sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (226)
 • medya (0)

226. Saçları her gün yıkamak, saçları daha çabuk yağlandırmaktan ve beslenemeyen uçları daha da çok kurutmaktan öteye gitmiyor. Benim deneyimim bu yönde oldu.

13 aralık 2018 21:10

225. Benim o, ama çok kötü birşey aslında saç için, her gün duşa girmezsem çok pis hissediyorum ve yatağa giremiyorum geceleri malesef. Birkaç öneride bulunabilirim sanırım:

1- her gün yıkanıyorsanız, saçınızı her seferinde sabun yada şampuanla yıkamayın, bir boş (sadece su ile güzelce saç diplerine masaj yaparak), birgün dolu (sabun, şampuan herneyse) olacak şekilde yıkamaya alıştırmaya çalışın saçınızı 

2- mümkünse şampuan yada sabunu sadece saç diplerinize sürün saç uçlarına değdirmemeye çalışın olabildiğince

3- yatmadan önce güzelce saç diplerinizi tarayın nefes alsın oralarda da gözenekler var :)

4- defne sabunu + yıkama suyunda sirke su karışımı kullanmak baya bir iyi geldi bana, parlattı ve yağlanmasını geciktirdi saçımın

Böyle böyle acaip yağlı ve sağlıksız saçımı adam ettim, etmeye çalışıyorum hala, umarım size de faydası olur..

13 aralık 2018 12:07

224. gerçekten yoruldum. yani tamam duşa girmem 15 dk maks. am ao saçı kurutmak her gün yıkandığı için yıpranması vs. evet saç alıştı yağlanıyor tamam biliyorum. ama her gün çalışıyorum. ve psikolojik bir rahatsızlık bu artık bende. yıkanmadığım gün elim sürekli saçımda yüzümde sanki pismişim gibi geliyor.

bir çözümüm yok şu noktada. çünkü kafamda bitiyor bu. hani haftasonu işe gitmeyeceğim diye yıkanmadan yatıyorum sabah sanki pislik içindeyim gibi hissediyorum..

yaz tatili yapabilsem keşke 3 ay. kendimi bu düzene alıştırırdım belki bilmiyorum. ama cidden saç sağlığımdan ruh sağlığıma her şeyi etkiliyor..

13 aralık 2018 10:51

223. saçların doğal yağ ve ph dengesini bozarak saçları sönük, mat ve kırılmaya daha açık hale getiren eylem.

27 ekim 2018 11:33

222. Saçların nemsiz kalarak kurumasına neden oluyor ve kepek, yara vs oluşarak dökülmeye başlıyor.

27 ekim 2018 03:19

221. Kuru saçlarım var. 3 günde bir saç yıkıyorum. Çünkü saçım kendi yağını hissettikce güzelleşiyor. 2.güne bukleler belirginlesiyor, o kuru tiftik hali azalıyor.

Hergun yıkamak çok zararlı ama uzun süre yıkamadan saçı alıştırabileni duymadım. Sonuçta benimki nasıl kuru yapıdaysa ve hiçbir ürünle hiçbir bakımla değiştiremiyorsam yağlı saç da değişmiyor. (gizlinot: Cildimize sürekli krem kullansak ama sonra kendi haline bıraksak aynı şekle döner, birseyin yapısının içerden alınan takviye olmadıkça değiştiğini pek görmedim ) o yüzden ooo çok zararlı cool diyerek velvele yaratmaya da gerek yok kanımca. Sadece kullanılan kimyasal oranı (gizlinot: Şampuan,maske,serum vs.) ile kurutma yöntemlerine dikkat edilirse (gizlinot: Sac kurutma makinasını soğuk ayarda çalıştırmak gibi)saç sağlığı korunabilir diye düşünüyorum.

27 ekim 2018 00:47

220. her gün yaptığım eylem.

saç sağlığı için zararlı olabilir ama ben yanlış olduğunu düşünmüyorum. Okul nedeniyle günde 12 saat dışardayım ve nasıl ellerim yüzüm pisleniyorsa saçlarım da pisleniyor. Gün sonunda tüm o dışarının kiri-tozuyla yatağa yatma fikri beni rahatsız ediyor. sonuçta o pis saçlar yüze falan da değiyor ve sivilcelenme yapabilir. yıkanıp aklanıp paklanıp evde oturmuyoruz ki, bence yapılmasında çok bi yanlışlık yok. hatta bence yıkamamak ve o pislikle durmak saç sağlığı için daha zararlı

26 ekim 2018 22:22 28 ekim 2018 12:09

219. Biraz hijyen takıntılı olduğum için liseden beri yani yaklaşık 11 12 senedir her gün, hatta bazen günde iki kez saçımı yıkıyorum. Çok sıkı olmayan kıvırcık saçlarım var. Saç uçlarım belki de kendi kendine kurumaya bıraktığım için hiç kurumuyor. Ya da krem şekillendiriciler kullandığım için kurumuyor olabilir. Ama her gün yıkamanın yağlanmayı kesinlikle artırdığını düşünüyorum. 

26 ekim 2018 16:06

218. Ben de her gün saç yıkayan tayfadandım. Saçlarımın önleri o kadar hızlı yağlanıyordu ki değil ertesi güne akşam evde oturmama bile izin vermiyordu. Bununla birlikte saçlarımın uçları da sinir edici derecede kuru, çalı süpürgesi gibiydi. Buna artık bir dur demem gerektiğine karar verdim. Aslında kuru şampuanın da hayatıma girişi bu şekilde oldu. Benim vıcık yağlı saçlarım bile buna alıştıysa bence sizinkiler de alışabilir süslüler. Bu döngüye şu şekilde girdim; gece yatmadan hemen önce banyo yapıyorum ve saçlarımı eyüp sabri tuncerin zeytinyağlı şampuanı ile iki kere köpürtüp duruluyorum. Sonrasında sadece uçlarına tony guy saç kremini yediyorum ve bu sırada vücudumu yıkıyorum. Kremi bir süre bekletiyorum. O gün saçlarım temiz oluyor zaten. İkinci günün sabahında saçlarımı batistenin kuru şampuanı ile spreyliyorum ve tarıyorum beyaz kalıntı kalmasın diye. O gün saçlarımı daha fazla ellememek ve yağlandırmamak için topluyorum. Bu döngüde iki ay sabredebilirseniz zaten artık kuru şampuan ile spreylemenize de gerek kalmadan saçlarınız daha az yağlanıyor oluyor. Bu döngüye eylül sonlarında girip haziran başına kadar devam ediyorum. Yazın ara veriyorum çünkü yazın her gün yıkanmak gerekiyor bana göre. İnanın süslüler iki ay sabredip kuru şampuanla idare ederseniz en azından kış ve bahar aylarında rahat ediyorsunuz. 

26 ekim 2018 12:43

217. Yağlı cilt ve yağlı saç derisinin karşılaştığı durum. Hergün yıkamak neyse de bari bir şampuanın da ,en azından gün ağarmadan yağlanmasına engel olsaydı iyiydi.(gizlinot: karbonat ve pudra bazen işe yarar)

26 ekim 2018 10:56