girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (2)

17. Dizi 1989- 1998 yılları arasında yayınlanmış benim için friends' ten daha iyi olan bir sit-com' dur.

Dizinin hiçbir konusu yoktur. (gizlinot: :))(gizlinot: It's about nothing. Nothing!)

Annem sayesinde çocukluğumun büyük bir bölümünü bu diziyi duyarak ve artık çocuk aklıyla ne kadar izledimse izleyerek geçti.

İlkokul zamanlarımda cnbce' de tekrarlarını izleyerek geçirdim şimdi kaç yaşına geldim geçen hafta yine başladım. Şuan 7. Sezondayım.

Böyle bir arkadaş grubu istiyorum kendim adına. Bir jerry, bir elaine, bir de kramer yeter zira ben doğduğumdan beri george costanza' yım.

ilgili medya:
2
19 ağustos 12:01

16. Friends aşığı olarak bi heves başladım ama olmadı. Dur ya severim dur ya alışırım diye diye 4 sezon bitirmişim. Ama noo :( 

19 ağustos 09:47

15. ilk göz ağrım olan dizidir. sitcom nedir yeni öğrenmeye başlamıştım ki 'bu türün atası 'seinfeld'dir.' diyen internete inandım ve izlemeye başladım. jerry seinfeld aslen aktör olmasa da - mesela bazı sahnelerde jerry'nin belli belirsiz gülümsediğini görebilirsiniz - konusuz bir dizide bu tarz doğal bir oyunculuğun göze batmadığını fark edebilirsiniz. george costanza ve kramer gibi karakterleri bize kattığı için bile gözüm kapalı en iyi sit-com diyebileceğim dizi olarak arşivimde yerini almıştır. izleyin izlettirin. :')

19 ağustos 00:10


14. İlk Friends’i sonra Seinfeld’i izledim çok karşılaştırılıyor ama bence kulvarlar farklı. Friends sanki yalnız hissettiğinizde o arkadaş ortamı sıcaklığını veriyor, Seinfeld ise absürtlüğü (ya da tam olarak hayat bilemedim) ile boşver her şeyi gel eğlencemize bakalım diyor. 

18 ağustos 16:46

13. çevremdeki birçok insandan bile daha çok sevdiğim hayatımın dizisi diyebileceğim bir dizidir. doğuşu esasında "hiçbir şey hakkında hiçbir şey"e dayanan, hiçbir şey hakkında bile inanılmaz zeki hikayeler ile örülmüş, birçok diziye de esin kaynağı olmuş bence sitcom dizi tarihinin en başarılısıdır. bu nedenle de kendi kültürünü oluşturabilmiş bir dizidir.

gözümde diğer sitcom dizilerinden seinfeld'i farklı tutmamın en büyük sebebi sanırım bu diziyi sadece modum çok yüksekken veya gerçekten çok mutluyken izleyebilmem. friends başta olmak üzere izlediğim diğer sitcom'ları hep moralimi yerine getirsin diye seyrederken seinfeld'i nirvana'ya ulaşayım diye seyrediyorum.

nirvana'ya ulaştığım bölümlerin başında da airport ve otopark bölümleri gelir. ve son olarak jerry seinfeld sen muazzam bir detay değil, başlı başına muazzam bir varoluşsun.

18 ağustos 12:41

12. himym a ayılır bayılırsın biri çıkar "oo himym ne ki sen asıl friends'i izle bayılacaksın" der gider friends izlersin müptelası olursun. açar açar bölümlerini izlersin. tekrar tekrar başa sararsın falan. sonra "oo friends ne ki sen asıl seinfeld izle bayılacaksın dediler "bana seinfeld övmeyin izlemem gerçekten friends'den güzel olsa da hiçbir diziyi friends'den daha çok sevmeyi kabul edemem ya seinfeld'i daha çok seversem friedns'ciğime ihanet etmiş olurum en iyisi izlememek" dedim dedim durdum izlemeyi bu sebepten yıllardır erteledim ve dayanamayıp başladım. henüz 6 bölüm izledim ama baaaa yyıııl dıııım off allahım joey chandler size ihanet etmiş gibi hissediyorum kendimi affedin beni bebeklerim inş sizden çok sevmem bu diziyi :S :S

23 mayıs 16:24

11. 5. sezonun sonlarına yaklaştım. bitmesini hiç istemediğimden birer ikişer bölümler halinde izliyorum. karakterlerin her biri ayrı bir dünya (gizlinot: swh) ama geçenlerde elaine karakterini canlandıran oyuncunun (gizlinot: Julia Louis-Dreyfus) meme kanserine yakalandığını öğrendim. son durumunu bilmiyorum ama inşallah iyileşir ve eski sağlığına kavuşur.

burada spoiler var: (gizlinot: hangi bölümdü hatırlamıyorum ama bahsettiğim bölümde avm otoparkında arabalarını bulmakla uğraşıyorlardı ve bütün bölüm otoparkta geçmişti. böyle sıradan bir durumla izleyenleri kahkahaya boğabilen bir seinfeld vardır herhalde)

17 şubat 14:11


10. beni bu kadar güldüren bir dizi daha çıkmadı. bazen kramer'ın kapıdan girişi bile yetiyor. george'un gülmekten altıma işeten maceraları ve beden dili.. george ve kramer diziden çıkan efsane karakterlerdir.

17 şubat 13:30

9. o bi dünya güzeli. sadece 20 dk.lık konsantrasyon yeterli ve kaymağı it's abt nothing.

hayatımın dzisidir.

Jerry seinfeld'in ted nancy adında yazdığı çeşitli kurumları işleten mektupları okunmalıdır.

26 eylül 2016 02:47

8. çok çok çok sevdiğim dizi. karakterlerden hangisi daha çok seviyorum karar veremiyorum. en itici tip olan constanza'ya da bayılıyorum, kramer'a da. uzun dizilerden artık nefret eden biri olarak özellikle 20 dk'lık süresi ve her bölümün kendi içinde bağımsız olmasıyla daha da bir seviyorum.

26 mayıs 2016 11:26