sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (29)
  • medya (0)

  29. Parabensiz, sls’siz, sülfatsız şampuanlara ulaşımın kolay olduğu bir dönemde böyle bir şey yapmak neden? Hele de ortamdaki çevre kirliliğinin geldiği seviyeyi düşününce, saçın kendi kendini temizleyebileceğine inanmak nereden baksan saflık.

  19 ocak 01:13

  28. hem görüntü olarak rahatsızlık veren hem de saç derisi için zararlı olan eylem. en güzeli 2 günde 1 yıkamak bence.

  17 ocak 16:30

  27. Ama neden... ?

  O koku güzel mi, o dökülme hoş mu, o dip kaşıntısı rahatlatıcı mı....ya görüntüsü peki?

  Her şeyden maksimum fayda sağladık, bir saçları nadasa bırakmak kalmıştı. Bu da eksiğimizi kapattı ne âlâ.

  17 ocak 01:41

  26. youtuber NamiiCho'nun saçlarını tamamiyle açtıktan sonra pişmaniye kıvamına gelen saçlarını kurtarma yöntemi olarak 7 gün boyunca yıkamadan saçını iyileştirmeye çalıştığı yöntem.(link: https://www.youtube.com/watch?v=gj3Bl-MPyFc yaptığı video.)

  ben de yakın bir zamanda saçlarımı kestim ve hızlı uzasa ne güzel olur diye düşünürken o yağı bu yağı yerine acaba saçın kendi yağıyla bekletsem saçımı ne olur dedim.bir de 1 hafta evde oturacağım için neden olmasın dedim ve deneye başladım.saçım kurudur ama 2 günde bir yıkarım.bugün 6. günümdeyim.tek istediğim şey ojelerfora selma gibi (link: https://ojelerfora.wordpress.com/2016/08/05/yumusak-ipeksi-saclar-icin-prillimon-kilit-how-to-chelate-your-hair-at-home/ kafamı prille çitilemek) istiyorum.

  16 ocak 20:39 16 ocak 20:40

  25. ben de bu sene evde olduğum ve çok fazla dışarı çıkmadığım için saçı kendi yağında kavrulmaya bırakayım dedim yararlı diye. normalde gün aşırı duş alırım ama bu süreyi 4 güne çıkardım.

  sonuç kepeklenmiş ve normale göre daha çok dökülen saçlar.

  yok bana göre değilmiş bu iş. kepekle uğraşmak daha zor sonrasında. kendimi b*k gibi hissetmem de cabası yıkanana kadar.

  8 nisan 2015 14:25 8 nisan 2015 17:18

  24. saçlarım yağlıdır 2 günde 1 yıkarım, ama eğer ertesi günler bir yere çıkmayacaksam 4-5 gün yıkamadan evde takılırım. bunun sebebi de saçım kendi yağıyla beslensin diyedir, yağlı saçı toplamadan duramadığınız için saçınız dökülüyor, bana güvenin(gizlinot: ordinaryusum çünkü ahaha )

  bu pis olmakla alakalı bir şey değil saçınıza milyar tane yağ sürmüyor musunuz? yok badem yok susam. işte onlardan daha değerli yağ kendi yağı saçınızın.

  daha sonra bitkisel bir şampuanla yıkıyorum zaten, saçıma gereksiz silikon pompalamayanlarından. haa l'oreal'in extraordinary yağını kullanıyorum çünkü saçım boyalı, daha az aksın diye. duştan 5 dakika önce sürüp hemen yıkıyorum. onun dışında iki ayda bir susam-badem-hint-argan-zeytin yağlarını karıştırdığım bir karışımı dipten uca sürüpü 1 saat bekletiyorum. saçlarım ipek gibi kokum bebek gibi kızlar.

  8 nisan 2015 14:19

  23. internette şuan haberini gördüğüm enteresan olay. normalde saç yağlanır, kepeklenir, olmaz ki öyle şey diye düşünürken bunu gördüm. 2 yıldır kız saçını yıkamamış ve 6. haftadan sonra saç kendisini temizleyerek sağlığına kavuşmuş. buyrun (link: http://www.hurriyet.com.tr/dunya/27008389.asp okuyun.)

  8 nisan 2015 10:50

  22. Yıllar önce bir belgesel izlemiştim saçın doğal yağı ile ilgili. Uzak doğulu bir kadın saçlarıyla bir deney yapıyordu. Uzak doğulu olduğunu belirtiyorum çünkü onların saçları simsiyah ve genelde dümdüz oluyor biliyorsunuz, yani uygulanan saçın kalitesi ortada. Her neyse, deneyin amacı saçın doğal yağının zamanla saçı temizleyip temizleyemeyeceği üzerineydi. Kadın saçlarını yıkadı güzelce kuruttu ve bir iki saat içinde saç kendiliğinden kurudu. Kadın da saçlarını bir tülbente sarıp tülbenti başının üstüne topladı. Bir ay boyunca da yıkamadı. Her gün kadının yaşamından kesitler gösteriyolardı kadın cidden saçlarıyla çok oynamadan tülbente hızlıca sarıp yaşamına devam ediyodu. Bir ay sonra tülbenti açtı ve saçları şelale gibi döküldü. (gizlinot: azıcık edebiyat yapayım ) (gizlinot: swh ) Saçlar tertemiz ve parlaktı. ama yağdan değil ışıltıdan. Saç derisindeki yağ saçı kendiliğinden temizlemişt,

  Ama bu deneyi günümüz şartlarında uygulasak bilmiyorum faydası olur mu. Bu hava kirliliğinden herhalde kafada saç kalmaz. Bir de hele saç dümdüz değilse taramamaktan ne hale gelir düşünemiyorum. Ben kendi adıma asla böyle bir şey deneyemem ama merak ta etmiyor değilim böyle bir şey gerçekten mümkün mü.

  9 şubat 2015 09:46

  21. aslında uygulamam gereken eylem ama ne kadar yapmamam gerektiğini bilsem de hergün yıkıyorum maalesef. En azından bir kere şampuanlayarak ve sadece diplerini şampuanlayarak saçımı biraz olsun korumaya çalışıyorum.

  benim gibi yağlı saçların her daim muzdarip olduğu konu bu sanırım. herhangi bir dışarı çıkma aktivitesi söz konusu olduğunda "ama benim önce saçımı yıkamam lazım"dan başka birşey gelmiyor ki aklıma.

  7 şubat 2015 23:43 ed.9 şubat 2015 21:39

  20. Saç dökülmesi için gittiğim doktor en idealinin haftada 2 kez yıkama olduğunu söylemişti. Eğer 2'den fazla yıkayacaksan her seferinde şampuan kullanma demişti. Şampuani azalttım ve ciddi anlamda saç dökülmem de azaldı. Her yıkamada 3 kez şampuanliyodum şimdi 1 yada 2 kez şampuanlıyorum. Bir de şampuanı direkt saçıma değil de önce suyla güzelce köpürtüp sonra saçıma uyguluyorum. Hem saçta daha kolay çözünüyor hem de daha kolay temizleniyor. Bu arada kullandığım şampuan natura keratin'in sülfatsız şampuanı ve aynı serinin saç kremi.

  7 şubat 2015 23:13

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar