girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (0)

3. Bundan yaklaşık bir ay önce youtube fair use hükümlerine karşı gelerek Nerdecrafter'ın (link: https://youtu.be/8p9ZW5S8zh0 Bu) videosunu zimmetleyerek video gelirinin yüzde yüzünü alan diy kanalı.

Nerdecrafter kanalının sahibesi jackie durumu ve sorunu (link: https://youtu.be/FUFq4yUxBJ8 Bu) videosunda anlatmış, sarabeautycorner kanalının sahibesi sara ile aralarındaki yazışmalardan bahsetmiş ve takipçilerinden yardım istemişti. Takipçileri sayesinde de videosunu geri almayı başardı. Bu olaydan sonra jackie'nin yakın arkadaşları sara'nın küçük diy kanallarından çaldıklarını ortaya dökmüştü ve bazı büyük kanallar jackie'ye destek verdi. Bunun üzerine sara hanım ana kanalını etkilememek amacıyla ayrı bir youtube kanalı açarak içindeki Laura lee'yi çıkarıp yere oturarak ve olabildiğince masum görünmeye çalışarak jackie ile aralarındaki dramadan "Ama o videosunda benim videomu kullandı şimdi benim videomu izlemezler ki, jackie takipçilerini üstüme saldı sara'ya saldırın dedi ben taciz edildim, ben o sınıfa şeker sokma videosuna emek harcadım benim vidyom çalındı" diye mızmızlanmıştır. Bunun yanında jackie'nin aksine güvenilir kanıtlar göstermeyi reddederek aralarındaki mailleri word dosyasına kopyalayıp onun screenshotlarını kanıt diye koyması arkadaşın nasıl bir kafa yaşadığını gösteriyor. Bu ssleri twitter hesabına da koymuştu ama takipçileri maillerin asıl sslerini talep edince bu drama ile ilgili bütün tweetlerini sildi. Bunun yanında aynı videosunda YouTube fair use hükümlerini saçma bulduğunu, "gerçek emekçilerin" hakkını sömürdüğünü düşündüğü, bu hükümlere karşı olduğunu ve bu yüzden jackie'nin parody videosununun gelirlerinin onun hakkı olduğunu da belirmişti. Bu videoyu buraya koymayacağım çünkü kendisinin ilgi kazanmasını istemiyorum. Bu video üzerine Jackie yapılması gerekeni yapmıştır. Sallamamıştır. Sara'ya herhangi bir cevap vermeyeceğini söyleyerek video çekmeye ve hayatına devam etmiştir.

Jackie gibi bir kraliçenin gözyaşlarına değmeyen youtuber kişisi.

22 eylül 21:44 22 eylül 21:48

2. Çok saçma videolar yapıyor ve nedense çok fazla izlenme alıyor. Anlamıyorum insanları. Şu videosunda (link: Şu videosunda https://youtu.be/PnE07TRseZw) Hiçbir şekerlemeyi gerçekten yemediği gibi insanlara kötü örnek olmuş. Kendi sağlığını düşünüp şekerleri yemezken, sadece yer numarası yaparken, insanları ve küçük yaşta öğrencileri düşünmeyip böyle duyarsız ve leş bir video yapmıştır. Videoyu İzlerken çok sinirlendim. Hem ona hem kendime çünkü izleyip prim verdim. benim sayemde ve sizin sayenizde böyle boş insanlar para kazanıp, tepemize çıktı iyice.

Ve ayrıca tam bir "yapmacıklık abidesi".

22 eylül 15:49 22 eylül 15:49

1. Ağırlıklı olarak diy, nail art ve stil videoları çeken yabancı youtuber. Diy projelerini, hazırladığı pratik ve sağlıklı atıştırmalıkları gayet başarılı ve ilham verici buluyorum.

Kanalı için (link: http://m.youtube.com/user/SaraBeautyCorner sarabeautycorner)

19 kasım 2015 16:09 19 kasım 2015 16:23