yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (93)
  • medya (1)

  93. dax supergro, çam terebentin yağı ve solgar snh üçlüsüyle bu yola baş koymuş bulunuyorum. etkilerini gördükçe editleyeceğim.

  tanım: daha önce saçları omuz hizasını geçmemiş olanlar için aşırı zor eylem.

  1 kasım 09:36

  92. Ben bunun formülünü buldum arkadaşlar. Önce hikayemi anlatayım.

   Normalde süper hızlı uzayan saçlarım vardır ve tam bir uzun saç aşığı olduğum için 3 ayda bir sadece krıklarını aldırıp uzun saçımla mutlu mesut yaşarım. Lakin şeytan dürttü geçen kış omuz hizamda kestirdim senelerdir göğüs hizamda olan saçlarımı. Saç küsmesi denen tuhaf saçmalık mı oldu, kesen kişi yanlış mı kesti bilmiyorum saçlarım aylarca 1 cm bile uzamadı. Biotin şampuanı, ampüller, supergro, hindistan cevizi yağı falan bir dolu şeyi düzenli uyguladım, yok. Temmuz oldu saç 1 cm uzadı. 

  Yeter diyerek gittim önce minicik bir uçlarından aldırdım saç kendine gelsin diye. Sonra çok methini duydugum kolajen tozundan aldım. AgustostAn bu yana her sabah kolajen tozunu bir seylerle karıştırıp içiyorum ve 7 ay 1 cm uzayan saçım 2 ayda omuzlarımdan göğsüme kadar uzadı. Oh be dedim. 

  Bence saç da diğer her uzuv gibi içerden beslenerek kendine geliyor. Maskelerin yağların kesinlikle hoş ve canlı görünmesine faydası var ama uzamasına zerre etkisi olduğunu düşünmüyorum. 

  Saçınızın bir türlü uzamadığı bir dönemdeyseniz gidin önce minicik kestirin, güzel beslenin, kolajeni de her sabah aldınız mı oh mis. 

  Bunlar bende işe yarayan nacizane tavsiyeler elbette ama denemeye değer bence. 

  Edit: kullandığım kolajen tozunun markasını çok fazla soran oldu haliyle, önceden düşünemedim bunu. Ben avrupa'da yaşıyorum ve bulunduğum şehirdeki watsonsvAri bir yerden oldukça uygun fiyatlı bir tanesinden aldım. Araştırma yapmıştım öncesinde, aşağı yukarı benzer ürünler zaten.  Benim aldığımdan türkiye'de yok ama başka başka seçenekler vAr. Bence biraz yorumlara bakıp bütçenize uygun olanı bulursanız İşinizi görür. Tabii bir de kolajenin çeşitleri var. Saç, cilt ve tırnak için olanlara bakmak gerek. Bir de toz olanın tabletlerden daha etkili olduğunu okumuştum birçok yerde. hattA en etkilisi sıvı kolajenmiş ama onlar pahalı, "yok o kadar da değil" dedim ben. Toz işimi gördü nitekim. 

  Bir de saçlarımı daha önce hiç boyatmadığımı, işleme maruz bırakmadığımı,  sağlıklı beslendiğimi ve bol su içtiğimi de ekleyeyim çünkü hepimizin ihtiyaçları farklı olabilir. Sağlıklı saçlı günler diliyorum hepinize süslü arkadaşlarım. 

  24 ekim 12:08 1 kasım 13:41

  91. Ne yaparsam yapayım hızlı uzamasını sağlayamadım. Yaptığımız bakımların yalnızca saçı sağlıklı uzatmaya yardımcı olduğunu düşünüyorum. Ayda 1-2 cm uzayan saçın herhangi bir ürün sayesinde 4-5 cm e kadar çıktığını hiç görmedim. Soğan suyundan mayoneze, hindistan cevizi yağından çam terebentine, vitaminlere kadar. Yaptığımız bakımlar kırık oluşumunu önlediği için uçlardan kırılarak kopmalar olmuyor. Bize de daha hızlı uzuyor gibi geliyor. Ya da ürünlerin bendeki etkisi böyle. Sağlıklı kısa saçı kırıklarla dolu uzun saça tercih ederim.

