yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  8. Bu videonun bu kadar ses getirmesi çok hoş, insanların bu konuda bilinçlenmesi için ne kadar yayılırsa o kadar iyi. Bu videonun insanları Bu kadar etkilemesinin sebebi tavşanla empati kurabilmemiz olmalı. Tavşan bizim gibi giyiniyor, insan düzeniyle benzer bir evde yaşıyor, kaşıkla tabakla yemek yiyor, arkadaşlık ilişkisi kuruyor bunun gibi tavşanı da bizden görmemize sebep olacak bir sürü detay vardı. (Bize benzeyenlerle empati kurmamız daha basittir). Bende bir farkındalık oluşturdu, iyi ki karşıma çıkmış ve izlemişim. Artık bu zulüme ortak olmak istemiyorum.

  17 nisan 17:05

  7. video gerçekten çok iyi dikkat çekti. bu açıdan birçok kişinin ürün kullanım tercihini değiştireceğine inanıyorum. ama sosyal medyada yorumlarda o kadar çok beyinsiz insan görüyorum ki (gizlinot: çoğunluğu erkek) olayın ne olduğunu bile anlamaktan acizler. vay efendim bir gratis indirimi olsa videodan eser kalmazmış. gitmişler videoyu paylaşıp makyaj yapan kadın fotoğraflarını post atıp dalga geçmişler. kozmetiği sadece makyaj malzemesi zanneden ve her makyaj markasının hayvanlar üzerinde test yaptığını sanan bu aptallar yüzünden sinirlerim tepeme çıktı. kullanılan diş macunu, şampuan, parfüm, deodorant vb. yani aslında herkesin dolabında bulunan ürünlerin %90'ı hayvanlar üzerinde test yapıyor ancak bu insanlar kendilerini asla sorgulamıyolar. işte bu kafa böyle devam ettiği için ne kadar güzel kampanyalar, videolar vb. yapılsa da sonuç değişmiyor. çünkü genel toplum bilinçsiz ve eğitimsiz.

  16 nisan 15:14

  6. farkındalık yaratan güzel bir çalışma olmuş. Bunun gerçek olması çok üzücü ama bu zulmün gözler önüne serilmesi gerekiyordu artık. Diğer süslüler çok güzel girdiler yazmışlar, buna ek olarak ben de bu çalışmayla ve bu çalışmayı paylaşan kadınlarla dalga geçen bir güruhtan bahsetmek istedim. Türk halkı bir türlü her şeyin mizah konusu olamayacağını anlamıyor.

  Bu videoyu instagram storylerinden paylaşan kadınlara ithafen bir görsel hazırlamışlar, profil fotoğrafı makyajlı bu kadının bu ne perhiz bu ne lahana turşusuna getirmişler olayı. Ah salak insan sen cruelty free varlığından haberdar olmayabilirsin ama bizim cruelty free kullanmadığımız ne malum? Kozmetik demek sadece makyaj malzemesi mi demek? Mağarada mı yaşıyorsun da hiç kişisel temizlik ve bakım ürünleri kullanmıyorsun?

  Bir de story atıp açıklama olarak ''bunu paylaşıyorum ama akşama iskender, köfte, döner gömeceğim'' şeklinde mizah yapmaya çalışanlar gördüm. Biraz insaf ya.

  16 nisan 14:58


  5. çok can sıkıcı ama çok gerçek bir kısa film.

  cruelty free ürünler konusunda çok hassas biri olarak söyleyebilirim ki, bu kısa film, deney dünyasının ufacık bir kısmı.

  hayvan deneyleri ile ilgili acı gerçekler insanın midesini bulandırıyor.

  her şeyin alternatifi var yeter ki zulumsuz ve işkencesiz olsun. kullandığınız ürünün kanlı bir geçmişi olmaması insana gerçekten çok büyük bir vicdan rahatlığı sağlıyor.

  16 nisan 02:19

  4. Benim için filmdeki en vurucu cümle "insanlar ay'a bile gitti" cümlesi oldu. İyi ki zekasını kullanabiliyor insan denen varlık. Kibrinden canının istediği her şeyi yapabileceğini sanması da buradan kaynaklanıyor zaten. Keşke merhametli olmak için de çaba harcasa bu üstün(!) varlık. O zaman dünya insanın kendisi için de, hayvanlar için de, bitkiler için de o kadar güzel bir yer olacak ki...

  Tanım: gerçekleri çok güzel gösteren, can acıtıcı kısa film.

  15 nisan 23:55 16 nisan 00:39

  3. İçimi çok acıtan bir video oldu. Türkiye'de her ne kadar zor da olsa, hayvanlar üzerinde test yapmayan markaları tercih etmeye çalışıyorum. (Kozmetikte tercih hakkımız olsa da maalesef ilaç ve temizlik malzemelerinde bu çok zor buralarda) Farkettigim önemli bir konu da takip ettiğim hiç bir influencer bu konuda paylaşım yapamıyor.o kadar korkaklar ki markaları küstürmekten ödleri patlıyor.

  15 nisan 23:52

  2. bugün izlediğim oldukça canımı sıkan bir kısa film. deney hayvanlarıyla bir nebze de olsa empati kurabilmemi sağlamıştır ve bugünden sonra olabildiğince alışveriş alışkanlıklarımı değiştirmemi sağlayacaktır.

  siz de değişim yapmak istiyorsanız (link: etiksecimler.com burayı) inceleyebilirsiniz.

  15 nisan 23:18


  1. Kozmetik sektöründeki deney hayvanlarının yaşadığı acılara dikkat çeken bir stop motion kısa film. 2 kedi annesi olarak izlerken gözlerim doldu.

  Filmde yönetmen Ralph'e, birçok insanın aklından geçeni söyletiyor : “sonuç olarak bunu insanlar için yapıyorsak sorun yok değil mi? onlar hayvanlardan çok daha üstün. ay’a bile gittiler.”

  İnsanoğlu gibi doğaya ve diğer canlılara bu kadar zararlı bir türün kendini üstün görmesi kadar ironik ne var?

  Tüm dünyada hayvan deneylerinin yasaklandığı günleri görmek dileğiyle

  (link: https://youtu.be/Mkzbbr9Wx_w İzlemek isteyenler için Türkçe altyazılısı)

  15 nisan 01:15