yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (1)

  21. Böyle kaliteli, aklı başında oyuncular nasıl böyle projelerde yer alabiliyor aklım almıyor. Hepsi sosyal medyada kadına şiddete hayır, şuna buna hayır diye protesto yapmasını biliyor ama böyle projelerde yer alıp çağımızda bitmesini istediğimiz ama hala kurtulamadığımız insanlık dışı karakterleri "kahraman" moduna sokuyorlar. Para için desem bunlar zaten bilinen oyuncular bunu reddetsen elbet daha mantıklı bir senaryo gelecek önüne zaten aç kalmazsın. Gerçekten garip.

  29 haziran 15:25

  20. Sezon finalini atlaya atlaya izledim. (gizlinot: atlaya atlaya türk dizisi izlemek "guilty pleasure"larım arasındadır.) Anlamadığım o kadar şey var ki.

  Nare niye aldatılmış gibi davranıyor mesela? Neymiş, eski kocasının yeni karısı hamileymiş. Melek'e yeni baba olmuşken başka bir çocuğa nasıl baba olurmuş. Asıl çatır çatır aldatılan menekşe değil mi ya? Mükemmel bir karakter değil, korkunç tarafları var ama kadın bir yönüyle de haklı. başta sancar nare'yi unuttu diye bilip öyle evlenmiş mesela. Sonra düğün günü kocasının uzatmalı aşkı ortaya çıkıyor, yanında bir çocukla. adam da bu noktadan sonra kadının peşinden ayrılmıyor. hangi kadın bunu kabul eder ki? tamam, birçoğumuz, aklı selim olanlarımız en azından, bu adamı boşardık. menekşe bunu yapmıyor, ama yine de tüm bunları hak ediyor mu cidden? şu hikaye soru cevaba açılsa menekşe'ye üzülür, bazı yönleriyle hak verirdik bence. Ne bileyim, ben nare'yi haklı bulamıyorum bu noktada. Tamam o da geçmişte bu adam tarafından aşağılanmış, hayatı mahvolmuş. ama şimdiki davranışları hiç de ders almış, önüne bakar gibi değil. günün sonunda yine onun yanında buluveriyor kendini. ve sanki kaçınılmaz olan buymuş gibi davranılıyor. Niye ki? Kim ki bu sancar? kara delik gibi mübarek geleni geçeni çekiveriyor. Ya hu bu adam seni iğrenç bir sebepten düğünün ertesi günü kapıya koydu. sen uçurumlardan atmışsın kendini. daha sancar diyor ya, sinirlerim zıplıyor. gurur biraz gurur ya.

  Bu sancar zaten, maço, cinsiyetçi, şiddet yanlısı türk erkeklerinin parlatılıp sunulmuş hali. Nare'yi de menekşe'yi de zerre hak etmiyor. Zihniyeti kirli bir kere. Önce bir kadını bekaret gibi bir sebepten kapıya koyuyor. sonra başka bir kadını, güya aşkı için harcayabiliyor. sonra evli barklı haliyle nare'yi kıskanıp onu kısıtlayabiliyor. sonra da bunun adı destan oluyor. oho, bu destansa, her köşede bir destan yazıyoruz demektir. şiddet, kısıtlama, aldatma destansa, çok bol bunlardan bizde.

  29 haziran 13:05 29 haziran 14:15

  19. Anadolu insanının bekaretle gerdekle falan kafayı bozmuşluğunun diziye çekilmiş hali. Engin akyürek gibi bir oyuncunun ne işi var böyle şeylerle anlamadım. Onun için bir bakayım demiştim diziye ama öyle bir dizi ki adamdan soğudum.

  19 ocak 02:58


  18. Kadinlari tecavuz karsisinda susmasi gerektigini ogreten dizidir ayni zamanda

  Anlamadigim sey nare tecavuzden sonra sancar’a her sey normalmis gibi mi davrandi? Cocugunu akin’in yaninda buyuttu?  anlatsaydi Sancar inanmamazlik etmezdi bence. Ya da etseydi dizi o zaman daha inandirici olurdu.

  Birlikte olup ucurumdan atlayip sargılar icinde bebek dogurmasi da biraz sacma. Yahu dizi komple sacma ama neyse reyting kiriyor mu kiriyor onlara o lazim. Sosyal medyada olumsuz yorum olumsuz etki yapmiyor. Etkilesime bakiliyor sadece youtube da öyle o yuzden olumsuz yorum bile atmayin

  18 ocak 17:40 18 ocak 17:41

  17. Bu bir porno filmi olsa bu kadar erotik cümleler kullanılmazdı. Sak denen saçmalığı yazan kafalarını sadece vajina etrafında dönen senaryolarla donatan iki kadın müsvettesi utanmıyor mu acaba izlerken?

  Dizinin her sahnesi vajina, penis, gerdek, bekaret, tecavüz diye bağırır ya, her sahnesi mi?

  Böyle bir kadroyu böyle bir senaryo ile nasıl sunmuşlar önümüze aklım hafsalam almıyor.

  "erkek evladım olmazsa konağın soyunu kimden yürütçen!"

  Kimler kimler izliyor, kimler nasıl hissediyor bunları gördükçe.. Çok yazık!

  Edit: bunun neyini eksilediğinize inanamıyorum. Saçma salak fandomlardan başkası olduğuna inanmak istemiyorum.

