yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (262)
  • medya (0)

  262. Saçın altındaki deri kafanın bir parçası ve yüze fındık kadar temizleyici kullanıyorsak saça kafanın arkasıyla beraber alanıyla doğru orantılı olarak 2-2.5 fındık tanesi kadar (bir avuç değil) şampuan kullanılması halinde her gün yıkamak kurutup daha çok yağlanmasına sebebiyet vermeyecektir. Her gün yıkadığım için  dengesi bozuldu, daha çok yağlanıyor diyorsanız bu şekilde kurtulunur diye düşünüyorum, her gün yıkamamak adına bekletilen yağ gözenekleri tıkar ve saçları döker. Kirli kirli gezilmesi de cabası.

  1 haziran 16:05

  261. Her yıkamada şampuan kullanilmazsa daha az yıpratıcı olan eylem. Temizlenniyor diyenler olacak, hızlı yaglanan saçlarınız Yoksa o saç her gün şampuan gerektirecek kadar kirlenmiş olmuyor.

  1 haziran 15:20

  260. Kafam terliyo kafam! Yaz günü İzmir'de mümkün değil aksini yapmak. Bazen bone takıp giriyorum, ama yok. Sanki duş almamış gibi hissediyorum o zaman. O soğuk su o saç dibine değecek nefes alamıyorum başka türlü.

  yazın yıpratıp kışın toparlıyorum saçları artık yapacak bi şey yok! :(

  1 haziran 15:09

  259. eskiden iki günde bir yıkamaya alıştırmıştım şimdi yine düştük bu batağa. tekrar çıkmaya çalışıyorum. saçlarım ince telli olduğu için her gün yıkamak uçları kurutup yoluk yoluk bir görüntü yapıyor. aslında iki günde bir yıkamak bile fazla yabancı youtuberların çoğu haftada 1-2 yıkadıklarından bahsediyorlar ama nasıl yapıyorlar bilmiyorum. yani mesela koşuya çıktın, spora gittin terledin, onu bırak hava zaten sıcak dışarıda terledin n'apacaksın saçı yıkamadan? gerçekten en çok merak ettiğim şeylerden biri. 

  hatta siyahilerin 2 haftada bir falan yıkama günleri oluyor o gün 2-3 saat saçlarıyla uğraşıyorlar her şeyini yapıyorlar sonra yıkamıyorlar bir daha. saçın yapısı farklı olduğu için onlarda oluyor sanırım.

  1 haziran 14:56 1 haziran 15:10

  258. Saçlarım ince telli ve dalgalı. Saçım yağlanınca belli oluyor. Ben de her gün yıkıyorum. Zaten hızlı duş alıyorum. 10 dakikadan kısa sürüyor jilet, kese vb yapmıyorsam. Bazen duşa girmeye üşeniyorum ama saçım yağlıyken de kimseyle görüşmek istemiyorum. 10 dakika duş, yarım saat kadar da saçımın kuruması (makineyle kurutmuyorum) sürüyor. Zaten uyanık olacaksam, saçım kendi kendine kuruyacaksa 10 dakika vakit harcamak mı yoksa o günü kendime zehir etmek mi? Ben saçımı her gün yıkıyorum. Şampuan yerine karbonat kullanıyorum, kendimi kimyasala boğduğumu da düşünmüyorum. Ben böyle mutluyum. Saçım böyle güzel. Benim vaktimi de almıyor. Ayrıca kimyasal bir şey de yapmıyorum. Ben niye saçımı her gün yıkamayayım ki?

  22 mayıs 00:24

  257. belki de liseden beridir neredeyse hep yaptığım eylem. birinci sebebi gerçekten evden çıkmak için sadece 15 dakikam olmadığı müddetçe duş almadan sokağa çıkamıyorum, gerçekten kendimi kötü hissediyorum. bir de bünyem sağlam sanırım, kar yağarken ıslak saçla çıksam da hasta olmuyorum.

