yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (46)
  • medya (0)

  46. benim aklımda da başka bir soru var.

  herkes turgay'ın haluk'un ajanı olduğunu söylemiş. orijinalinde de öyleymiş galiba. ama ben bunu mantıklı bulamadım, yani turgay aldatma olayının açığa çıkmasından çok daha önce girmişti diziye. haluk'un asya ve volkan'ın arasında ne var deyip de turgay'ın da ilişkileri hala devam ediyor dediği sahnenin devamında da turgay bence ilişkileri devam ediyor çünkü ortak bir çocukları var anne baba görevi falan filan dedi. turgay asya'nın evinden giderken haluk beyle karşılaştı ve o şekilde bi oturup sohbet ettiler gibi geldi bana bilmiyorum izleyip göreceğiz.

  diğer değinmek istediğim nokta da selçuk ne güzel nil'e hala sadık, dizideki tek sadakatli karakter gibi bir sürü yorum gördüm ve bu beni aşırı ama aşırı rahatsız etti. bu adam takıntılı, kızı defalarca dövmüş, yine barışsalar yine dövecek. bunun nesinin güzellemesi yapılabiliyor ki? nesi sadakat bunun? gerçek hayatta da böyle değil midir? adam sevgilisini döver ama hep de yanında ister çünkü gücünü gösterebileceği tek kişi o kadındır. başka bi kadın onu kaldıramaz. selçuk da dizide nil'i hala korkutmaya veya rahatsız etmeye devam ediyor. bu mu sadakat bu mu aşk şimdi? adam resmen psikolojisi bozuk takıntılı birisi. nil hayatında olsa ona zarar vermeye devam edecek. özellikle birçok hemcimsimin selçuk güzellemesi yapması beni aşırı rahatsız etti.

  17 ocak 13:28

  45. Herkesin aklında tek bir soru! Bu ali dizinin diğer versiyonlarda da bu kadar mal mıydı? Yoksa türk versiyonuna özel bir şey mi?

  15 ocak 03:52

  44. Cansu dere için izlemeye başladığım diziyi artık emir taro için izliyorum.

  Tanım: bol ihanetli, entrikalı, içinde gerçek hayattan aşina olduğumuz bir sürü karakter barındıran uyarlama dizi.

  14 ocak 10:26


  43. spoiler

  turgay'in asya'ya "zorlukların üstesinden tek başına gelebiliyorsun diye tek başına olman gerekmez" dediği ve asya hazır olduğunda onunla bir ilişkiye başlamak istediğini söylediği sahneye aşık oldum. bu ne tatlis bi laftır, ben orda evlenirdim şöyle bi laf duysam. bu adam benim başıma ne gelirse gelsin destek olur derdim cunku...

  turgay faniyim artik.

  14 ocak 01:54

  42. son süslüye gerçekten çok katılıyorum. karakterler gerçekten gerçek hayatta karşılaştığımız tipte insanlar. nil,pelin,serap gibi karakterler bir tık olayın dışında kaldığı için midir bilmem ama onlar oldukça sığ karakterler olduğundan bana gerçekçi gelmiyorlar. özellikle nil ve pelinin dizideki tek varoluş amaçları asyaya yardım etmek olmuş. ama kalan tüm karakterler o kadar gerçekçi ki... hele ki derin ve gönülün gerçek hayattaki birebir karşılıklarını hepimiz tanımışızdır. gönülün giyimi,kuşamı,kelimeleri, hatta evi ve eşyaları bile o görgüsüz-alaturka ruha inanılmaz uyuyor, hepsi bir bütünlük sağlıyor resmen. bahar derya mert sahnelerinde de arkadaşlıkları,iletişimleri oldukça doğal ve gerçekçi görünüyor hep bana. bunu oyuncuların yeteneklerine borçluyuz sanırım. ama asya karakteri bazen çok gerçek dışı,donuk,yapay geliyor maalesef. özellikle insanlara amerikan dizisi repliği gibi laf sokuşları, volkanla olan sahneleri çok duygusuz ve eğreti oluyor çoğu zaman. soğukkanlı bir karakter olduğunu biliyorum ama asyayı hiç samimi bir kahkaha atarken, öfkeden gözü dönüp bağırırken, hatta içtenlikle hıçkıra hıçkıra ağlarken bile görmedik. böyle sahneler görmek asyanın yaşadığı duyguları bize daha yoğun bir şekilde aktarırdı diye düşünüyorum. ayrıca demir'i oynayan oyuncunun da oyunculuğu gerçekten çok iyi, o şımarıklığı inanılmaz iyi oynuyor. (gizlinot: çok fazla oyun,oyuncu,oynamak dedim ahahs)

