yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (0)

  1. her derde deva olan mucizevi bir bitki. Ben ne amaçla, nasıl kullandım hemen yazıyım:

  Sinirlerimin depreştiği bir dönemde tanıştım ben bu kantaronla, çok büyük bir problemim yoktu onun için ilaç yerine bitkisel bir çözüm aradım ben. Günde 1 bardak sarı kantarondan içtim ve ruhum huzur buldu adeta..:)

  Kullanımı:

  Aktarlarda sarı kantaron bitkisinin kurutulmuşu satılır, onu alıp bir güzel demliyorsunuz. (1 tatlı kaşığı kantarona 1 su bardağı sıcak su) 3-4 dk demledikten sonra süzüp bir güzel içiyorsunuz. Tadı biraz yavan ama için bu çayı :)

  Diğer kullanım alanları:

  sadece ruhu değil vucudu da rahatlatır bu bitki bak demedi deme.. Baş ağrısı, eklem ağrısı hepsine iyi gelir. Uykuyu düzene sokar, uyuyamıyor musun demle bir bardak sarı kantaron rahat rahat uyu..

  edit: adet sancısı için de iyidir sarı kantaron ;)

  18 ağustos 2014 20:04 18 ağustos 2014 20:05

  2. lütfen ama lütfen doğal da olsa tamamen bitkisel de olsa doktora danışmadan kullanmayın hiçbir şeyi! zayıflatıyor diye maydanoz çayları içmeyin, ödem atıyor diye kiraz sapı, mısır püskülüne saldırmayın. hepsinin her kişide farklı etkileri var. tansiyonunuz varsa, gizli mide rahatsızlığınız varsa, tiroidiniz varsa, vs vs varsa, yediğiniz içtiğiniz şeyler bünyenizi tepetaklak edebilir! ki günümüzde ıvır zıvır rahatsızlığı olmayan insan kalmadı artik..

  doğadaki her şey iyi mi sanıyorsunuz? Zehirli bitkiler yok mu? Al işte habere gel!

  (link: http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/saglik/29108902.asp sarı kantaron mucizesi (!))

  bana kimse hayatta "şu şuna iyi geliyomus hadi bi dene" diyerek bir şey denetemez, kılı kırk yarar araştırırım, olmadı bir doktor bulup sorarım. sormak bedava, sormamanın araştırmamanın ise geri dönüşü olmayan sonuçları olabilir. sormakla ağzınız yamulmaz, sorun!

  27 mayıs 2015 16:07

  3. Depresyona birebir. Ama antidepresanla birlikte kullanılmamalı

  26 temmuz 2015 16:44


  4. doğum kontrol ilacı kullananların kullanmaması gereken bitki. yazzz' ın kitapçığında yazıyordu.

  26 temmuz 2015 17:05

  5. Kullanan kisilerin gunes altinda uzun sure kalmasi halinde cilt lekesine neden olabilecegi antidepresan etkili bitki. Bende ise yaramadi o ayri.

  27 temmuz 2015 09:12

  6. Sigara bırakma deneyimim sırasında asabiyet Halim için arkadaş tavsiyesiyle bir kutu bitirdim ilacından. Bi halta yaramadı bende. Hafif de olsa bi etkisi olsaydı keşke. Çayını içmek daha iyi diyorlar. Denemedim, bilemiyorum.

  27 temmuz 2015 11:45

  7. çayının iğrenç bir tadı var gerçekten.

  öte yandan geçen yıl yaz aylarında ofiste gerim gerim gerilen sinirlerim yüzünden yakalandığım depresyonu ilaçsız geçirmeme yardım ettiği için severim kendisini.

  günde bir bardaktan fazlası içilmemeli. (gizlinot: fazlasını içebilen beri gelsin zaten) bir fincanın içine de demlerken parmağınızın ucuyla "bir çimdik" alınarak konmalı.

  27 temmuz 2015 11:55 27 temmuz 2015 11:55


  8. yaraları çok güzel iyileştiren yağ, güvenilir markaların az katkılı olanlarını tercih etmekte fayda var.

  27 temmuz 2015 13:07

  9. hayatımın biricik aşkı. neden ? çünkü uykusuzluğumu geçirmede doktorun verdiği ilaçtan daha etkili oldu.

  ben bunu ilk depresyon içinde yuvarlandığım dönem keşfettim. nerde gördüm bilmiyorum ama o ara çanakkaledeydim, çıktım kaz dağlarında sarı kantaron toplayıp kuruttum çünkü işim gücüm yok başka. bayağı toplamışım çünkü onlar bana 1 sene yetti. gerçekten uyku problemime gözle görülür yarar sağlayan tek şey bu, üstelik sonrasında tembellik halsizlik vs yapmıyor. ama az önce dibini sıyırdım ve aktarlarda bulabilir miyim bilmiyorum. doğuşun sarı kantaronlu melisa çayıyla idare ediyordum ama onu da bulamıyorum artık. mecnun gibi çöllerde ararım gerekirse çünkü seviyorum ulan!!!!! ay amma methiye düzdüm he. neyse uykusuzluk çeken anlar halimi. kaçtım.

  3 nisan 2018 23:08

  10. bipolarım ve uyuyabilmek için 150mg seroquel içiyorum. tabi bir de duygu durum düzenleyici ilacım var ama uyku problemim ciddi boyutta olduğu için bu ilaç da benim bi parçam gibi oldu artık. bana melisa çayı, papatya çayı falan fayda etmiyor ama sarı kantaronu hiç denemedim. acaba kendimi riske atmadan 1-2 gün falan denesem mi diyorum yazılanları okuyunca.

  edit: deneyince uykusuzluk için ne derece etkili olduğu konusunda bi edit mutlaka yaparım.

  edit2: sevgili (yazar: unicorn) un uyarısıyla öğrendim ki bir bipolar olarak doğal antidepresanlardan uzak durmalıymışım. aslında doktorlarım bitkisel çözümlerden uzak durmamı zaten söylemişlerdi ama ben işe yaramayacağı için söylediklerini düşünüyordum meğer ters etki edebilirmiş.

  4 nisan 2018 13:34 4 nisan 2018 21:26