yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (246)
  • medya (6)

  246. Bundan yaklaşık 2-3 hafta önce saçlarım belimin çok az üstündeydi. Ekstra uzundu ve bundan dolayı da elbette ekstra bakım gerekiyodu. Ben de artık bıkmıştım çünkü zaten bakamıyorum üstüne bide kupkuruydu uçları. Duşta tara, çık yağ sür, kurut yağ sür, sprey sık, kurut,şekil ver... Bi sürü külfeti vardı. Daha önceki kuaför tecrübem de fecaatti, dalgalı olabildiğine kabarık saçlarımı öyle kat kesti öyle kat kesti ki... Burda anlatmıştım zaten o olayı. Ne yapsam, kestirebilir miyim diye düşünürken güvenebileceğim bir kuaför çıktı karşıma. Gittim ve saçımdaki en üst kattan dümdüz kesmesini rica ettim. Kuaförüm istersem kesebileceğini ama bu şekilde kesersek şimdiki saçıma göre çok çok kısa olacağını, bir süre sonra bunun beni üzeceğini, istersem aşamalı olarak gidebileceğimizi, böylece daha kolay alışacağımı söyledi. Düşününce kafama yattı, sonuç olarak omuzlarımın altından dümdüz kestik saçımı. İnanılmaz rahat bir şeymiş bu. Üstelik bence daha cool bi görüntüsü var. Hala uzun ama bu kadar kısaltmak bile beni çok konforlu hissettirdi. Kuaförümle 2-3 ay sonra tekrar buluşacağız ve bu sefer omuzlarımın üstünde kestirmek istiyorum. Şimdilik beni çok mutlu eden bi işlem oldu, bu konfordan artık vazgeçemeyeceğim sanırım.

  4 mart 12:34

  245. iki senedir yaptırdığıma çok mutlu olduğum eylemdir. daha önceki yıllarda sanırım benim için neyin iyi olduğuna trendlerin karar vermesine izin vermişim. saçlarımı kestirdiğimde, fönümün gittiği anda bir sonraki uzamanın ne zaman olacağını kurmaya başlardım. bunun sebebi, saçımı asla anlamayan ve sık sık uğramam için fön ve düzeltme isteyen kesimler uygulayan kuaförlere denk gelmemdi. artık hem kuaför açısından sorunum yok hem de saçlarım kısayken daha çok "kendim" hissettiğimi biliyorum. bu rahatlığa erişmek çok önemli.

  4 mart 11:35

  244. Aman aman olmayan bir yerde Pendik Alice kuaför'e sadece ramazan bey için giderdim. Uzun bir zaman sonra gittim ki ayrılmış. İnsanın güven içerisinde saç kesimi için kendini o koltuğa bırakması gerçekten çok mühimmiş meğer. Uzun yıllar bunu dert edinmemiştim. Şimdi saçlarımı kestirmek istiyorum ve hatta en son gittiğim de onun olmadığını öğrensem de çıkamadım salondan, o duruma razı geldim. Herkes çok beğenmiş olsa da asla içime sinmedi o kesim. Böyle şeyleri kendim becerebilir olmayı çok isterdim ama zaten kuş kadar saçım var. Ezcümle zor işmiş.

  3 mart 21:02


  243. lise dönemimden beri bob kesim kullandım. o kadar seviyorum ki... ama bu sene kendime uzatacağım artık diye söz verdim. şimdi çat diye kısacık kestiririm korkusundan kırık aldırmaya bile gidemiyorum :d

  9 ekim 2019 14:55 9 ekim 2019 14:56

  242. Lise zamanlarımda yıllarca bob model kullandım saçlarımı,yüzüme de baya yakısıyordu.Sonra tekrar uzun saça döndüm(saçlarıma işlem uygulamadığım için çok bakımlı görünüyorlar ve çok çabuk uzuyorlar),ara ara canım bob modele dönmek istiyor. Ama yakınındaki insanlar seni dışarıdan gören biziz,böyle daha güzel,sakın kestirme diyip beni vazgeciriyorlar.Ha ama uzun saç modern değil görüşüne katılmıyorum,güzel bakıldığı zaman en az kısa saç kadar modern görünüyor.Bir çılgınlık yapıp bob kesime dönecekmiş gibi hissediyorum sözlük,ve sanırım çok geç değil swh

  8 ekim 2019 15:34

  241. Bu kategoriyi ikiye ayırıyorum ben. 

  1) yıllardır saçlarını uzun kullanan kadınların, cinnet hali gelene kadar saçlarını kısa kestiremeyip sürekli kırıklarını aldırması.

  2) bir kerecik de olsa saçlarını kısa kullanma rahatlığını tadan kadınların artık saçlarını uzatamayıp sürekli olarak kısa modellere yönelmesi sonucu saçlarını kestirmeleri. Hele ki yüz şekillerine de yakışıyorsa kadını inanılmaz tarz ve cool gösterme itemlerinin başında geliyor kısa saç kesimleri. Özeniyorum ne yalan söyleyeyim :(

  Ben 1.kategoride yer alan bir kadın olarak şu aralar kafamın içinde konuşup duran “artık şu saçlarını kestirmelisin, söz öyle de güzel olacaksıııın” adlı sesi kısmaya çalışıyorum. Ancak kuaförlere olan güvensizliğim ve topalak yüzümün bana ihanet edebilmesi korkusuyla yine kırıklarımı aldırarak yoluma devam edicem sanırım :d

  Yüzü benim gibi yuvarlak süslülerime önerimdir: eğer saçlarınız uzunsa, v model ya da u model düşünün. Küt ol mu yor. inatla güzel durmuyor ara boy modeller. Şahsi görüşümdür tabii ki. Yoksa biz her halimizle güzeliz. Ancak neden daha da güzel olmayalım ki :)

  8 ekim 2019 15:18

  240. buna biz değil saçımız karar veriyor sanki şekil almamasıyla, sönükleşmesiyle ve bu kötü görüntüsündeki inadıyla. beni ikna etti en kısa zamanda kestireceğim mecburen.

  8 ekim 2019 15:06


  239. Lisede hep uzun saç kullandım hatta annem kestir saçlarını , hem daha gür görünür hem de saçların kendine gelir diyordu da inat eder kestirmezdim. Üniversitedeyken sabahın körü derslerim olurdu ve hep üşütürdüm , bu böyle olmaz diyerek gidip kestirdim ve her anlamda rahatladım. Uzunken mısır püskülü gibi duran saçlarım sağlıklı göründü , yıkaması kolay taraması kolay , ıslak saçlarla bile dışarı çıktığımda üşütücem diye korku yaşamıyorum ve çabuk kuruyor. Bu yüzden yıllardır kısa saç kullanıyorum , uzasa bile hemen gidip kestiriyorum.

  5 ekim 2019 16:26

  238. Lise sonuna kadar hep uzundu saçlarım ve şimdi geriye dönüp bakınca ''neden hep uzattım, keşke kestirseydim'' diyorum. Çünkü, saçlarım ince telli ve uzun saçın bana yakışmadığını gördüm. İlk defa kısaltınca fark ettim ki saçlarım daha gür ve canlı gözüktü. Ayrıca sinüzitim olduğu için yıkaması ve kurutması kolay oluyor. Benim için, kısa saç candır ve vazgeçilmezdir :)

  5 ekim 2019 12:59

  237. çene hizasında kestirdikten sonra yıllarca upuzun saçlarla neden gezdiğimi sorguladım. asla pişman değilim. kısa saç bağımlılıktır, 2 mm uzasa gözünüze batmaya başlar.

  4 ekim 2019 22:40 4 ekim 2019 22:40