3.9
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (56)
  • oylar (12)
  • medya (1)

56. Öncelikle belirtmeliyim ki karmadan yağlıya dönük bir cildim var ve migros indiriminden deneme boy ürününü satın aldım. inanılmayacak derecede cildimi yağlandırmadı ve nemlendirdi. İlk memnun kaldığım sebamed ürünü olabilir. Sivilcelenme ve siyah nokta yapmazsa tüpte olan versiyonuyla yoluma devam edeceğim.

22 ekim 21:44 22 ekim 21:46

55. Bir an önce bitirmek için çarçur edip dayanamayıp bugün çöpe attığım krem.

Karma cildimin t bölgesini yağlandırdığı yetmiyor gibi yanak çene ve alın bölgemi kupkuru bırakan gram nemlendirmeyen krem.

Normal ciltlilere etkisi nasıl olur bilmiyorum karma ciltler için tavsiye etmiyorum

16 ekim 04:06

3

54. Sebamed markasına ait, hassas ciltler için üretilmiş, özellikle nemsiz ciltlere önerilen, %2 e vit içeren, cildin elastikiyetini koruyacağını ve ideal makyaj altı bazı olacağını iddia eden nemlendirici krem. Cilt sağlığı için ideal ph aralığındaymış. 50 ml tüpte, 75 ml kavanozda seçenekleri var. Tüpte olan kremler daha hijyenik geldiği için alırken onu tercih ettim. Fiyatı dermokozmetik bir ürün olmasına rağmen fiyatı çok uygun. Ben aldığımda gratis, migros vb. indirimlerinde 22₺ idi, güncel indirimli fiyatı hala o civarlarda. Nemsiz/karma cildimde herhangi bir reaksiyona yol açmayan, nemlendirmesi başarılı bir ürün. Çok hafif, güzel bir kokusu var. İçeriğindeki her maddeye son derece hakim olmasam da gözüme takılan bir kaç madde oldu. Hipoalerjenik denilmesine rağmen parfüm içeriyor. İçerik listesinde ikinci sırada petrolatum var, bilginiz olsun. Yağlı yapısına rağmen ciltten hızlı emiliyor. Evet, yağlı yapısı. İdeal bir makyaj altı bazı değil çünkü sürdükten sonra yağlı bir his bırakıyor. En sevmediğim yanı bu oldu. T bölgemin hızla yağlanmasına, makyajımın parlamasına sebep oluyor. Bu nedenle biz yollarımızı ayırdık ama kuru bir cildiniz varsa bence bir şans verin. Zaten egzama ve dermatitte tedaviye yardımcı, hipoalerjenik bir krem olduğunu iddia ediliyor.

15 ekim 15:19


53. Euro 4,5 tl iken (Mart 2018) yurtdışından 3 euro'ya almıştım kendisini. Kuruya dönük ciltlere özellikle kış aylarında çok iyi geleceğini düşünüyorum, nem dengesini korumaya yardımcı oluyor ama bana yaz ayları için biraz ağır gelmişti. Uygun fiyatı ve beklentimi karşılaması nedeniyle fiyat/performans açısından çok yukarıda bir not aldı benden.

6 eylül 09:38

52. İndirimsiz fiyatı ile aldığım ve menun kalmadığım nemlendirici. Bu fiyata çok daha iy alternatifler bulunabilir.

Yüzde kolay emilmiyor ve yeterli nemlendirmiyor.

3 eylül 17:32

51. Nenlendiricim bittiğinde uygun fiyatlı ve etkili bişey ararken keşfettiğim kremdir, cildim karma. Genelde yanak bölgeme kullandım ama t bölgesinde de sıkıntı yaşamadım, yumuşacık yapıyor. yanaklarımdaki kızarık ve pürüzleri ilk kullanımda geçirdi diyebilirim; hassas ciltler için olduğundan hipoalerjik, şans verin derim. parfüm olmadığı için kokusu biraz tuhaf ama sonuçlarına değer.

2 ağustos 17:35 6 ağustos 14:58

50. Yaklaşık 5 senedir kullandığım kremim. Aslında sıkıldım ama nedense bırakıp tamamen başka bir nemlendiriciye geçemiyorum. Kendi tecrübelerime dayanarak almak isteyenlere şunları söyleyebilirim; Öncelikle hafif bir nemlendirici gibi görünsede değildir içeriğinde e vitamini vardır. E vitamini yağlıdır. Eğer cildiniz çok kuru değilse ürün tamamen emilmez yağlı durabilir. Kış aylarında kullanılabilecek bir nemlendirici bana göre zira kışın cildim kupkuru olur sadece bununla düzene girer. Ama yaz aylarında sıcaklar ve nemle beraber fazla gelebilir şahsen yazın hergün kullanmıyorum. E vitamini olduğu için kıl köklerini besler buda aldığınız bıyık ve kaşlarınızın daha erken çıkmasına sebep olur. Bunu milyon kez onayladım. Üzerinde karma cilt yazsa da bana göre kuru-normal cilt kremi. Tek eksiği bence spf olmaması oda olsaymış güzel olacakmış. Kokusu güzeldir bu arada ne çok parfümlü ne çok parfümsüz, ideal. 

27 mayıs 10:06 27 mayıs 10:07


49. normalden karmaya dönük hassas ciltler icin olan nemlendirici kremi kullandıgım en kotu krem olabilir. ciltte emilmiyo kremi sürdügümde kuru bölgelerin üstünde yaglı bi görüntü olusturup daha da belirginlestiriyo hassas demesine ragmen kızarıklıgı vs yatıstırdıgı da yok nivea soft el yuz vucut kremi bundan cok daha iyi is cıkarıyor

27 mayıs 07:13

48. Kuru cildime verdiği nemi beğendiğim ürün. Ama bence kokusu çok ağır ve bende sivilcelenme yaptı bu yüzden zor durumda kalmadıkça kullanmamaya çalışıyorum.

8 mayıs 20:58

47. Saçmalayan cildime bugün nemlendirici seçmeye çalıştım. Sebamed’in bu kremi de indirimdeydi. Sebamed güvenilir yea en azından diyip almaya kalkıştım. Bir de bakayım dedim içeriğine. Yüzüme süreceklerim konusunda biraz hassasım. Aknetrent tedavisini gören bilir bu hassasiyeti. Neyse içeriğinde ne görsem beğenirsiniz! Petrolatum. Petrol atık maddesi yani. Bunu yüzüme süremem dedim ve buna Sebamed markasında rastlamış olmak oldukça şaşırttı. Hayata karşı güvenim bir kat daha azaldı. 

20 nisan 23:46