  ve bütünüyle dizinin sansürlere rağmen alkol,seks vb sahneleri sıkça ama asla göze batmayacak şekilde barındırması, güncel dizilerin çoğunda işlenen ailenin kutsallığı,ahlakçılık gibi temaları baskın olarak işlememesi, senaryonun (gizlinot: uyarlama olduğunu biliyorum) hayatın içinden bir hikaye olması, kıyafetlerin ve mekanların şıklığı gibi sebeplerle masumlar apartmanı'nın pabucunu dama attırıp güncel tv dizileri içinde favori dizim olmayı başarmıştır. (gizlinot: zaten başka ne izliyorsam)

  14 ocak 01:27

  41. Selçuk gerçekten muhteşem bir karakter. Yapışkan, serseri kopuk karakteri gerçekten çok iyi oynuyor Tarık Emir. Gönül'ün geçen hafta Seda Sayan'a selam çakması, arsız metres annesini oynaması da çok güzel. Derin güçsüz, ilgi ve sevgi arsızı, zayıf karakterli bir metres onun da oyunculuğunu beğeniyorum. Bu üç karakter gerçekten hayatımızda gördüğümüz görebileceğimiz karakterler ancak Cansu Dere evet güçlü bir kadını güzel canlandırıyor ancak aşırı donuk. Kendi çocuğuna karşı da donuk mutlu olduğu zamanlarda kocasına karşı da donuk. O yüzden kapak sahneleri hariç duyguyu veremiyor bana. Volkan'a zaten diyecek bir şeyim yok ancak Caner Cindoruk yüzüne ne yaptırdıysa lütfen bir daha yaptırmasın. Adamın yüzü bir enteresan olmuş. Ali karakterine kesinlikle tahammül edemiyorum. Ben hayatımda bu kadar tahammül etmesi zor evlat olsa eldivenle dahi sevilmeyecek bir karakter görmedim. Diziden çıksa gerçekten hiçbir şey hissetmem. Dizi de zaten beni çeken Volkan ve Asya sürtüşmesi, derin'in ezikliği. Ali'nin varlığı sinir krizi yokluğu huzur....

  13 ocak 23:54 13 ocak 23:55

  40. Favori karakterlerim selçuk, gönül ve gönül'ün oğlu olan bebe. Yine nerede it kopuk, yılan, acımasız p.ç var, gittim sevdim, çünkü diğerleri salak. Salak insana tahammülüm yok.

  Selçuk'u oynayan adamın oyunculuğunu ayrı beğeniyorum, genelde kahkaha atıyorum izlerken.

  Bir de ali'yi oynayan çocuğun oyunculuğunu beğendim, bir andaval bu kadar iyi oynanır, mesela Tekirdağ'ın en özel okulunda olup her köşe başında kamera olduğunu ancak arkadaşı söylediğinde fark etmesi... o şaşkınlığı alkışlıyorum.  

  (gizlinot: Swh)

  13 ocak 22:43


  39. uzun bir aradan sonra birkaç bölümlük analiz kasmaya geldim.

  şu "dünyaca ünlü mimar volkan" yakıştırması o kadar baydı ki artık. tekirdağ'da yıllarca doğru dürüst bir şey yapamamış ezik vasıfsız volkan 2 yıl içinde ikiz kuleleri tekrar mı dikti ne yaptı da böyle millet allah muamelesi yapıyor anlamıyorum. ama çok daha komik olanı volkanın daima takım elbiseyle thug life pozları kesmesi. adamda mimik denen bir şey kalmadı resmen gözlerini kısıp küçümseyici bakışlar atmaktan role giremiyor artık.

  volkan tekirdağ'a geliyor mert'e seni çok önemli insanlarla tanıştırıcam diyor ulam mert yıllardır orada sen 2 yıldır amerika'daymışsın kiminle tanıştırabilirsin onu. asıl mert tanıştırabilir seni birileriyle.

