yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • medya (0)

  1. benim de kendisi gibi enerjik olmamı istemiyorsa beni ilgilendirmez nasıl uyandığı .üniversitedeki oda arkadaşım da böyle gayet enerjik uyanırdı çiçekler böcekler sabah kalkar kalkmaz şarkı söylemeler falan bende gayet nemrut uyanırdım, normal şekilde günaydın derdim ona tavır aldığımı düşünürdü. bi tane de kısa dönem evimde kalan böyle bir arkadaşım vardı ben sabahları suratı asık olan insanları sevmiyorum derdi. herkes senin gibi mi olmak zorunda kaardişiim

  12 kasım 2015 14:28

  2. Böyle bir ev arkadaşım vardı benim de.

  Uyandığı gibi neşeyle şarkılar söylerdi, bu ses beni uyandırmaya yetmezse cıstak cıstak şarkılar açardı, daha da uyanmazsam kahkahayla odama girip mezdeke yapardı. Sabahları lanetli, kör kuyularda yaşayan bir insan olarak uyandığımdan cinnet geçiriyordum. Daha da kalkmazsam kahvaltı hazırlığı bittiğinde yastığımı, yorganımı çekip uyandırır beni masaya oturturdu. İçimde öldürme isteğiyle yapardım resmen kahvaltımı. Şimdi düşününce aslında suratıma aldırmadan her gün beni de neşelendirmeye çalışması çok güzeldi. Olsa da uyandırsa, ben sinirlensem, o dans etse.

  12 kasım 2015 14:39

  3. benim bu.

  çevrem (yazar: hadiyandan ) gibi nemrut insanlarla dolu olduğu için bir gün bu huyum yüzünden dayak yiyeceğim diye korkuyorum. (gizlinot: swh ) hatta o enerjim gün boyu hep devam eder.

  özellikle arkadaşlarımda kaldığım zaman sabah erkenden uyanıp diğerleri kendilerini toparlayana kadar bir köşeye saklanıp müzik filan dinlerim ki gök tengri beni onların şerrinden korusun ehe.

  12 kasım 2015 15:11


  4. Annem. Ama kadına sabah pozitif bir enerji değil adeta bir deli kuvveti geliyor. Artık emekli olmasına ve sabah erken kalkması için hiç bir neden olmamasına hatta evde onun dışında kimsenin erken kalkıp kahvaltı etmek gibi bir isteği de olmamasına rağmen sabah 7'de zink diye kalkar, dan dun çaydanlık, bilimum cam tabak çanak sesleri eşliğinde kahvaltı hazırlar. Oturur kendi kendine kahvaltı eder. Haftasonu ise bunu müteakip ev işlerine girişir, süpürge falan acar. O aşamadan sonra engellenemez biçimde sabah sabah en son duymak isteyeceğiniz türde şarkılar söyler.

  Beraber tatile gittiğimizde de her sabah yine 7 de uyanıp kaç paramız kaldı, kaç euro eder, kaç tl eder, bugün ne kadar harcamalıyız hesabı yaptı. Hem de tuş sesi açık telefonunun hesap makinası ile.

  12 kasım 2015 15:28

  5. Benim bu. Ama sabahlari afyonlari patlamayan bir de bunla övünen meziyetmis gibi anlatan insanlardan biri o sabah yanimdaysa o enerji kendisini sinire bırakıyor. Ağızlarına birer tane carpasim geliyor. 

  10 eylül 2017 12:03

  6. genelde dayak yemişten hallice kalktığım için asla olamadığım ama özendiğim insan türü. öğlene doğru enerjim yerine gelir akşamları da kimse tutamaz beni dersimi akşam çalışırım, eğlencemi akşam yaparım. sabahlarımı elimde kahve algılarımın öğlene doğru açılmasını bekleyerek harcıyorum

  10 eylül 2017 13:23

  7. Çocuk olana kadar olabilmesi mümkün şeylerden biridir zira çocuk olduktan sonra bence imkansız... bazen sabahın 5 inde kalktığım oluyor uykumun en güzel yerinde karga kıyamet ağlama sesiyle uyandığınızı düşünün :/ eskiden en sakin alarm sesini kurar yavaş yavaş tatlı tatlı uyanırdım şimdi Allahhhh. Annelik böyle bir şeymiş kızlar annem derdi de inanmazdım. Üstelik uyku sersemi "neden bu saatte be insafsız" diye kızsanız bile kollarını size açıp "al beni burdan anne" bakışı atıp gülücükler atan bir bebeğiniz varsa unutuyorsunuz ve "ulan kerata" diye gülmeye başlıyorsunuz :D (Allah isteyen herkese yaşatsın bu duyguyu) Ve tabi eşimin sırtını dönüp fosur fosur uyumasını gördükçe anneliğin ne kadar farklı bir şey olduğunu anlıyorum erkekler böyledir işte bide yarım saat tuvalet, mutfak gibi meşguliyetlerimde çocuğa bakıp çok bir iş başarmış gibi övünmesi de sinirimi bozmuyor değil. |-/

  10 eylül 2017 13:53


  8. Çok imrendiğim insan. Beyim için 8 de kalktım , 9.30 da işte olmam lazım. Bu arada kahvaltı yapmam , saçımı düzleştirmem ve makyaj yapmam lazımdı. Saç düzleştirmeyi eledim, çünkü hala yataktayım. Makyaj kalsın, sürekli neden hastasın sorularından bıktım. Kahvaltı mecbur yapıcam , sıkıyorsa yapma. Sonra gelsin bulantılar. Son olarak sabah kalktığında enerjik olan insanın tüm kan değerleri yerindedir.  Bak benim demirim eksik bi de içimde depoları sömüren bir canlı var, sürünüyorum her sabah anlıyor musun ? 

  11 eylül 2017 08:46

  9. lise yıllarımda arkadaşlarım bu kadar erken kalkıp nasıl bu kadar enerjik oluyorsun diye sorarlardı. seviyorum sanırım sabah enerjik olmayı, sabah kalkarken aklımda bir müzikle uyanıp göbek attığımı bile bilirim :) biraz çılgınlık var sanırım damarlarımda, acımı da sevincimi de höyküre höyküre yaşamayı seviyorum.

  höykürmek burada heyecanlı bir biçimde, coşarak, bağırarak konuşmak tarzı bir anlamda kullanılmıştır, aman yanlış anlaşılmasın süslüler. :)

  11 eylül 2017 10:20 11 eylül 2017 10:23

  10. Buyrun benim, fırına ekmek almaya gidiyorum şimdi, sıcak sıcak tam buğdaylı ekmekle kahvaltı fikri cazip geldi. Yollar bomboş şarkı söyleyerek yaklaşıyorum fırına

  (link: https://youtu.be/BfOdWSiyWoc Şarkı gelsin)

  2 kasım 2019 05:37