın demedi. saçıma ne ısı ne bir şey, hiçbir şey yapmıyorum. dökülmemin başlangıcı aylar öncesine dayanıyor ve çok ama çok stresli olduğum bir dönemdi. bu yüzden başlangıcının stres kaynaklı başladığına inanıyorum fakat son birkaç aydır hayatımda stres hiçe yakın. böyle olsa neden hâlâ devam ediyor onu da anlamış değilim. kan değerlerime baktırmadım sadece. şu anda ondan şüpheleniyorum. fakat pandemiden ötürü hastaneye gitmek istemiyorum. sağlık ocakları önceden alıyordu ama yine pandemiden ötürü şu anda yapıyorlar mı emin değilim.

  aşırı bir saç dökülmesi olup da sorununa çözüm bulmuş değerli süslüler, nolursunuz, sizlerden çok rica ediyorum, size iyi gelmiş olan vitamin, kür, maske, herhangi bir ürün, herhangi bir yöntem, lütfen beni aydınlatın. hayatım boyunca saçlarımı böyle görmedim ve biliyorsunuz ki saçlar, bir insanın özgüveninde çok büyük bir etken. kendimi böyle görmeye dayanamıyorum. şimdiden teşekkür ederim.

  25 kasım 2020 10:53 25 kasım 2020 10:59

  181. Beni zaman zaman psikolojik olarak çok etkilediğini gözlemliyorum bu illetin. Evet kafana takarsan daha fazla dökülür dediğinizi duyar gibiyim, zaten kime bahsetsem aynı şeyleri işitiyorum. Alıştım sayılır artık. Kim neyden fayda görmüşse atlayıp hemencecik kullanıyorum ama sonu yine hâyâl kırıklığı...

  Tahlil yaptırmaktan, hastanelere gitmekten de artık sıkıldım. Birkaç yıldır gitmek de çözüm değil zaten kafasıyla yaklaşır oldum olaya.

  Senin gibi umutsuzken çözüm buldum diyen süslüler varsa ve de beni aydınlatırlarsa hayat boyu duacıları olabilirim, beklemedeyim :')

  20 ekim 2020 19:09

  180. Vitamin, mineral eksikliğinden kaynaklanma ihtimali oldukça yüksek. Pek sağlıklı beslenen biri değilim doğal olarak yeteri kadar vitamin ve mineral alamıyorum besinlerden. Aşırı saç dökülmem var. Perfectil adlı vitamin-mineral desteğini almayı düşünüyorum. Trendyol'da satılıyor fiyatı eczanelere göre daha uygun ve kullananların çok büyük bir kısmı memnun. Umarım işe yarar :(

  16 eylül 2020 01:02


  179. Son 2 aydır aşırı saç dökülmesi sorunu yaşıyorum. Saçlarımı kestirdim, bakımlar yaptım yine de çare bulamadım. Hormonlarıma da baktırdım bir sorun yok. Dökülen saçları gördükçe psikolojik olarak kötü hissediyorum. Evin her yeri dökülen saçlarım, her gün süpürmekten bıktım. Ne yapacağımı bilemiyorum. 

  16 eylül 2020 00:03

  178. 5-6 yıl önce üniversite sınavına hazırlanırken stresten saçım o kadar döküldü ki, resmen tepem açılmıştı. yıllar içinde kendine geldi saçlarım. beslenmenin ve stresin çok büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. mevsimsel saç dökülmelerim devam ediyor. doğa gibi vücut da kendini yeniliyor

  15 eylül 2020 00:27

  177. Son zamanlarda kendimde %300 oranında artma gördüğüm eylem.

  çam terabentin, otacı sarımsaklı şampuan tüm güvenilir limanlarım yanımda ama resmen son 2 haftada saçımın yarısını kaybettim. Uçtan dipten her yandan kopuyorlar. Hiç dolaşmayan, yumuşacık ince telli saçlarım var; kopma ve dökülmelere anlam veremiyorum.

  Sabahları bir uyanıyorum saçlarımda bir ağırlık sanki biri saçımı çekiyor gibi; saçlarımı şöyle bir tutuyorum ki sayısız tel elimde kalıyor; Banyoda ve banyodan çıkınca da durum böyle. uzadılar o nedenle mi, retro mu, mevsim geçişi mi çözemedim. 

  Edit: saçlarımı kestirdim süslüler 2-3 hafta durdu şimdi yeniden başladı. 

  14 eylül 2020 20:47 6 ekim 2020 21:13