  neyse devam ediyorum. asya'nın oğluna bu derece bağlı olması komik geliyor. bu çocuk yüzünden turgayla olan randevusunu yarım bıraktı ya ah asya ah yani. ama en sinir bozucu olan da ali. o yaşta hiçbir çocuk o kadar içine kapanık olmaz. yani bahsettiğim şu tamam okul arkadaş problemlerini belki anlatmaz ama babasının "bak burası senin odan" dediği odanın aslında demir'e ait olduğunu annesine söyleyebilirdi. ya da demir'in dünkü bölümde onu nasıl gaza getirdiğini anlatabilirdi. bilmiyorum bu çocuğu neden böyle gösteriyorlar. bi de çocuk babasını ve derini ne kadar kolay hazmetmiş ya asya'nın yerinde olsam buna üzülürdüm mesela. babam annemi genç biriyle aldatacak üstüne dövecek ama ben hala baba diye ağlıcam. tuhaf.

  bir de başıma bi şey gelmeyecekse bu bahar karakterine sempati gösteriyorum 2-3 bölümdür. asya ve bahar, ikisi de birbirine karşı hatalı ama birbirlerini ne kadar çok sevdikleri de belli. bu yüzden bahar'ın yeniden aldatılacak olmasına üzüldüm gerçekten. bu şekilde de aldatılmayı bi kere affederseniz devamı da gelir mesajı vermeye çalışıyorlar galiba. iyi de yapıyorlar.

  diziye yeni katılan cavidan karakterine fazla ısınamadım. çok sırıtıyor rolde yani böyle bir kadına gerek var mıydı diye düşünmüyor değilim. ama gönül karakterine bayılıyorum. o kokoşluk, o çok elit görünümün altında yatan varoşluk... o kadar güzel yansıtıyor ki. yalnız her çarşamba onun yüzünden canım börek istiyordu allahtan bu bölümde börek sahnesi yoktu lol.

  son olarak diziden tek dileğim artık asya ve turgayın sevgili olması. adamın kibarlığından, efendiliğinden, karizmasından diziye odaklanmıyorum ya. tam asyaya yakışacak bir insan.

  24 aralık 2020 12:18

  38. Caner i volkan rolüne hiç yakıştıramadığım dizi. Her şeyden önce öyle baskın bir şivesi var ki. O hayatım deyişleri, k içeren kelimeleri boğuk boğuk konuşması, yok mu bunun bir eğitimi sen oyuncu değil misin ya ? Hadi bunu geçelim, Dr Foster i izlememis olsam da sanki bu adam daha karizmatik biri olmalı. Şerefsiz ve yakisikli olunabiliyor gayet. Hem genç bir kadını tavlayabilecek hem de kariyerli güzel bir kadınla yıllarca evli olabilecek. Ya zaten Asya bunu napsin dememeliyiz, o zaman daha çekişmeli olurdu gibi.

  11 aralık 2020 04:56

  37. psikiyatriste "lan oğlum sana kız mı yok" demek istediğim dizi.

  düşünsenize tipiniz (link: https://im.haberturk.com/2018/06/12/2013022_fb664d0d7713025b1c5f2123e9d120da_640x640.jpg bu), bazı yaşıtlarınız (gizlinot: volkan arslan) gözü ondan başkasını görmeyen 26 yaşındaki çıtırlarla gününü gün ederken siz yaşını başını almış (gizlinot: kaç, 42 mi olmuş 45 mi olmuş), o yaştan sonra bırak sizi, çocuğundan başka kimseye (gizlinot: kendi dahil) hayrı dokunmayacak bir kadının gözüne girmek için 2 sene boyunca bi ağzınızda kuş tutmadığınız kalmış, 2 senenin sonunda kadını anca yemeğe çıkartabildiğinizde de eski kocasının attığı bir tek mesajla kadın deliye dönüp daha yemek siparişi vermeden yanınızdan kalkıp gidiyor.

  aynı esnada siz napıyorsunuz? direk peşinden. sevgilisi falan değilsiniz ha, normal arkadaş.

  aynısı adamın başına gelse kadın da adamın onun peşinden gittiği gibi peşinden gelir mi, yoksa "ay benim ali'yi okuldan almam lazım" mı der.

  10 aralık 2020 20:08 10 aralık 2020 20:17