  13 ocak 23:31 13 ocak 23:33

  16. az önce instagram'da dizi, film eleştirilerinin yapıldığı sayfalardan birinde bu diziden övgüyle bahsedildiğini gördüm. dizi, film eleştirilerinin yapıldığı başka bir sayfanın admini, gönderiye yorum yaparak dizinin övülmesine tepki göstermişti. birçok kadın, başka bir sayfanın adminine diziyi eleştirdiği için tepki gösterdi. dizi hakkında olumsuz eleştiri yapan admin ile admine cevap veren kadınlar arasındaki tartışma bir süre sonra sözlü kavgaya dönüştü.

  bunun dışında gönderinin altına yorum yapan kadınların yaklaşık % 90'ının dizi hakkında olumlu yorumlar yaptığını ve diziyi diğer olumsuz eleştirilere de karşı savunduğunu gördüm.

  aklı sadece bacak arasında olan heriflerin yetiştirilmesinde ve çoğalmasında sefirin kızı, sen anlat karadeniz gibi leş dizileri savunan, kendilerini ve diğer hemcinslerini sadece "erkeğin namusu" olarak gören kadınlar da etkili olmuştur. yorumları okurken genç bir kadın olarak hemcinslerimden utandım. dizide herif, tecavüz mağduru bir kadına "kan çıkmadı" diye psikolojik işkence yapıyor; kadının boğazını sıkıyor. onlar "erkeğin namusu" muhabbeti yapıyor. bu gidişle halen hayatta olan birçok kadının sonu ileride emine bulut, şule çet gibi kadınlarınki ile aynı olacak. :(

  4 ocak 11:33 23 ocak 18:14

  15. İzlemedim, izlemeyi de düşünmüyorum ama ister istemez videolar çıkıyor karşıma instagramda.

  "Döl tutacaksın" neeee ıyyyy cidden iğrenç cümleyi sesli olarak bir kere bile söyleyemedim o kadar tiksindim 

  31 aralık 2019 15:09


  14. yıllarca sevdiği kadınla evlenip birlikte olurken anı yaşamak yerine "bahayım kan gelmiş mi aç kız iyice göremiyorum" modunda takılan adamın başrol olduğu dizi.

  karısı tecavüze uğradığını söylüyor olmaz o senin ağabeyin gibiydi yapmaz diyor. kadın da tecavüzcüsüyle yaşamaya devam edip sonra öldürüyor.

  böyle bir dizi. 2020 yılına giriyoruz. paralel evrenler,robotlar,yapay zekalardan bize ne. kan gelmiş mi kan biz ona bakalım. kamerayı soksunlar vajinasına öyle bakalım hatta emin olalım.

  yıl 2020...

  30 aralık 2019 23:19

  13. 2020'de doğacak olan kız çocuklarının ismini belirlemiş dizidir. O kadar eminim ki doğacak 5 kızdan birinin adının Nare olacağına, hayırlı olsun yeni trendimiz şimdiden.(gizlinot: Güç, direnç demekmiş)

  25 aralık 2019 13:01

  12. Babası egeli biri olarak size kısaca ege hakkinda bilgi vereyim. Canım egem diye düşündüğünüz yer dedikoducu memleketler bölgesinin tillahıdır. Siz muğla deyince bodrum,turgutreis ooh cistak cistak hayatlar diye düşünüyorsunuz belki ancak dizide gördüğünüz gelenekler, köylülerin muhabbetleri falan aynen böyle. Hele en son boşanma davamda karşı taraftaki kadın çanakkale bigalı. Evlilikte cinsellik hiç gerçekleşmemiş, biz hiç buna dair bir rapor istemediğimiz halde boşanma davası açtığımız an, bu 19 yaşındaki kızcağızı kendi öz babası zorla bekaret testine götürmüş. Çok üzüldüm bir kadın için ne travma. Babası "sen kocanla gerdeğe girmedin demek ki bakire değildin ki bak seni kapıma bıraktılar" deyip teste götürüyor. (gizlinot: Elbette izni olmadan mümkün değil ama baba zorlayınca kendi arzusu gibi gidip yaptiriyor testi.) ki kadin psikolojik travmalari nedeniyle evlilik birliği sağlayamıyor halüsinasyonlar görüyordu sadece. Davacı eşi olan erkek müvekkil bile çok üzüldü keşke kendi kendine çıkıp da babaevine gitmesine engel olsaydım, burada tedavisini ettirirdim diye.

  Bekaret konusu ise ben etrafımda ne kadar erkekle görüştüysem, en modern görüneni bile "Çok seviyorsam bile bakire değilse olmaz." seklinde. O an "yazık işte sizin sevginiz bu kadar diyorum. "Sen anlamazsın, erkek değilsin." Diyorlar. "Sen bakir misin?" diyince susuyorlar.

  Benim delirdiğim ise şu: senarist neslihan atagül'ü, kendisini aşağılayıp gönderen adamın karşısına dimdik ayakta, güçlü şekilde koyabilecekken aynen sen anlat karadeniz,hercai vb salak yapimlarda olduğu gibi kolundan tutulup, oradan oraya sürüklenen başrol kadın karaktere koymuş. Ben sefirin kızı olcam da o kadar dil öğrenip, param olup köşede oturcam. Öttürür be insan. Okumamış kadınlar bile tek başına dimdik ne hayatlar sürüyor.

  Hadi başroller 11 yaşlarından beri birliktelermiş de başrol erkek bekaret olmamasini aldatmaya yormuş da ondanmış. Yine de kızın daha hala kırmızı kurdele gibi saçma biseyi elinde taşıya taşıya depresyondan depresyona gezmesinin saçmalığı?

  Bu ülkede kimse bir hazal kaya gibi çıkıp da bekaretle ilgili hiçbir şeyin içinde olmam deyip gidemiyor ya yazık.

  24 aralık 2019 20:51 29 mayıs 16:57