girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (0)

1. Yillardir cektigim hastalik olan seboreik dermatit hakkinda bu konuda tecrubeli olan sevgili suslulerden tavsiyelerini bekliyorum. Benim kullandigim seyler de var tabi.

1- Coresatin krem ( sari olanindan )

2- HS - Clinical Strentgh ( Icinde selenyum sulfat oldugundan kepegi onleyebiliyor )

3- Ev yapimi yogurt yiyorum, mantarla savastigini soylemisti doktorum.

Bunlar disinda tavsiyelerinizi beklemekteyim.

6 temmuz 2016 15:02

2. Yüz bölgemde çok çektiğim bir sorun seboreik dermatit.

Benim önereceklerim:

- saf aloe vera jel. Hatta aloe vera bitkisini alın, egzamanız çıkar çıkmaz yaprağından suyunu çıkarıp kullanın.

- coresatin benim de kullandığım ama zamanla bıktığım bir krem. Çünkü bağımlı oldum ve kullanmadığımda yine çıkıyor egzamalarım. Yine de atak durumunda el altında bulunması şart.

- en son çenemdekine artık hiçbi şey fayda etmemeye başlamıştı. En son gittiğim doktor alerji testi yaptı ve ev tozuna karşı alerjik olduğunu söyledi. Verdiği ilaç da cleocin t. Hala tedavi sürecindeyim, ama tozdan sakınmanın işe yaradığını söyleyebilirim. Sadece ilaçlar pek işe yaramıyor. Farkettim ki evde temizlik olduğu günler egzamalarım belirginleşiyor. O yüzden bu dertten muzdarip olanlara egzamalarına neyin sebep olduğunu bulmaya çalışmalarını öneririm.

6 temmuz 2016 15:11

3. Hem saç derimde hemde burun kenarlarımda ve kulağımda var.

Saçım için dermoskin antiseborrheic şampuan kullandım uzun bir süre ama çok kötü kokuyor o yüzden kışın bırakmıştım bebek şampuanıyla yıkıyordum. Yazın terlediğim için kafamda tekrar azdı şampuana tekrar başladım bu sefer önce bu şampuanı kullanıyorum ikinci şampuan için bebek şampuanı kullanıyorum. Belirli bir süre kullanırsanız kesiyor ama dış etken olunca tekrar başlıyor.ilaç gibi olduğu için fazla kullanmamak gerekiyor.

Burun ve kulak içinde locoid lipokrem kullanıyorum. Tedavi ediyor sayılır. örnek vermek gerekirse bu kremi bir süre düzenli kullanırsanız sonrasında sadece normal nemlendiricinizi kullanarak kurumayı ve dökülmeyi engelleyebiliyorsunuz. Ama iki üç gün nemlendirici sürmezseniz tekrar azıyor. Buda ilaç gibi olduğu için fazla kullanmamak gerekiyor.

6 temmuz 2016 20:51


4. ben yıllardır çekiyorum bence kalıcı bi çözüm yok ama geçici çözüm arayanlara tavsiye losyonlarım:

1- mfro

2- betnovate

8 temmuz 2016 01:38