sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (208)
  • medya (1)

  208. biotin kullanmak

  15 mayıs 22:20

  207. Bir ara kafamı aşırı saç uzatmaya takmıştım.soğan suyu,doğal yağlar,saça her gece masaj yapmalar ,kremler,serumlar vs çıldırmıştım artık.Sonra saçlar mahvoldu.bende organik bir şampuan alıp sadece onu kullanmaya başladım.Saç kremi dahi kullanmıyorum ve saçım kendine geldi.kıssadan hisse saçı doğal haline gelmiş bırakıp uzamasını beklemek.Yormamak lazım.ha birde yeme içme önemli.onu herkes biliyor zaten.

  15 mayıs 18:07

  206. 3-4 aydır her gün folik asit kullanıyorum. saçlarım hem çabuk uzamaya başladı hem de az biraz gürleşmiş gibi geliyor.

  15 mayıs 16:39

  205. Kafein

  Protein

  Beni dinleyin.

  15 mayıs 12:51

  204. beslenme şeklinizi değiştirdiğinizde (peynir, yumurta, ceviz, badem ağırlıklı beslendiğinizde yani) uzama hızı artıyor. Boya kullanıyorsanız ona da ara verin ama hepsinden önce sağlık sorununuz olup olmadığını kontrol edin demir eksikliği, kansızlık bunlar da uzamamasına neden oluyor.

  14 mayıs 16:32

  203. kozmikbakım diye bir blog var. ay takvimine göre bakım günlerini veriyor. saç kesim tarihleri de veriyor. saç kesimlerimi genelde o tarihlerde yaptırmaya gayret ederim. uzama konusunda bir problem yaşamıyorum ancak verdiği epilasyon tarihlerinden verim aldım. dilerseniz siteye bir göz atın. işe yaradığını belirtlen yorumlar var. denemekten zarar gelmez.

  14 mayıs 13:44

  202. Öncelikle şunu söyliyeyim; ben uzun saç hastasıyım :))  kendimde çok sevmemin yanı sıra, annem, çok yakın arkadaşlarım falan ne zamam birisi “kestirircem yaa” dese karşı çıkan taraf oluyorum, tabii saçları güzel ve sağlıklıysa.

  bunun da bir sebebi var, küçüken annemin saçların çok yıprandı bahanesi altında (gizlinot: Orta okula giden, saçına boya, açıcı değmemiş bir çocuğun saçı ne kadar yıpranabilir ki yaa?) omuz hizamda kestirmesi ve benim abartmıyorum 1 yıl boyunca saçlarım toplu gezmemden dolayı kısa saçtan nefret etmemdir. Lise 1’e kadar saçlarım çok yavaş uzardı. Hatta lise 2 ye kadar falan göğüsümün altına inmedi. Ben de inceldi diye biraz biraz kestirdim ve hep o civardaydı saçlarım. Ve yavaş uzayan, istediğim boya gelince de uçları kırıklaşan, ve yine kestirmem gereken bir saç yapım vardı. Peki ben ne yaptımda şu an saçlarım kaburga kemiğimin ortalarından 1,5-2 ayda kaburga bitimimin 2 parmak altına kadar indi? Öncelikle bir süredir saldığım su miktarını ciddi şekilde arttırdım, hem saçım, hem cildim için. Bu süreçte içinde (gbkz: Biotin) bulunan bir multivitamin hapı kullanmaya başladım. Hızlı uzatma etkili şampuanların içinde biotin olanlarından kullandım. saçınızın yağlı veya kuru olması da çok önemliymiş. Mesela benim saçlarım 1,5 güne yağlanmaya başlar. Dolayısıyla o yağ saçı besliyormuş. Eğer saçlarınız kuruysa ve yağlanmadan yıkıyorsanız saç o yağdan da faydalanamamış olurmuş. Hiç maske yapmadım saçıma. Yüzüme ne kadar birşeyler sürmeyi sevsem de saçıma ne yağ, ne krem kıvamlı birşey sürmekten hoşlanırım. Sadece bu üstte yazdıklarımı yaptım. Umarım size de faydası dokunur <3

  13 mayıs 21:17

  201. bol bol kayısı tüketmek. meyve olarak ya da kuru haliyle hiç farketmez. hem saç dökülmesini kesiyor hem de saçları gürleştirip yenilerinin çıkmasına yardım ediyor. düzenli tüketimde hızlı sonuç alabilirsiniz. her gün en az 2-3 tane yemek faydalı olacaktır.

  30 aralık 2018 19:38

  200. Ön bilgiyle başlayayım. Bedenimde hiçbir eksiklik olmamasına rağmen saçlarım çok yavaş uzar. Hatta o kadar ki Ocak ayında omzumun birkaç santim üzerinde kestirdiğim saçım Aralık ayında kestirmeden önce omzumun birkaç santim aşağısına yeni gelmiş oluyordu.

  Temmuz ayında saçlarımı omzumda kestirdim ve aynı zamanlarda şampuanıma çam terebentin yağını dökmeye başladım. Yine aynı zamanlarda da restorex'in Argan yağ terapisini kullanmaya başladım her yıkamadan sonra. Kasım ayında saçım omzumdan yaklaşık 5 santim kadar aşağıya kadar geliyordu. Ki 1 senede uzuyor normalde anca bu kadar. Geçen ay kırıklarımı aldırdım, şu an aldırmadığım boyuna geri geldi.

  Çok uzattım, farkındayım ama bende bile böyle sonuçlar doğurduğuysa başkalarında daha iyi sonuçlar doğurur muhtemelen. Çam terebentin yağı çok kurutuyor ama saçı, saç kremiyle veya başka bir yağla desteklemekte fayda var.

  29 aralık 2018 20:14

  199. Uzun zamandır saçlarımı uzatmaya çalışıyorum. Öncelikle saç tipimden bahsedeyim. Düze yakın hafif dalgalı kabarmaya meyilli omzumun bir tık aşağısında uçlarında oryal olan saçlarım var. Benim kullandigim yöntemler biliyorum yeni duyduğunuz şeyler değil ama ayda 1 cm uzayacağına belki 1-5, 2 cm uzuyor

  1) Saçlarımı haftada 2 veya 3 kez yıkıyorum o zamanlarda saçlarıma yağ maskesi yapıyorum. Kendi seçtiğim yağlarla (susam,hint,badem,jojoba) güzelce masaj yapıyorum ve 1 kez sampuanliyorum

  2) Duşta bezelye boyutunda saç kremi kullanıyorum sadece uçlara çıktıktan sonra havluyla nemini alıyorum ve kış aylarında olduğumuzdan düşük ısıda kurutuyorum

  3) Geniş üçlü tarak kullanıyorum

  4) Yatmadan önce saçlarımı örüyorum

  **hindistan cevizi yağı benim saçıma hiç iyi gelmiyor gozeneklerimi tıkıyor ve çok fazla saçımı döküyor.

  29 aralık 2018 20:05 29 aralık 2018 20:07