  Tabi sağlıklı uzun saç da tadından yenmez orası ayrı. Varsa mucizevi bir tarifiniz seve seve denerim. (gbkz: Bgv)

  29 eylül 13:22


  90. Neler yapmadım ki bunun için? Bir servet bile yatırmış olabilirim. (gizlinot: Tamam abartıyorum ama öğrenci bütçem için servet sayılabilir 😂) sinameki kürü, turp suyu kürü, soğan suyu kürü, biotin, solgar snh, bepanthen-bemiks-evigen-badem yağı dörtlüsü, bira, çeşitli karışım yağ bakımları, dax supergro ve daha aklıma gelmeyen bir sürü şey. Hepsini istikrarlı bir şekilde uyguladım ama rapunzel oldum diyemem. bu kadar bakıma 2 senede kulak altından omuz başlarıma değecek kadar uzadı.

  Bu noktada artık genetiğimin bu olduğunu kabul ettim. 2-3 günde bir şampuanlıyorum ve haftada en fazla 2 kez ısı uyguluyorum. Gece yatmadan evvel uzun uzun tarıyorum masaj etkisi yaratsın diye. Ayda bir minicik uçlarından kesiyorum. Şu an daha canlı gözüküyor ve bakımı bıraktığımdan beri bir uzama var gibi. 

  Galiba en temizi salmak. Bırakın arkadaşlar, ne kadar çok kafaya takar ve isterseniz sanırım o kadar olmuyor. En azından kendi deneyimim bu yönde. 

  30 ağustos 19:39 30 ağustos 19:41

  89. Normalde saçları çabuk uzayan bir insanım. Ne zaman ki ombre saç kullanmaya başladım. Saçlarım ince telli olduğu için çabucak zarar gördüler. Ve eskisi kadar hızlı uzamamaya başladılar. Ben de boyatmayı bıraktım. Artık boyatmıyorum. Saçlarıma Isıl işlem kullanmıyor, saçlarımı yaz kış kendi halinde kurumaya bırakıyorum. Yine de senede iki sefer uçlarından alırım.

  Kullandığım şampuanımın içerisine 1 kapak kadar "ruşeym yağı" katıyorum. Ruşeym yağı saça nem verirken biraz da kırık uçları pürüzsüzleştiriyor.

  ilk baharda ısırgan otunu kaynatarak saçıma suyunu sürüyorum. Neden sadece ilk bahar derseniz bu mevsimde doğa canlandığı için tazesini toplayarak kullanmanın da saçıma fayda sağladığını düşünüyorum. Kür olarak 1 ya da 2 ay kullanıyorum. Hem saç çoğaltmaya hem de saç uzatmada etkisi olduğunu düşünüyorum. Mevsimde toplayıp kuruttugunuz ısırgan otları ile de yapılabilir. devamlı yapmaya üşeniyorum.

  Ayrıca istisnasız her gün çiğ badem tüketiyorum.

  Hc hair care markasının saç bakım yağını haftada ya da on beşte bir maske olarak kullanıyorum. Bu yağ saçım ombreden ötürü yandığı zaman saçımı toparlamamda yardımcı olan bir yağ karışımı idi. Düzenli kullanımda hem uzatma hem de canlandırma konusunda başarılı bulduğum üründür. Yaz aylarında ise kullanmaya ara veriyorum.

  21 ağustos 23:59 22 ağustos 00:13

  88. saçlarım çabuk uzuyor uzamasına ama uçları o kadar püskül püskül ki , gidip kırıklarını aldırsam küt hale gelecekler, velhasıl uzun saç güzel ama kırıkları olmasa

  21 ağustos 16:01

  87. Uzun süredir omuz hizası kestirdiğim saçlarımı artık ağlayarak uzatmaya çalışıyorum ve bunda negin mirsalehi’nin uzun gür saçlarının büyük bir payı var. zeytinyağı, çam terabentini Falan allah ne verdiyse sürüyorum saçıma.

  21 ağustos 04:50


  86. O kadar özledim ki uzun saçlarımı utanmasam her gün ölçeceğim. Ama kurt varmış gibi gidip gidip saçlarımı kestiriyorum. İki üç haftada bir hindistan cevizi yağı ile bakım yapıyorum. Uzatıyor mu bilmiyorum ama içim rahatlıyor. Uzayın lütfen saçlarım sizi bakıra boyayacağım çünkü.

