yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (36)
  • medya (0)

  1. Bu başlık ''sparkle icious'' bloğunun sahibi sevgili pınar'dan etkilenilerek açılmıştır. İlk pınar sayesinde farkındalık kazandım bu konularda. Makyaj, kıyafet veya hayatımın her alanında sadeleşmeye çalışıyorum ve bu başlık altında birbirimizi motive edebilir ve faydalı bilgi alışverişinde bulanabiliriz. Hiçbirimizin 100 çift ayakkabıya ya da çekmeceler dolusu makyaj malzemelerine ihtiyacımız yok. Bu konuda bilgilendirici videolar yapan çok güzel yabancı vloggerlar var. Onlardan benim sevdiğim ve takip ettiğim 3 tanesini paylaşmak istiyorum.

  Lightbycoco; (link: http://https://www.youtube.com/channel/UCp12IFoANz_tEY6YgZFqohA )

  Pinksofoxy; (link: https://www.youtube.com/user/pinksofoxy )

  Katie Nicole; (link: http://https://www.youtube.com/user/lovinlife723 )

  28 kasım 2014 20:55 ed.28 kasım 2014 21:10

  2. Oh süper başlık.

  çok eşyadan daraldigim günler o kadar fazla ki ama yine de "bir gün giyerim" "bir gün sürerim" diye kendimi avutarak bir türlü elden cikaramiyorum. Az ve öz bir makyaj koleksiyonum olsun isterdim mesela. Şu günlerde hepsini kullanarak bitirme ve mümkün olduğunca alisveris yapmama dönemindeyim. Son gratis indiriminde de 1 şişe şampuan disinda hiç bir şey almadığım için gururluyum.

  Kendimi geçtim youtuberlarin "makeup collection" videoları bile içimi sıkıyor. Her açılan çekmecede "bu kız bu kadar ürünü nasıl bitirecek" diye onun adina tasalaniyorum. Hayır bana noluyorsa ?

  Kıyafet ve ayakkabı konusuna gelirsek ihtiyacım olmadıkça almıyorum. Onu da evvelinde cilkini cikartacak kadar depoladigim için ihtiyacim çok az oluyor.

  Şunu tam anlamıyla hayata geçirirsek üzerimizden bir kambur atacagimiza eminim.

  Edit: konuyla alakali olarak (link: http://youtu.be/ySBvPRBBfJs aziz kedinin) 05:22'den sonraki cümlelerini dinlemenizi öneririm.

  "Altınların üzerinde oturan ejderhaya benziyorsun"

  "2 torba eşyayla hala yaşıyorum"

  28 kasım 2014 22:46 28 kasım 2014 22:55

  3. Bende makyaj malzemelerinde yapmaya karar verdim. Ölçtüm biçtim ucuz ucuz bi milyon ürün almak yerine cidden bana yakışan az sayıda ürün almaya karar verdim. Tabi ilk önce elimdekileri bitirirsem. Mesela doğru tonu yakaladıktan sonra 3 ya da 4 renk ruj gerçekten yakışır insana, ya da farda hep eli benzer renklere gider. Açık bir şekilde bekleyen 6-7 maskaranın mantığı ne, zaten hep aynısını kullanıyorsun? Alıp bir kenarda duran ürünlerime acıyorum cidden. Zaman zaman bir bakıyorum bir ruj bozulmuş, ama ben aldım alalı anca 2 kere sürebilmişim. En çok fondöten atıyorum çöpe, madem kullanmayacaksın alma demi. Yok ama ya kullanmak istersem doğru fondöteni bulmam lazım diye sürüyle almışım. Hem cildime zararını hem de bütçeme zararını düşünerekten bundan böyle az ama öz ürün kullanmak istiyorum. Elimdekileri 15 yıl içinde bitirirsem tabi.

  29 kasım 2014 01:34


  4. less is more işte, bende onu diyorum ki. az çoktur. yalınlık asla basitlik değildir. Descartes’ın söylediği gibi, karmaşık şeylerin güzel olduğunu düşünmek insanların ortak yanlışıdır.

  1 aralık 2014 16:49

  5. (bkz: less is more)

  1 aralık 2014 16:56

  6. neydi o söz

  hayatınızdan;

  fazla insanı

  fazla kiloları

  fazla eşyaları çıkarın.

  2 aralık 2014 15:22

  7. final haftasının yan etkisidir. 2 haftadır güneş kremi dahil olmak üzere hiç bir şey sürülmemiş bir tene sahibim.

  7 ocak 2015 00:37


  8. spor ayakkabı hastalığımı saymayalım sadece, kesinlikle sade ve daha da sadeleşmekte olan bir insan olduğumu söyleyebilirim.

  7 ocak 2015 03:51

  9. en güzel tavır.. hem eşyalarda hem de insanın ruh dünyasında olabilir.. dilimi tutamamamdan şikayetçi olduğum için son zamanlarda kafayı az konuşmaya taktım.. bu da bir tür sadeleşme değil mi?

  eşya konusuna gelirsek.. düşünmeden alışveriş yapan biriyken şimdi bayadır alışveriş yapmıyorum.. son zamanlarda birkaç cilt bakım ürünü aldım ama ihtiyacım vardı cidden... (gizlinot: heheheh )

  17 nisan 2015 09:24

  10. birkaç aydır etkisinde olduğum akım. mantık olarak şöyle: bir sürü eşya aldıkça zamanla eşyalar bize sahip olmaya başlıyor, sürekli eşyaları düşünür oluyoruz. tozunu almaydı, düzenli tutmaydı, vs bir sürü vakit alıyor. eşyalar azaldıkça eşyalara harcayacağımız vakitleri ailemize, güzel anılar kazandıracak aktivitelere ayırıp daha mutlu bir hayat sürüyoruz.

  şimdi mümkün olduğunca birbiri ile uyumlu kıyafet alıyorum, kullanmadığım eşyaları dağıtıyorum. makyaj malzemelerine içim gitse de almamaya çalışıyorum. eşyalarımı kısım kısım gözden geçirip uzun zamandır kullanmıyorsam, bozulmuşsa, çok yıpranmışsa elden çıkarıyorum.

  İlk zamanlarda aşağıdaki bloglardan bir sürü bilgi edinmiştim. Belki size de yardımcı olur.

  (link: http://theproject333.com/ Project 333)

  (link: http://zenhabits.net/ Zen Habits)

  (link: http://basitbiryasam.blogspot.com.tr/ Basit Bir Yaşam)

  (link: https://basityasamseruvenim.wordpress.com/ Basit Yaşam Serüvenim)

  17 nisan 2015 10:53 17 nisan 2015 10:53

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar