yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26)
  • oylar (9)
  • medya (1)

  26. ufak bir kaza sonucu, bacağıma 9 dikiş atılmıştı. iz kalmıştı tabi. düzenli olarak o ize, aylarca bu yağı sürdüm. artık çok dikkatli bakmayınca belli olmuyor o iz.

  ama mesela, göz kapaklarım ve göz altlarım çok kurumuştu (pul pul soyuluyordu, kızarmıştı ve acıyordu. belki egzama filandı). o dönem de kullanayım diye düşünmüştüm. daha kötü yapmıştı.

  28 eylül 22:41

  5

  25. Doğal olan yağlara bayıldığım için bunu da severek kullanıyorum. Ben yüzüme yaymaktansa pamuğa damlatıp tamponluyorum hem yüzüme yağ boca etmemiş oluyorum hem de güzel emiliyor, sabaha pamuk gibi oluyorum. 

  28 eylül 19:57

  24. Her türlü yara ve çatlak için birebir. Kilo aldığım dönemde özellikle karın bölgemde çok sık kullanıyordum. Pek de inanmıyordum kantaron yağının bu izleri geçireceğine ama açıkçası beklemediğim bir şey oldu. Çatlak izleri büyük oranda iyileşti.

  28 eylül 12:10


  23. babamın doktor önerisiyle, ameliyatından sonra ve radyoterapi gördüğü süre boyunca kullandığı mucizevi yağ. dikiş izi, yanık ve acılarını azaltmada çok yardımcı oldu.

  28 eylül 08:46

  5

  22. kendim yapıyorum evde uzun zamandır. her derde deva her yaraya şifa bir yağ gerçekten. ameliyat sonrası oluşan kesi izlerimde bu yağ sayesinde eser yok. müthiş bir şey.

  28 eylül 02:23

  5

  21. Yağın maharetlerini okuyunca kendim nasıl yapabilirim, çiçekleri nereden temin edebilirim diye düşünmüştüm. Sonra bahçemizdeki o küçük küçük sarı çiçeklerin sarı kantaron olduğunu öğrendim :) toplayıp kuruttuk. Sonra sadece çiçek kısımları kalacak şekilde ayıkladım. Şeffaf bir kavanoza tıka basa doldurdum. Üzerini azıcık geçecek kadar saf zeytinyağı ekledim. 45 gün aralıksız güneşte beklettim. Sonra gölgeye aldım. Zaten durdukça açık kahverengimsi bir renk alıyor yağ. Tülbent yardımıyla süzdüm. Mis gibi oldu. Yapımı oldukça basit. Çiçeklerinden bulursanız denemenizi tavsiye ederim. 

  28 eylül 02:08

  5

  20. Sarı kantaronun(gizlinot: Hypericum perforatum ) zeytinyağı içerisinde bekletilerek yapılan maserat hali. içerisindeki hypericin etken maddesinden dolayı güneş hassasiyeti yapar, güneşe çıkarken dikkatli olunması gerekir. Ağrı kesici(gizlinot: Romatizmada ozellikle ), kas gevşetici, yara iyileşmesini tetikleyici etkileri vardır aynı zamanda hafif ve orta düzey depresyonlarda sakinleştirici etkisi de vardır(Dahili kullanımda). bitkinin çayı vs. De yapılabilir ama ilaç etkileşimine dikkat etmek gerekir

  27 eylül 10:11


  4

  19. egzamaya iyi geldiğini öğrenerek satın aldığım yağ. geçen yaz her duştan önce saç derime uygulayıp 1 saat kadar beklettikten sonra yıkıyordum. düzenli kullanımda etkisini 1 ayda gördüm, anında kesmedi ancak saçımdaki egzamayı hafifletti diyebilirim. fakat özellikle yazın sıcak aylarında kafamda en az 1 saat ağır bir yağ bekletmek istemediğim için uygulamadan vazgeçtim ve bir kenara kaldırdım. doğruya doğru şimdi, o sırada daha hızlı etki gösteren başka bir ürünle tanışınca pabucu dama atıldı - bakınız girdi (no: 1141547) - bir gün internette denk geldim; yara ve yara izlerini de geçirmek için kullanılıyormuş. bacaklarımda eski ağda uygulamalarımdan kalma batık izlerine, arada yüzümde oluşan geçmeye yakın kuruyan/kabuk bağlayan sivilcelere ve hatta hızımı alamayıp farketmeden bir yerlere vurup kolumda bacağımda oluşan morluklara uyguluyorum. etkisinin mutlaka markadan markaya değiştiğini düşünüyorum fakat bakalım ne kadar etkili olacak 1 ay kadar sonra bu yazıyı editlediğimde göreceğiz. bu arada küçük bir not: yağı sürdüğünüz yerin güneş görmemesi gerekiyormuş aksi halde güneş lekesi oluşuyormuş. ben akşamları kullanıyorum, yatana kadar cildim emiyor zaten.

  12 haziran 21:20

  18. 15 şubatta meme dikleştirme ve protezi ameliyatı oldum. İnternette araştırınca sarı kantaron yağının dikiş izlerine iyi geldiğini görünce instagramda doğallığına güvendiğim bir sayfadan ozonlu kantaron yağı ve kremi sipariş ettim. Yaklaşık 2-3 haftadır da sabah - akşam dikiş izlerime önce contractubex ardından yağı ve en son da kremi sürüyorum. Tabi ki sonuçları görmek için çok erken ama çok umutluyum bu rutinden. İlerleyen zamanlarda editleyeceğim bu girdiyi.

  4 nisan 20:57

  17. Acı gün dostumdu kendisi bir zamanlar. Anal fissür olduğumda acıdan ağlarken buna sarılırdım hemen anında alırdı ağrımı. Çok seviyorum kendisini ama Allah bir daha aratmasın da diyorum.

  29 mart 11:46