sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (50)
 • medya (0)

1. zor bir cilt yapım var. kış bastırdığından beri alnım kupkuru yanaklarım normal, burun kenarlarım yağlıya dönük, çenem kuru. kışın kuruluğu gitgide artan cildim, güneşi görür görmez parlayacak kadar yağlanmaya başlıyor, tabii alnım yine kuru. cildim için uygun nemlendirici, BB krem bulmam kolay değil farkındayım; yine de bir eczaneye veya Boyner YKM gibi bir yerlere gidip çoklu ürünler içinden bana ürünler konusunda yardımcı olmalarını her istediğimde cildimde nihai sonuçları hiç de iyi olmayan ürünlere yönlendiriliyorum. bazen alnımda pütür pütür görüntüler oluşuveriyor ki gün içerisinde defalarca termal suyla nemlendirmeye çabalıyorum; bazen de oksitlenmeye varan tuhaf durumlar yaşıyorum. satış danışmanlarının ürünler üzerinden komisyon aldıkları gerçeğini öğrendiğimden beri de; bir ürünü özel olarak sormama rağmen; alakasız ürünlerde ısrar etmeleri yüzünden ya almaya çekinip hayatıma zor cildimle devam ediyorum ya da cesaret edip aldığım ürünü 2 gün içinde kenara atacağım kremlerin arasına terk ediyorum. son derece tuhaf yapısına rağmen lekelenme, sivilce gibi sorunları asgari düzeyde yaşıyorum. tek sıkıntım bir dönem çeneme yaptırdığım lazer uygulaması sonrası oluşan renk farklılığı ve sağlıkla ışıldayan bir cilt arayışında olmam. hala buna uygun bir nemlendirici veya serum bulabilmiş değilim. parası neyse vericem artık öyle bunaldım; lakin bu danışmanlara güven sorunumu nasıl aşabileceğim hakkında hiçbir fikrim yok. cildimden anlayan ve sana şu iyi gelir diyeniniz varsa; mesaj kutum heyecanla sizleri bekler.

8 şubat 2016 14:51

2. büyük sorundur. boşuna zaman para harcamanıza neden olur. bende aynı durumu 2 kez yaşadım ve artık çok fazla blog takip ediyorum ve cildi benimkiyle aynı olanların çoğunlukla önerdikleri ürünlere güveniyorum. ykm boynere bi fondötene 150 lira bayılmaktansa revlonlara, rimmellere, notelara vs şans vermek mantıklı bence

8 şubat 2016 16:09 8 şubat 2016 16:26

3. ben çoğuna güvenmiyorum zaten. eğer tamamen yabancı bir ürünse mutlaka bi araştırmasını yapmam lazım. bazen mağazadayken ayak üstü süslüye giriyorum.

8 şubat 2016 16:13

4. Bu konuda arada başıma gelen şey, kullanmayı arzu ettiğim ürünü talep etmeme rağmen, bana farklı ürün vermeye çalışan işgüzar satıcılar olmuştur. Yahu o rengi istiyorum, hoşuma gidiyor, sanane? Geçmişte fikirlerine uyup da karar değiştirdiğim ne kadar ürün varsa bunların yüzünden ziyan oldu. Artık o kadar netim ki, alacağım şeyi önceden araştırıp güdümlü füze gibi giderek kendi istediğimi satın alıyorum.

8 şubat 2016 16:31 8 şubat 2016 16:32

5. öğrenilmiş güvensizliktir. rafta altında fiyatını gözlerimle gördüğüm ürüne farklı fiyat söyleyen, firmasının indirime koyduğu ürünlerin hangisi olduğunu bilmeyen çalışanlarla doluyken ortalık, hızlı kurutucu isteyen müşteriye başka özellikli bir topcoat verildiğini gözlerimle görüyorken ben güvenmem arkadaş. ben "bu indirimli değil miydi?" deyince, kasadan bakıp, "aa indirimliymiş" diyenler var. düpedüz karma cildime çok kuru cilt ürünleri satmaya çalışanlar var. var da var. hal böyleyken gel de güven.

8 şubat 2016 16:32

6. makyaj malzemesi alırken suratındaki makyajı görünce "tövbe bismillah senin yüzüne n'olmuş?" diye düşündürten insanın nesine güveneyim allasen?

8 şubat 2016 17:03 8 şubat 2016 17:04

7. bence en önemli sıkıntı "prim" sıkıntısı. Eğer o ay x ürününden daha fazla prim alıyorlar ise hunharca ondan satmaya uğraşıyorlar. bu ay gidin belli bir ihtiyaca yönelik x ürününü verirken, diğer ay aynı sıkıntı ile gittiğinizde size y ürününü dayatacaklardır.

zaten birçoğu bilgisiz ve kendisini pek geliştirmeyen çoğu danışmanın eğer gözlemledikleri birkaç iyi ürün var ise de bu sistemle gözlemleri gölgede kalıyor. üzücü...

8 şubat 2016 17:29

8. Özellikle renkli kozmetik konusunda kesinlikle ve kesinlikle güvenmem söz konusu olamaz, iyi ki internet dünyasında bilgi kaynağı bulmak kolaylaştı da bunların abuk subuk yanlış yönlendirmelerine muhatab olma durumu en aza indi.

8 şubat 2016 17:35

9. ben güven probleminin günümüzde bir sorun olarak adlandırılmasını saçma buluyorum. güvensizlik artık kanıksanmış bir durumda ve bu insanlar konumdayken birine güvenmek hatalı bir tercih. tabi bu biraz korkutucu ve hatalı gelebilir size ama günlük hayatınızı incelediğinizde doğruluğunu fark edersiniz. sosyal tespiti bir kenara koyarsam, bana olmayacağını bildiğim bir ürünü veya kıyafeti bana satmış olmak için satan insan sayısı arttığı için yardım alma durumumu minimuma indirdim. buradan aldığım bilgiler çok daha faydalı ve en iyi danışmanım da benim.

8 şubat 2016 18:17

10. sorun değil gerçekliktir..

bknz: bilgisiz satış danışmanı çokluğu

8 şubat 2016 18:50