girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (222)
  • medya (0)

222. Her gün duş alıyorum. Her gün upuzun saçı yıka, nemlendir, şekle sok zor iş ama başka türlü de rahatsız oluyorum. Saçım ince telli ve gür. Her gün saç yıkamanın saçıma bir zararı yok bence ama bana var, doğruya doğru. Çok yoruyor. 

13 ekim 23:55

221. zararlı olduğunu bildiğim halde hava ve içtiğim sigara dumanı kaynaklı olarak yapmaktan geri duramadığım eylemdir kendileri

13 ekim 11:12

220. her gun yikamak evet gercekten yipratici ama disari cikan kisilerin de gun asiri yikamasi gerektigini dusunuyorum. disardaki kir, toz saca yapisiyor ki bence o da zararli. hem de pis hissediyor insan yaglanmasa kepeklenmese bile.

12 ekim 23:05


219. zararlı olduğunu düşündüğüm için yapmadığım eylem.

yakın zamanda bir de avon'dan duş bonesi aldım artık iyice rahatım.haftada 2 kez yıkıyorum anormal bir durum olmadıkça tabi ki:)

12 ekim 21:32

218. Saçlarım ince telli olduğu için 1 gün yıkamasam 1 yıldır yıkamıyormuşum gibi görünüyor. Ayrıca özellikle sigara içilen bir ortamda bulunduysam şampuan değil resmen çamaşır suyuyla yıkayasım geliyor, saçlar kötü kokuyu tamamen hapsediyor bence.

12 ekim 21:13

217. Zararlarını ne kadar bilsem de elimden bir şey gelmiyor. Makyajımı çıkarmak istediğim zaman bile duşa girip komple arınmak daha kolay geliyor bana. Yani dışarıdan gelince, saçıma ya da cildime maske yapınca bir de spor sonrası zaten duştan çıkmak baya uzun sürüyor.

Saçlarım için içeriği doğal ürünler tercih etmeye çalışıyorum. Sık banyo yaptığım için saçlarıma hergün şampuan kullanmıyorum. Bir gün şampuan kullandıysam ertesi gün bakım yağı sürüp duşa giriyorum, ertesi gün hiç ürün kullanmıyorum, sonraki gün argan yağlı krem saç maskesi yapıyorum falan böyle sirkülasyon kurmaya çalışıyorum bilmiyorum ne kadar doğru ama zaten duşta saç kremi kesinlikle kullanmıyorum içerikleri yüzünden. Bu arada şampuan kullanmadan saçlarımı bakım yağından arındırmak için evde kendi hazırladığım doğal bir karışım kullanıyorum.

Ama makyajı çıkarmak için bile banyoya giren bir insan olarak zararlarını bilsem de elimden bir şey gelmiyor.

12 ekim 19:22 12 ekim 19:25

216. Zararlarının farkındayım ancak mecburum. Şehrin o ağır kokusunu, kullanmadığım halde caddelerde içilen sigara kokusunu bile hapseden bir saçım var ve benim buna tahammülüm yok.

12 ekim 18:43


215. Mecbur kaldığım eylem. İnce telli ve seyrek saçlarım bol yanaklı suratımı daha da büyük gösterdiği için buna mecburum. Her gün yıkamama rağmen gün içinde mutlaka sönüyor. Bunda eskiden koyun kıvırcığı olan saçlarımın gitgide düzleşmesinin de etkisi var. Hele de mutfakta bandana takınca asla çıkaramıyorum tüm gün bandanayla gezmek zorunda kalıyorum. Üzücü.

12 ekim 18:28

214. Ben de her gün yıkıyorum saçlarımı ama sorun bir neden diye. Eve geldiğimde ilk iş yüzümü temizlerim ve pamuğa baktığımda bildiğiniz siyah kir görürüm. Yahu ne yaptım ben şantiyede mi çalıştım maden mi kazdım ne yaptım diye düşünmeme sebep olur bu görüntü. Haliyle cildime bu kadar pislik geliyorsa havadan saçıma da gelir hele ki saç bence kiri barındırmak konusunda daha elverişlidir gibime geliyor. O yüzden de saçımı yıkamadan yatağa girersem tüm pislikleri yatağıma taşımış gibi hissederim. Bence makul sebeplerim var. Kimisi haftada bir yıkarım iki yıkarım falan diyor ama bana bu da biraz pasaklılık gibi geliyor. Üzgünüm şimdiden, böyle demek istemezdim.

12 ekim 13:44

213. Seboreik dermatitiniz varsa her gün yapmadan duramayacağınız eylemdir.

12 ekim 10:04