sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (22)
 • oylar (6)
 • medya (1)

22. Sivilce çıkarmayı önlüyor. Ama çıkdı kurutuyor. Sürekli nemlendirmek gerekli.

10 şubat 18:24

21. Çene bölgem sivilceli olduğu için denemeliyim ne kaybederim diyerek sabunu Rossman'dan %40 indirimle aldım. Başladığımdan itibaren bende bir kuruluk yapmadı yüzümm ferahlıyormuş gibi hissediyorum .Daha kullanmaya devam edeceğim şimdilik sabah ve akşam uyguluyorum çok köpürmüyor yüze uygularken temizliyor mu acaba diye düşünüyorsunuz suyla yıkadığınız da suratınız gıcır gıcır oluyor.

3 şubat 12:55

20. Öncelikle girdime sabunun içeriğini gösteren şu linki (link: http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_1254164059.html Tıktık) bırakarak başlamak istiyorum. Bu sabunu almadan önce cosdna diye bir sitenin varlığından dahi habersiz olduğumdan vaatlerine ve kullanıcı yorumlarına bakarak tatmin olup almıştım. Başlarda baya memnundum (başlarda dediğimde 1 ayı geçkin bi süre zarfı.Çokta baş sayılmaz bence ajahjaaj. ). Yüzümdeki mevcut sivilcelerde bir değişim gözlemlememiştim ama siyah noktalarda azalma görünce nası mutlu oldum anlatamam dedim oh en azından peelingle,siyah nokta bantlarıyla,ipek keseyle falan uğraşmayacağım. İşte gel zaman git zaman benim yüzümde ağrılı sivilceler çıkmaya başladı. Kondurumadım tabi çünkü yüzü baya kurutuyor. Ondan değildir falan diye düşünüyorum. Yememe içmeme dikkat ediyorum. Süt ve süt ürünlerini azaltmaya çalıştım,cips,kola falan hak getire. Gördüğüm yerde yolumu falan değiştiriyorum ajsjaajaja. Çok zor zamanlardı...Sonra sözlükte cosdna’yı görünce bi girip bakayım dedim. Bakmamla kafamda şimşeklerin çakması bir oldu tabi jsjajah. Sivilceye yatkın ciltler için üretilmiş sabunun içinde 6 tane akneye sebep olan içerik nedir allansen!? Sitenin(cosdna) doğruluğundan yüzde yüz emin değilim tabi sözlükte de bir aralar site el değiştirdi,çok güvenilir değil muhabbeti vardı ama ben sabunu bırakınca sivilceler azalmaya başladığı için bende kendisini suçlu ilan ettim. İçerikler konusunda çok bilgi sahibi değilim ben de cosdna nın yalancısıyım valla:D. O yüzden almadan önce iyice araştırmanızı öneririm. 

10 ocak 13:52

19. 1 haftadır kullanıyorum. Başlarda cildimde bir kuruluk hissediyordum ama sanırım alıştım, gerginlik hissi yaratmıyor. Tembel bir insan olduğum için makyaj temizlerken misel su kullanmıyorum, makyajımı direkt bununla yüzümü yıkayarak temizliyorum, temizlemesi iyi. Sanki siyah nokta görünümünü azaltıyor ama placebo etkisi de olabilir. Sivilceye vs de sebep olmadı. Macera aramadığım sürece bittikçe alacağım bir ürün.

30 eylül 2018 12:45

18. Karma, yazın ise yağlı ve akneye eğilimli bir cildim var. Çok uzun zamandır bu ürünü kullanıyorum, birkaç kez sebamedin diğer sabunu ile bunu kullanmaya ara verdim ama bu ürünün daha başarılı olduğunu düşünüyorum. ph 5,5 olması nedeniyle de klasik bir sabun gibi değerlendirmiyorum. Cilt bariyerine zarar vermeden temizliyor. Ben makyajımı çıkarmak için kullanıyorum. Sonrasında cildi kurutabiliyor ancak aynı serideki toniği ile birlikte kullanınca sorun olmuyor. Tavsiye ederim. 

23 eylül 2018 01:28

17. Hayatımda bu kadar işe yaramayan bir şey kullanmadım doğrusu... gerek doktorumun verdiği karışımlardan önce yüzümü yıkadığımda(gizlinot: Ki doktorum bunu kullanmama onay vermişti) gerekse tek başına kullandığımda. Sebamedin gözümdeki algısını tüpte nemlendiricisiyle birlikte mahvetmiş üründür.

