girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (43)
  • medya (2)

43. Çilli bir insan olarak bence çil çok tatlı duruyor ama sahtesi belli ediyor kendini. Bir kaç yıl önce de herkes çillerini saklamaya rengini açmaya çalışıyordu. Seneye yine çillerin modası geçer. Size tavsiyem süslüler olduğunuz gibi kabul edin kendinizi moda gelip geçicidir, mesela ben kendimi bildim bileli çilliyim çok fazla çillerini kapat vs. diyen oldu ama ben severim kendilerini.

15 temmuz 00:00

42. tüp şeklinde kahverengi hint kınaları satılıyor medyaya sonra eklerim hangisi olduğunu

onu alıyorsunuz küçüklü büyüklü noktaları istediğiniz yerlere dağınık bir şekilde noktalar bırakıyorsunuz 3-5 dk bekletip yıkıyorsunuz

alın size sahte ama doğal çil

biri derse ki çilin sahte hadi oradan de ıslak mendille sil ve göster çıkmadığını

bunu yanancı bi instablogerdan görmüştüm

doğal sanmıştım çillerini o tüm suratına yapıyordu bu dediğim tüp hint kınasıyla. 

tabi ben denemedim ama denemeyi düşünüyorum burun üzeri ve burun kenarı yanaklarımda çünkü bence en tatlı oralarda duruyor. denersem tekrardan editlerim.

11 temmuz 01:30

41.  acaba bende olsa nasıl görünürdüm diye merak edip kendi kendime yaptığımdır. benim hoşuma gitti arada fark katmak için yapılabilir gibi. Fotoğraf eklemeyi öğrendim, ekliyorum :)

Edit: ben görseldekini açık kahverengi kaş kalemiyle yaptım.

10 temmuz 17:49 11 temmuz 15:08


40. hayat çok tuhaf. bir arkadaşım bu çil yüzünden zamanında herkes onla dalga geçtiği için, bunalıma girip çillerini aldırmıştı. sırf toplum baskısı yüzünden. şimdi millet özenip makyajla yapıyor. bence çok fake. hiç sevmem ben de çil ama tabi arkadaşıma kötü olmasın diye hiçbir şey asla demedim. kendisi daha biz 17 yaşındayken bile kapatıcı fondöten kullanıyordu. bu çil makyajını yapanları görünce çıldırıyor.

6 haziran 21:01

39. bana sanki video ve fotoğraftlarda doğal dursa da çıplak gözle bakınca çok anlaşılır gibi geldi. bir de benim gibi beceriksiz bir insan nasıl o fırçayı parmağı ile fırtlatırken (anladınız siz) yüzüne gözüne bulaştırmayacak, orası muallak:(

6 haziran 18:22

38. öğlen molasında ofiste kimse yokken denedim. sonra bir arkadaşa sordum nasıl olmuş diye, burnunu siyah nokta basmış gibi duruyor dedi. sildim. esmerlere olmuyor anladığım kadarıyla üzücü.

6 haziran 13:40 6 haziran 13:40

37. Bir tane makyaj artistinde gördüm anlatayım şimdi, bizim kaşı yukarıda göstermek için kullandığımız oval kaş fırçası var böyle maskara ucu gibi olan bazen kaş kalemlerinin üstünde de olabiliyor (umarım anlatabilmişimdir) işte onu alıyorsunuz koyu kahverengi farlarınızı ona sürterek çıkan tozları (yani ürünü) boş bir panın üstüne koyuyorsunuz. ama ürünün biraz fazla olması gerekiyor. daha sonra üzerine mac fix plus sıkıyorsunuz ve o fırçayla panın üzerindeki ürünü karıştırıyorsunuz ardından fırçayı yüzünüzden biraz uzak tutup ucunu çekip ürünü yüzünüze doğru sıçratıyorsunuz. Yüzünüze gelen ürünü daha doğal göstermek için parmağınızla çok hafif olmak şartıyla minik minik yüze ürünü tamponluyorsunuz. Çıkan sonuç bayağı iyiydi. Gerçekçi ve doğal duruyordu. (gizlinot: İzlemek isteyenler için: mua’nın adı Hilal Özdemir)

6 haziran 04:12


36. (link: https://www.instagram.com/p/Bi1Rj6mhqCs/?hl=tr&taken-by=uglysxegirl bu) videoda hint kınası ile yapılıyor. sonuç idare eder bence. fazla kaçarsa eğer ince bir fondöten ile daha doğal hale getirilebilir.

28 mayıs 11:15

35. Mantık olarak, yani net bir şekilde görünebilmesi için ten makyajının üzerine yapılması gereken ve bu düşünüldüğünde de ziyadesiyle anlamsız bulduğum eylem.

Zira ister yüksek kapatıcı, ister orta/düşük kapatıcı, ister bb/cc krem olsun yüzde bir şey olduğu belli oluyor. E herhangi bir ten ürünü sürüldüğünde var olan gerçek çiller silineceğinden işlem mantıksız geliyor. 

Ama makyajda kural yoktur, herkes mutlu olduğu şeyi yapmalı bence (:

31 mart 06:07

34. Yapanlara nasıl da laf edilmiş. Ay sanki siyah bir kalemle gözün üstüne düz çizgi çekmek çok doğal bir eylem. Siz de toplumun size itelediklerini görüp beğenip yapıyosunuz işte. Salın biraz insanları.

30 mart 10:06