yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (220)
  • medya (5)

  220. Bol su içmek ve şampuana çam terebentin yağı damlatmak saçın diplerden uzamasını hızlandırıyor bunu denedim. Çam terebentin ağır bir yağ, dogrudan sürmek ve saçta bırakmak saçı ve kafa derisini yakabilir buna dikkat etmek lazım. 400 ml şampuana 40 damla gibi bir formül uygun. Cidden uzatıyor. Ancak diplerden uzayan saç, uçlardan kırılıyorsa o uzama hiç bir işe yaramıyor. Fön, maşa gibi işlemler yapmamak, ıslakken taramamak, saç uçlarına hindistan cevizi yağı sürmek, kırıklar daha yukarılara tırmanmadan aldırmak ve keratin bakım uçların kırılıp kopmasını engelliyor. Bunun yanı sıra dengeli beslenmek önemli. B vitamini desteği de saç için çok önemli. Hep tavsiye edilen biotin haplarını ben öneremiyorum çünkü bende davul gibi sivilce yapıyor.

  7 ekim 20:31 7 ekim 20:32

  219. Kendi yaptığım bir yağ karışımı ve dax super gro ile dün başladığım serüven- sonuçları editlerim

  yağ karışımım: yağların miktar belirtmediklerimin hepsi aktarda satılan küçük kutuların tamamı

  *hint yağı

  *biberiye yağı

  *sarımsak yağı

  *tatlı badem yağı

  *3er ampul bepanthen, bemix ve evin

  *son olarak 500 ml'lik sprey şişesinin kalanını dolduracak kadar zeytin yağı

  pazarları kendi karışımımı dip ve uçlarına sürüyorum hafta içi de 2 gün supergroyu kullanacağım sonuçları eklerim

  23 eylül 14:06

  218. Kesinlikle çok su içmek. Dışardan ne uygularsak uygulayalım, bunun üstüne yöntem tanımadım. Her gün değil de 2 günde bir yıkamak da faydalı bence. Her gün yıkamak yıpratıyor (benim saçımı en azından). Saçlarım çok hızlı uzar, bu iki yöntem dışında çok düzenli kullandığım bi yağ karışımım var, bepanthen+dodex+evigen+bemiks+badem yağı. Bunu uzatmak için değil dökülmesini önlemek için kullanıyorum ama tavsiye ettiğim herkes uzattığını da söyledi. 

  23 eylül 02:22

  217. (link: https://www.suslusozluk.com/otacı-naturway-sarımsaklı-şampuan?i=1070222 Otaci Naturway Sarımsak Özlü Şampuanı, Sağlıklı Saç Derisi Güçlü Uzayan Saçlar)

  15 eylül 15:42

  216. Revox at kuyruğu şampuan, Hindistan cevizi yağı ve maske yaptığımda kullandığım urban care peeling şampunla 10 gün önce alnımın ortasında kestirdiğim kakül yine kaş hizama indi. Boydaki uzama ekstrem olmadığı sürece fark edemiyorum ama bence eşit ya da benzer uzuyordur.

  14 eylül 20:54

  215. kesinlikle kırıklarını kestirmek! kırık saç asla uzamıyor.

  Düzleştiriciyi bırakmak, çünkü sadece uçta değil, her yerde kırık yapıyor.

  kaliteli bir şampuan ve haftada bir bakım kremi.

  taramadan önce uçlara temiz bir yağ.

  13 eylül 12:43

  214. en etkili yöntem tabii ki kesmemek. yani hiç makas değdirmemek. "yok şurasını şöyle yapayım, yok burası böyle uzasın" diye diye kırpıyorlar uzayan saçı.

  13 eylül 12:17

  213. saç düzleştirici kullanmayı bırakıp, saçımı ısının verdiği olumsuz etkilerden koruduğumda kesinlikle daha hızlı uzadığını fark ettim. genelde saçı sık kestirmek iyi değildir diye bir görüş hakim olsa da, iki ayda bir kırıklarını aldırmak bende çok işe yarıyor. ve asıl en çok işe yarayan gerek boyanın yol açtığı yıpranmayı onarması, gerekse saçı besleyerek uzamasını sağlaması adına zeytinyağı sürüp 1 saat kadar beklemenin faydasını gördüm. benim asıl amacım saçımın uzamasından çok, eski sağlığına kavuşması ve biraz olsun kendine gelmesiydi. ancak uzaması açısından zeytinyağının işe yaradığını hep duyardım, bu sefer kendim de deneyerek görmüş oldum.

