girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (0)

14. benim de sahip olduğum nefret öğesi.

sıksan sıkılmıyor, bantlar çok agresif kalıyor. benim için tek çaresi peelingdi. ben de duştan duşa peeling yapmaya başlayınca artık her gün/her an peeling arar oldum hemen doldu.

ben de birden pat diye bıraktım. burnumdaki iğrenç bir his dokunamadım resmen, bir yerlere hatır hatır sürtmek istedim. duşa girince buharda ellerimle burnuma masaj yapa yapa temizledim her seferinde. ilk başlarda manasız gelse de işe yaradığını düşünüyorum. yani burnun pütürlerini geciktiriyor gibi geldi. ama kesinlikle peeling bende işe yaramadı.

30 nisan 00:32

13. Ten makyajı yapma sebebim. Nefretim. Cildimdeki kırmızı lekelerden bile daha az nefret ediyorum ya. 

21 ocak 20:00

12. Siyah nokta sandığım zalımların adını sayenizde öğrendiğim başlık. Nasıl geçicek bunlar diye çılgınlar gibi araştırma yapmak lazım. Nefretimsin sebaceous filament.

21 ocak 18:38


11. Bu ikinci girdim olacak ama edit yapmaktan daha iyi olur diye düşündüm. 

4 2 4 tekniği yapmaya başladım. İkinci kez yaptım bugün ve cildin o görünümünü baya azalttığını söylemek istiyorum. Çilek burun görüntüsünü oldukça alıyor. Elbette şimdilik günü kurtaran bir yöntem ama düzenli yapmaya devam edicem. Kalıcı bir etkisi olursa tekrar paylaşırım. 

21 ocak 17:56

10. (bkz: Cosrx AHA 7 Whitehead Power Liquid)

(bkz: glikolik asit)

21 ocak 16:26 21 ocak 16:27

9. İlk defa şu başlığı görmemle öğrendiğim cilt hedesi.  Şu an baya şoktayım bildiğiniz. Ya benim bunca yıldır çilek burun diye çağrılmamın sebebi bu muymuş. Bende önüme geleni bunların hepsi siyah nokta mı nasıl gidecek bunlar diye daralıyordum. Sayenizde öğrenmiş oldum ne olduklarını ve kendime yeni iş edindim. (gizlinot: vay be Serhat demek sebaceous filament ha...)

21 ocak 14:50

8. Yazın gitmişti ne güzel, kaymak gibi olmuştu burnumun üstü, Havalar soğudu ya, yine geldi tipini sevdiğim :) Ya bu surat bir rahata kavuşamayacak mı arkadaşım?

Yazın gözeneklerim falan tertemiz bebek gibi ama sivilce basıyor.  kışın siyah noktalar, sabeceous filamentler falan çıkıyor sivilcelerim geçiyor.  Beni bir salın artık. Bak milyonlarca teenage var. Git onlarla uğraş. Gelmişim kaç yaşına benlen ne uğraşıyon hala ya? 

21 ocak 13:16


7. az önce tesadüfen bende olduğunu öğrendiğim, yıllardır adını koyamadığım ama artık ne olduğunu bildiğim dert...

burnumun, alnımın azcık yanaklarımın üzerinde siyah nokta desen değil, gözenek desen değil naparsam yapayım geçmeyen küçük siyahcık birşeyler vardır hep. cildimi bakımsız ve pis gösterir hep takıntımdır. ben bunları siyah nokta sanıp hep oynuyordum. meğer siyah nokta ile yakından uzaktan alakası yokmuş. bir de sen çık başıma aferin hoşgeldin!

24 aralık 2017 15:18

6. Çaresi soyulan maske. Videolarda özel bir cımbız kullanıyorlar ama biraz zor kullanılıyor gibime geldi. Fakat soyulan maske daha pratik. Maskeyi soyduktan sonra bakmak da ayrıca çok zevk veren bir şey.(gizlinot: Swh)

16 ekim 2017 16:56

5. benim anladığım kadarıyla seböze filamentler siyah noktaların aksine kurcalanmaması gereken oluşumlar.

siyah noktalarda cilt yeterli temizlenmedikçe, gözeneklere sebum+bakteri+ölü hücreler birikip açık yüzeyde hava ile temas etmesi nedeniyle siyah görüntü oluşuyor. seböze filamentlerde ise bu bakteriyel inflamasyon durumu olmayıp, tamamen cildin sebum üretimi ile ilgili ve ''olması gereken'' bir fizyolojik döngü devam ediyor. seböze filamentleri sıkarsak siyah noktaya ya da sivilceye dönüşüyormuş çünkü inflamasyon süreci başlıyormuş. bu nedenle siyah görmediğiniz hiçbir noktaya dokunmayın ve sadece cilt temizliğinize ısrarla devam edin.

siyah nokta ve kapalı komedonlarda ise inflamasyon olduğu için salisilik asit yani bha içerikleri oldukça iyi geliyor, gözenek değil ama ''siyah ve kapalı beyaz nokta''larınız yoğunlukta ise yani gözenekleriniz dolu ise sıkmak yerine bha'lı ürünleri kullanarak başlayın derim.

seböze filamentlere ise asla komedon temizleyici ile dokunmayın, onların sıklığı ya da azlığı tamamen genetik kodlarımıza bağlı.

24 kasım 2016 23:26 25 kasım 2016 11:14