  bir de ikinci sebep var. istanbul'da yaşıyorum, her gün işe gidiyorum, ondan önce de her gün okula gidiyordum. bu şehir pis ya, havası pis, iç mekanları pis, en çok da suyu pis. içemediğim suyla saçımı ve vücudumu yıkıyorum, en fazla ne kadar temizleniyor olabilir ki. mesele saçın yağlanması falan değil, iki gün yıkanmadı diye yağ damlayacak hale gelmez de, mesele o saçın ve vücudun zaten durulanmaya başladığım anda kirlenmeye de başlıyor olması. aşırı titiz falan değilim sadece fiziksel olarak temiz olmaktan hoşlanıyorum.

  bir de ben insan kokusuna çok hassasım, vücut kokusunu, saç kokusunu çok kolay alırım, pek çok insanın saçı, üstü başı gerçekten ya yemek kokuyor ya sigara kokuyor. öyle üç gün yıkanmıyorum saçım yağlanmıyor diyorlar iyi güzel de, o saça bu kadar kalabalık ve kirli bir şehirde yaşayınca girilen her ortamın illa ki kokusu siniyor, yağlı saçtan çok daha rahatsız edici bir şey bu bence.

  bilmiyorum ama belki daha kırsal, daha havası suyu temiz bir şehirde yaşasaydım yıkanma sürelerimi biraz daha artırırdım ama istanbul'da evden çıkan insan nolur yıkansın :(

  21 mayıs 21:57 21 mayıs 21:58

  256. Saçım yağlanmıyor ama her gün duş aldığım için saçı da yıkıyorum, kendimi daha iyi hissediyorum. 

  İnce telli ve uzun saçlıyım, bir kere sülfatsız şampuanla yıkıyorum, mutlaka kremliyorum -yoksa gerçekten kurur ve taranması mümkün olmaz-, saçı duşta kremleme sırasında tarıyorum. 

  Sonrasında makineyle kurutmuyorum, havluyla suyunu alıp elseve mucizevi yağdan birkaç pompa ile saçları nemlendiriyorum, o kadar. Kuruyunca dalgalı oluyor, dalgaları gayet düzgün oysa benim saçım düzdü. Şampuan, tarama ve kurutma şekli ve yağ kullanımı ile dalgalıya döndü. 

  Saçımda ekstra kuruluk yok, gayet iyi. Ama makineyle kurutsam, yağ kullanmasam ve düz şampuanla yıkasam muhtemelen çok kururdu. Benim için tek zorluğu yıkamanın, taramanın kendisi. Bayağı vakit alıyor ve kışın saç kurumadan dışarı çıkmak gerekiyorsa sonu hastalıkla bitiyor. 

  21 mayıs 20:02 21 mayıs 20:04

  255. Yağlı ya da kuru bir saçım yok hatta zor yağlanan bir saça sahibim, buna rağmen 2 günde bir saçlarımı yıkama rutinim vardı. Geçen hafta rutinimi bozarak her gün yıkadım ve gerçekten çok kötü oldu, şekilsiz, çabuk yağlanıyor vs. Ayrıca saç uzaması açısından da bence saçın kendi yağıyla beslenmesi gerek. Her gün yıkamaya son verip 3 gün ara verdim ve şuan eski düzende devam ediyorum, memnunum

  21 mayıs 13:43

  254. 3 günde bir yıkadığım halde sıfır yağlanma ile kupkuru olan saçlarımı böyle bir belaya soksam neler olur düşünemiyorum bile. Çıtır çıtır kırılır heralde. Yapılıyorsa bile her gün şampuan kullanılmamalı bence.

  21 mayıs 12:20

  253. içinde bulunduğum beni bitiren batak. iki günde bir yıkıyordum. iki sene önce saçlarımı küt kestirdim. sonra sabah kalkınca biri orada biri orada, kabarmış şekilsiz saçlar sinirimi bozmaya başladı. her sabah kalkıp yıkayıp kurutmaya başladım. kısa kullandığım müddetçe böyle devam etti.

  şimdi biraz uzadılar. akşam yıkayıp örüyorum. omzumun biraz altındalar öyle sabah uyanınca şekil vermek gibi bir derdim kalmadı en olmadı topluyorum ama pis hissediyorum. sanki yıkamazsam yağ damlayacak gibi geliyor.

  saçlarımdan ziyade psiolojim alıştı her gün yıkamaya.

  21 mayıs 11:13 22 mayıs 15:52