  13 eylül 00:29

  212. Belimdeki saçları boyayıp kesip küstürüp 4 yıl uzamayan omuzda saçla dolaşıp, doğru yöntemi bulup yalnızca 10 ayda omuzdaki saçı belime sağlıklı uzattığım için artık bu işin bilir kişisi bana göre benim. Uzun bir girdi olacak, çünkü herkesin saçı uzasın istiyorum, Buyrun çözümüm:

  Kozmetik şampuanları bıraktım asla kullanmıyorum, eczaneden priorin şampuan ve dalan zeytinyağlı şampuan alıp dönüşümlü kullanıyorum, benim ki gibi kuru bir saçınız varsa tamamen bitkisel kullanmayın dahada kurutuyor. En az 400 ml Şampuanımın içine 1 kutu doğum kontrol hapı kırıyorum, evigen, bemix, bepanten ampullerden birer adet kırıp şampuana ekliyorum, 1 hafta sonra kullanıma hazır oluyor, kıllanma olmaması için kafamı eğip şampuanlama yapıyorum, vücuduma değdirmiyorum! Bakımnyapmaya üşeniyorum bilinen bakımlar yapılırsa elbet çok daha iyi gider bu süreç ben onun yerine rutin haline geldi mutlaka her saçımı kurutma öncesinde hindistan cevizi yağı sürüyorum bir miktar, durulamıyorum, yaz kış hergün yıkanma huyumu ağlaya ağlaya bıraktım, hergün vücudumu yıkıyorum ama saçlarımı yalnızca haftada 2 kere ve yalnızca 1 er defa şampuanlama yapıyorum, saçım belime gelene kadar kurutma dışında asla ısıl işlem kullanmadım düzleştirici maşa vs. Şimdiyse nadiren canım isteyince, saç uçlarından en fazla 2 cm aldırdım, bu işlemide 10 ay içinde yalnızca 2 kere yaptırdım, ve yine saçlarım aşırı kuru olduğu için hem yağlansın beslensin hemde masaj ile uzamayı tetiklesin diye gün içinde aklıma geldikçe saçlarımla oynayıp diplerine masaj yaptım, şuan çevremde ki herkes hayret ediyor nasıl böyle hızlı uzadı diye...

  Önemli not 1: dopum kontrol hapını doktora danışın, ben kadın hastalıklarına gittim gitmişken bunu danışmıştım, doktor vücuduma değmezse sorun olmayacağını ama ona göre gereksiz olduğunu söylemişti bende içim rahat bi şekilde uygulayabildim. Haplı şampuanı en fazla 2 ay kullanıp sonrasında 2 hafta ara veriyorum sonra tekrar dönüyorum.

  Önemli not 2: saçlarınız benimki gibi kuru değilde yağlıysa hindistan cevizi yağı olayını iyi ayarlayın, şampuanınızı yağlı saça göre seçin ve gün içinde saçla oynama olayı size göre değil.

  Önemli not 3: ısıl işlemi bırakamayacaksanız yarı yolda kalırsınız, ve ben boyada yapmıyorum.

  Önemli not son: bol su içmenin her şeye etkisi olduğu gibi bu konuyada var, ben zaten yaz kış istem dışı fazla su içerim, bu da bonusu oldu benim için.

  Sağlıklı uzatmalar (:

  12 eylül 23:40

  211. kesinlikle saçı yıkamamak, saç diplerine masaj yapmak saçı çok uzatıyor. yıkamamaktan kastım 3 gün dinlendirin evden çıkmıyorsanız duş alırken saçınızı yıkamayın sürekli saçınızın diplerine masaj yapın ve çok sıkı bağlamayın.

  12 eylül 22:57