28 ağustos 2018 19:10

16. Anlamadığım bir şekilde Reglim gecikti ve hemen bu barın beyaz renki olanına koştum. Birkaç günde Aktif sivilcelerimin iltihabını kuruttu ve yerinde daha sönük sivilceler bıraktı. Diğerleri de geçene kadar kullanacağım ama günlük olarak ben kullanamam bu barı, Ph’ı 5,5 ancak biraz kurutuyor cildimi, güzel bir nemlendirici geçince problem kalmıyor ama. Yine de acil durum ürünü Benim için. Bir de son Gratis indiriminde 14 liraya düşmüştü, eczanelerde 30 küsüratlı fiyatlara satılıyor genelde

30 haziran 2018 22:55

15. Karma bir cilde sahibim. Benim cildimi kuruttu. Temizlik hissi iyi ama bunun yerine bioderma sebium gel tercih ederim. Hem daha iyi temizliyor hem kurutma yapmadı bende.

16 haziran 2018 12:02

3

14. bana fayda etmeyen problemli cilt sabunu. ilk satın aldığımda bitirene kadar kullanmıştım. ona rağmen benim sivilcelerime bazen hiç etki etmedi bazen de çok uzun kullanım sonunda hafif bir yardımı oldu. birde bıraktığı kuruluk ve gerginlik hissi bana fazla gelmişti, rahatsız ediciydi. bu nedenlerle bir daha satın almamıştım.

yıllar sonra yine bir gün sivilcelerimle baş edemezken bir arkadaşım sana harika bir şey getireceğim çok memnun kalacaksın dedi. hevesle bekledim ama bir baktım ki bu sabundan almış getirmiş. görünce hevesim kursağımda kalsa da çaktırmadım aldım yine kullandım ama bu sefer bitiremeden erken vedalaştık kendisiyle.

16 haziran 2018 00:18

5

13. süslüler açılın. aşırı mutlu ve hevesli bir ürün girdisi yazmaya geldiiimm. (gizlinot: bi yandan da neden bu kadar geç fark etmişim diye ağlıyorum) öncelikle cildim karma ve çok hassas bir cildim yok onu belirteyim.

yüzümde asıl problemim siyah noktalar. sivilce de çıkar ama tek tük çıkar ve rahatsız edici değildir. şu ana kadar birsürü yüz temizleme jeli, peeling, maske vb birçok şey denedim. yüzümde etkisinden en çok hoşlandığım ürünse benzamycindi. (gizlinot: ki o da ilaç zaten, doktorum vermişti) siyah noktalarımı temizliyordu, sivilce zaten 0, ten rengimi birazcık açmıştı çok memnumdum. ama işte hayat, ne zaman mutlu olsam al sana mutluluk diyor swh. 1 ay sonra alerji yaptı (gizlinot: hayır neden 1 ay. iki üç günde yap bari resmen hevesimi kırmak için özel çaba) neyse o çok acılı alerji vakasından sonra mümkün olduğunca az kimyasal kullanmaya çalışıyordum.

işte birkaç yöntem denedim. gül suyu olsun lavanta suyu olsun birkaç temizleme jeli olsun (gizlinot: iyi ki az kimyasal kullanmaya karar vermişim ya vermeseydim swh) ama ya tam temizleme hissini alamıyordum ya da sivilce yapıyorlardı. üstelik siyah noktalarım artmış ve burnumda garip pütürcükler oluşmuştu.

burada sebamed kompakt (gizlinot: yeşil olan) yorumlarına denk geldim. almaya karar verip gittiğimde sivilce ve siyah noktalar için olanı şu anki problemlerim için daha işe yarar geldi. bundan aldım.

ilk iki gün sabah akşam kullandım ve ikinci gün renk tonum biraz açılmış, burnumun üstündeki pütürcükler gitmişti. en en şaşırtan etkisiyse birçok yöntem denediğim ve sadece benzamycinle azaltabildiğim burnumdaki iğrenç siyah noktaların baya fark edilir bir şekilde azalmış olmasıydı.

bir haftadır falan kullanıyorum. günde iki kere kullandığımda yüzüm kurumaya başladığı için günde 1 e düşürdüm. ki o kurumayı da nemlendirici sürerek hemen geçirdim.

yani alın, aldıırıın.

11 haziran 2018 13:46