sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (139)
  • medya (2)

  139. belalımdır. ben ondan kurtulamıyorum ama o beni terk edip gitmeli artık.

  kilo ile alakası olduğunu düşünmüyorum. bazı çok zayıf insanlarda olduğunu, bazı kilolu insanlarda olmadığını gördüm. sporla kontrol altına alınabiliyor biraz.

  benim gözlemlerime göre kendi selülitlerimin sebebi kahvedir. 23 yaşıma kadar hiç kahve içmiyordum ve hiç selülitim yoktu. ne olduysa daha sonra düzenli olarak kahve içmeye başladım ve selülitlerde oluşmaya başladı. şimdi de kahve bağımlılığım o kadar üst düzeydeki bırakamıyorum. gerçi artık kahveyi bıraksam bile yerleşmiş selüliti defetmek uzun sürecek gibi görünüyor. spor yapıyorum, epey faydasını gördüm. biraz da öneriler ışığında kuru fırçayı deneyceğim. belki işe yarar. 1-2 ay sonra editlerim yine.

  10 mayıs 12:33

  138. hormonal dönemlerde daha da artan onun dışında pek göze çarpmayan basen sorunum.. ben çözümü linkteki girdimde buldum ve ciddi sonuç aldım. memnunum.(link: https://www.suslusozluk.com/krauterhof-anti-cellulite-gel?i=910222 Link)

  18 mart 01:26 18 mart 01:28

  137. düzenli selülit masajı yaptırıyorum, her gün 2 litre su içmeye gayret gösteriyorum. ayda 10 gün sabahları yeşil içeçek içiyorum, haftada 3 spor yapmaya çalışıyorum (bazı haftalar 2 oluyor) ve şimdi de kuru fırçalamaya başladım (daha 2 gün oldu). bacaklarımdaki selülitlerde gram azalma yok. ama kilo verdim tüm bu rutin ile. 57 den 51 kiloya düştüm 6 ay içerisinde. selülitlerimde azalma yok çünkü pkos sebebiyle doktor zamanında doğum kontrol hapı vermişti, bunu 3 yıla yakın kullandım ve bizim ailede kimsenin selüliti yoktur, bu doğum kontrol hapları bende selülite sebep oldu. artık onlarla yaşamayı öğrenmeye çalışıyorum.. burada yazan yorumların bir kısmı komiğime gidiyor, yok bakımsız kadının selüliti olur filan.. 7 - 24 cips yiyen bazı insanların hiç selüliti bile olmuyor, bu sebeple çok genelgeçer yorumlar yapmamak daha iyi.

  11 şubat 14:11

  136. 26 yaşında 34-36 beden ölçüsüne sahip biriyim, lise dönemimden beri çatlak ve selülitlerim var. Annem 59 yaşında ve çatlağı hiç olmadığı gibi selülitleri benden çok daha az. Yani bünye ile alakalı bir durum bu. Tamamen yok etmek mümkün olmasa da vücudunuzu gözlemleyerek kontrol altına alabilirsiniz. 

  11 şubat 13:29

  135. burada yazılan çoğu yoruma katılıyorum. her türlü sporu yaptım. keto diet yaptım, şeker tüketmedim, un tüketmedim, su içtim vs. 32-34 bedenim ve yine de varlar. bella hadid gibi mankenlerin bile var çünkü normal bir durum. bunu bu kadar abartmaya gerek yok. sadece minimuma indirebilirsiniz selülitlerinizi o da yukarıdakileri (gizlinot: keto diet hariç. ) yaparak. düzenli spor ve beslenme ile azalırlar ama yok olacaklarını sanmıyorum. bazı bitkisel çayları tüketmek de azaltmaya yardımcı olabilir. ayrıca genetik olma olasılığı da çok yüksektir. yani spor yapınca gitmeyebilir. bir kaç makalede böyle okumuştum.

  11 şubat 12:59

  134. Son 1,2 senedir tanışıyoruz kendisiyle, son zamanlardaki sağlıksız beslenmem, uyku düzenimin bozulması ve azcık kilo almama vs bağlıyorum. Aslında görünürde fazla yok gibi ama bilirsiniz işte hafif hafif ara ara. Ailemde kimsede yok, annem benden kısa ve kilolu olmasına rağmen selülit namına bir sey yok. Bu durum hafiften rahatsız ettiği içşn en yakın zamanda spora baslayacağım, umarım hep beraber kurtuluruz bu illetten canım süslüler 

  11 şubat 02:50

  133. Derslerden öğrendiğim şekilde anlatmaya çalışacağım. Şimdi söyle üzülerek söylüyorum ki erkekler bize göre şanslı çünkü onlarda selülit demek patolojik bir durum var demek. Yani selülitin ilk sebebi bizim tatlış hormonlarımız. Elbette genetik her şeyde olduğu gibi burda da işin içinde. Ancak yaşam tarzıyla bir nebze azaltma şansımız var yağ miktarı ne kadar az olursa o kadar iyi ama her konuda olduğu gibi abartmamak kafaya takmamak. Ayrıca yapılan araştırmalar gösteriyor ki kuru fırçalama gerçekten etki gösteriyor. Benim okuduğum bilimsel kaynaklarda günde 1 fincan filtre kahvenin bulundurduğu antioksidan ve flavanoitlerin yine masaj kadar etki gösterdiği yazıyordu. Yani sağlığımız için elimizden geleni yapıyoruz amaa kafaya takmıyoruz süslülerim :)

  11 şubat 02:34

  132. küçüklüğümden beri sporla iç içeyim, hareketli biriyim (garsonluktan dolayı), çok su içerim, yağlı yemek abur cubur vs minimum yerim, zayıf sayılırım ve fitim. ama selülit var yani krem sürüp masaj yapıyorum fırça kullanıyorum her şeyi de denedim geçmiyor. ne yapayım şimdi oturup üzüleyim mi? spor yapmayan kadınlarda olurmuş tembelmişler bilmemne. etrafınızdaki 3-5 kişiye göre yorum yapmak ne kadar mantıklı sorgulayın bence.

  11 şubat 01:15

  131. kesinlikle genetiğin büyük pay sahibi olduğu durum. normalin altında bir kilodayım ve hareketli bir yaşamım var. buna rağmen üst bacak-kalça bölgemde baya selülit var.

  11 şubat 00:48

  130. Çok yoğun bir selülit problemi yaşamasamda minimum abur cubur, bol su tüketiminin faydasını görüyorum. Ayrıca ayda 2 defa g5 masajı yaptırarak kan dolaşımımı hızlandırıyorum, tavsiye ederim birazcık can yaksada güzel bir uygulama

  11 şubat 00:14