girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (188)
  • medya (4)

188. evigenli, bemixli karışım yöntemini denemiş biri olarak kesinlikle hızlı uzama ve gürleşme sağladığını söyleyebilirim. fakat bu sürekli uygulanmaması gereken bir yöntem. mesela 2 haftada 1, toplamda 4 kere uygulayıp bırakmalısınız. benim mevsim geçişlerinde yaşadığım dökülme sorunumu ciddi oranda azaltmıştı. gözle görülür bir gürleşme olmuştu saçlarımda. 

sonrasında hindistancevizi yağını sürerek bekletme yöntemini denedim. nispeten dökülme yaptı ama saçı gerçekten çok yumuşatıyor. saçlarınız parlıyor ve çok sağlıklı görünüm kazandırıyor. ara ara mutlaka uyguluyorum.

hızlı uzatma yöntemlerinden biri de mutlaka uçlardaki kırık saçlardan kurtulmaktır. saçlarınız nefes almalı. canlanmalı. o zaman uyguladığınız tüm bakım yöntemleri daha işe yarar hale gelir. fön, maşa vs. tarzı uygulamalarla yüksek ısıya maruz kalmamalı saçlarınız. uçlardaki kırık oranı ne kadar azalırsa, saç o kadar uzun görünür.

fakat yine de unutmamak gerekir ki saçın doğal yapısı gereği belli bir uzama süresi var ve bunu çok da değiştirebilmek mümkün değil. yaptığımız tüm bakımlar saça sağlık ve parlaklık kazandırıyor ve daha sağlıklı uzamasını sağlıyor. belki ufak oranda hızlı da uzatabiliyorlar ama 1 ayda 4 cmlik bir uzama ütopik bir yaklaşım olur. sağlıklı görünmesi daha mühim.

10 ağustos 12:28

187. süslüler eğer bu yöntem işe yarıyorsa çağın buluşu resmen. Yorumlardaki herkes işe yaradığını söylemiş

link bırakıyorum öncelikle (link: https://www.youtube.com/watch?v=5ee6K1vA_QY )

yorumlardan da okuduğum kadarıyla sabahları -sabahları diye bir zorunluluktan bahsetmiyor ama yorumlarda sabahları yaparsanız daha etkili olur yazmış birileri, ben onların yalancısıyım- videodaki kadın gibi yatağa/koltuğa yatıyorsunuz ve kafanızı aşağı sarkıtıyorsunuz (ebeveynlerin kan beynine gider evladım yapma dediği pozisyon(gizlinot: swh) ) Dört dakika boyunca masaj yapıyorsunuz. Ama bunu sadece ayda bir kere yedi gün boyunca yapıyorsunuz, ertesi ay yeniden yapabilirmişsiniz. Videoda da gördüğüm kadarıyla yedi günde 1,5 santime yakın bir uzama olmuş kadının saçında.

Bu arada eğer daha fazla uzar diye düşünüp ayda bir haftadan fazla yaparsanız uzama bir süre sonra duruyormuş. Bence işe yarayabilir sonuçta kafa derisine kan akışı hızlanıyor.

(videoyu izleme imkanı olmayan süslüler için(gizlinot: genelde evde olmadığımdan) (gizlinot: internet paketim bitmesin diye) açıkladım)

Umarım hepimizin saçları sağlıkla istediğimiz uzunluğa gelir süslüler.

edit: imla

10 ağustos 00:22 10 ağustos 00:24

186. İlk olarak haftada 2 gün banyodan önce saçımıza şu karışımı uyguluyoruz: 1 kutu evigen ampul 1 kutu bemiks ampul 1 kutu badem yağı 1 kutu bepanthol güzelce karıştırıyoruz saç diplerimize fıs fıs yardımıyla yediriyoruz. 2 saat bekliyoruz. Normal olarak şampuanlayıp kremliyip çıkıyoruz. 

2. Olarak haftada 1 gün de Hindistan cevizi yağını komple saçımıza yedirip 2 saat bekliyoruz yine normal duş rutinimizi tekrarlıyoruz. Ve saçlarımızı asla boyamıyoruz. 3 ayda bir kırıklarını aldırıyoruz. Bu yöntem bende çok işe yaradı. Şu anda saçlarım belime geliyor 

5 ağustos 20:28


185. Elidorun elmalı şampuanına çam terabenti katıp kullanıyorum. Şampuan yanlış hatıtlamıyorsam b vitaminli, çam terabenti de saç kıl uzatan bir sıvı. Bende işe yarıyor gibi, denemekten bir şey çıkmaz bence.

4 ağustos 21:24

184. At kuyruğu şampuanını bu anlamda gerçekten başarılı buluyorum.Bebek saçlarım resmen kahkül oldu,saç derime de iyi geldi,kaşıntı kızarıklık gibi durumlarımı da yok etti.

Şans vermenizi öneririm

4 ağustos 12:36

183. b vitamini kompleksi gerisi yalan. dışarıdan sürdüklerim şu ana kadar saçı anca yumuşatıp parlatmışken, doktorun sinir onarımı için verdiği b vitamini (beneday) sinirlerimden önce saçlarıma yaradı. rahat bir ay sonunda iki cm uzadı ama dökülmede bir değişiklik yapmadı maalesef. hala sapır sapır dökülüyorlar. varsa saç çıkaran tarifiniz alırım ama.

4 ağustos 07:59

182.  En etkili yolun beslenme olduğunu düşünüyorum. Ceviz, badem fındık, yumurta. Yağların saça sürülmesi etkilidir mutlaka ama bunları içeriden almak daha etkilidir.

3 ağustos 22:39


181. Gün içinde saçlarımla sürekli oynadığımdan kendi yağlanmak istemese bile yağlandırıyorum ve maalesef  ikinci günü göremiyorum. O yüzden her gün saçlarımı yıkıyorum bunun da biraz etkili olduğunu düşünüyorum. Birde yaklaşık iki senedir elidorun yeşil şampuanını kullanıyorum. Nisan ayında neredeyse belime gelen saçlarımı küt kestirdim, şimdi göğsümün altına kadar uzadılar. Çevremden de saçların ne ara bu kadar uzadı tepkilerini alınca, başka herhangi bir bakım vs uygulamadığımdan bende bu yüzdendir diye düşünüyorum. 

3 ağustos 22:23

180. Bir yildir gram uzamayan saçlarımı çam terbentin mucizesiyle uzattim. Şampuanımızın içine 8-10 damla koyup kullanıyoruz. Saç dökülmesine de iyi gelip ayni zamanda bakim yapıyor. Deneyin derim süslüler

3 ağustos 22:11

179. saça sırf uzasın, bakım olsun diye bir sürü yağ sürmeyin. kendi haline bırakın. saça ne kadar bakım yaptıkça o kadar yıpranıyor ben bunu anladım. saçıma bakım yapmayı kestiğim an saçlarım gürleşip uzadı. bir şampuan sürüyorum bir saç kremi o kadar. argan yağıymış bilmem ne bakım yağıymış bunları çöpe attım. oh be.

3 ağustos 21:34