  21 ağustos 02:30

  85. Saçlarımı çocukken hep erkek gibi kestirip, uzatmama izin vermedikleri için her zaman hayalim olan saçtı. Saçlarım orta kalınlıkta, çok gür olmayan ve yıpranmaya müsait bir yapıda. Lisedeyken sırtımın ortasına kadar uzattığım bir dönem oldu ama daha fazla uzamadı. Uçlarına ombre yaptırdım, yıprandı. Üniversite birinci sınıfta yine uçlarını mavi yaptım, bir yandan da uzatmaya çalışıyorum. (gizlinot: Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ) bu süreçte saçıma high end maskeler, şampuanlar, kerastase’lar kullanıyorum ama hepsi anlık çözüm. Saçlarım bana mısın demiyor. İkinci senemde bu işin böyle olmayacağını anladım ve her iki ayda uçlarından 3-4 cm kestirdim. Saçlarımın uçları incelmiyordu, parlak ve bakımlı görünüyordu ancak uzunluk olarak olduğu yerde sayıyordu. Bir de bu dönem saçlarımı her gün yıkardım ve saç kurutma makinesiyle tamamen kuruturdum. Saçlarım o kadar yıpranmaya müsait ki maşa, düzleştirici vs hiçbir ısıl işlem olmadan saç kurutma makinesiyle bile yıpranıyordu. Güneş görse hemen rengi turunculaşıyordu. 

  Sonra baktım bu iş böyle sürekli kestirerek de olmayacak. Ne kestirmek ne de kuaför markası kremler, maskeler işe yaramıyordu. Üçüncü sınıfa geçtiğimde saçlarımı kendi haline bıraktım. İki günde bir eğer dışarı çıkmayacaksam ve saçlarım çok kötü durumda değilse üç günde bir yıkamaya başladım. Kurutma makinesi kullanmayı bıraktım. Eğer hava çok soğuksa sadece diplerini kurutuyordum. Tangle teezer’la tarayıp, duşta maske yapıp, çıkınca da uçlarına yağ sürüyordum. Derken böyle saçlarımı umursamamak bel hizama kadar getirdi. 

  Son sınıfta saçlarım yumuşak, iyi durumdaydı. Artık kırık oluşmaması için yeni yöntemler geliştirmiştim. Saçlarımı şampuanlarken uçlarına sıradan bir saç kremi sürüp zarar görmesini engelliyordum. Bunu her şampuanda yapıp sonra saç maskesi uyguluyordum. Çıkınca yine yağ ve kendi yaptığım sıvı saç kremi ile tarıyordum. Bu şekilde saçlarım kırılmadan bayağı idare etti ve kalçamın ortasına kadar uzadı. Ta ki mezuniyet günüme kadar. O gün birkaç aksilik oldu zamanım kısıtlıydı ve saçıma maşa yapmayı ben yetiştiremedim ve ev arkadaşıma yaptırdım. Sanırım çabuk bozulmasın diye biraz fazla bekletti maşayı, üzerine de sprey sıkınca benim saçlar oldu kas katı. Görünüş olarak güzeldi, sorun yoktu sadece biraz sertti o da spreyden dolayı normaldi ama ben o günün yorgunluğuyla geç saatte duş alamadan uyuyakaldım. İşte her şey o sabah başladı. Duşta boy kısmı birbirine dolaştı, açılmadı, çıkınca zor tarandı. Uçlar yine yıpranmıştı. Bir ay bu şekilde idare ettim, düzeltmeye çalıştım saçımı. Sonrasında kuaförde (link: https://www.suslusozluk.com/fasiz-split-pro-ender?i=1052865 Şu girdimde bahsettiğim şekilde) kırıklarımı aldırdım. Boyu hala kalça hizamda, kırıklarım neredeyse yok, yumuşak ve parlak. Şu an güncel olarak kullandığım ürünler otacı sarımsaklı şampuan ( ki bunu kullandıktan sonra uzama hızında bir artış gözlemledim ), pantene yağ terapisi saç kremi (gizlinot: Sıradan bir market kremi de olabilir. Kokusu için ve indirimde olduğu için aldım), benri saç maskesi (gizlinot: Watsons versiyonu da aynı. Değiştirilebilir bu da), isana saç bakım yağı, yves rocher onarıcı uyku bakım kremi, kendi hazırladığım sıvı saç kremi. 

  Dipnot: daha ne kadar uzatacaksın saçını diyenler için, çocukluğumdan beri hep uktedir bende uzun, sağlıklı saçlar. Bütün çocukluk fotoğraflarımda erkek çocuğu gibiyim, nasıl kafama taktıysam hala saçlarım benim için çok önemlidir. Belki bir gün sıkılır, uğraşmaktan bıkar kestiririm ama şu an bu şekilde mutluyum ve saçlarımı seviyorum. 

  13 ağustos 11:55

  84. Ben hindistan cevizi yağı ve tatlı badem yağını haftada 1 gece karıştırıp sabaha kadar o maskeyle uyuyorum. Aynını kirpiklerime de yapıyorum. Şu anda kalçama kadar uzun saçlarım ve kaşlarıma değen kirpiklerim var şiddetle öneririm.

  8 ağustos 03:40