yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (147)
  • medya (3)

  147. Selülit, derinin yumuşak olması, damarların yüzeye yakın olması, memeyle götün olması tamamen östrojenden kaynaklanıyor. Ergenliğimde benim belim incelmeyecek mi bacağım kalınlaşmayacak mı diye ağlıyordum şimdi o form geldi selülit niye var damarlar niye belirgin diye ağlamaya başladım. 

  Akıl karı değil fizyolojiyi reddetmek. Tarzanın karısı gibi %100 organik beslenme ve ağaç dalında yaşama tarzını benimsesem de geçmez. Çok sıkı diyet ve spor yaptığım dönemler oldu çünkü azaldı ve geçmedi. 

  Ödem azaltıcı bitkilerin çaylarını litre litre içip östrojen salınımını azaltan bitkileri kafaya göre yiyip vücudun doğal dengesine çomak sokmanın mantığı yok. 

  Ha şunu da söyleyeyim geçmişinde bir hafta bile Doğum kontrol hapı kullanan varsa geçmiş olsun. 13 yaşımda ilk reglimden sonra kullandım 6 ay, trombositopeni yüzünden ölene kadar kanadığım için. Hiçbir boka yaramadı ve ilk selülitimi bu hapla beraber gördüm.  geçmedi bir daha minimize etsem de. 

  Sevişirken kimsenin hmm selülitin varmış o zaman erekte olamam veya memem dikleşmez ıslanmam dediğini de duymadım. Bunun bir seksi olamama unsuru olması söz konusu değil. 

  2 ağustos 22:58

  146. Skinny Jean tarzı sıkan pantolonların daha da kötüleştirdiğini düşündüğüm zımbırtı. Dodex vurulmak da artırıyor.

  1 ağustos 23:16

  145. Düzgün beslenseniz de, sporunuzu yapsanız da geçmeyebilir. Kadınlarda östrojen hormonundan kaynaklanıyor, deri altında yağlar düzgün depolanmıyor ve bu sekilde ortaya çıkıyor, pek iyi anlatamadım ama neyse. Genetik de etkili bu durumda. Zayıf olan insanlarda da var, kilolu insanlarda da. Asıl sebebi hormonlar yani, kilo da etkili ama hormonlar>kilo. Ve dürüst olacağım, bu devirde selülitsiz biri görmedim. Tatile gittiğimde zayıf, gayet fit kadının birinde bile vardı. Bu sebeple ben artık pek takmamaya başladım. Herkeste var. Evet hoş görünmüyor, tam olarak geçmiyor ama sporla ve düzgün beslenmeyle azaltılabilir.

  1 ağustos 11:00


  144. Selülite yardımcı tek şey beslenme ve spor maalesef. Ki yıllardır spor yaparım, ince bir fiziğim var ancak benim de selülitlerim var. Çünkü üzgünüm ki genetik ve her kadında bir şekilde ve bir yaşta ortaya çıkıyor. Görüntüsü sizi rahatsız ediyorsa size uygun şeyleri deneyin, spor yapın, sağlıklı beslenin, kan dolaşımını arttırıcı kremler ya da fırçalar kullanın. Bedeninize iyi geleni yapmak için yapın bunları. Ama tamamen yok edemeyeceğinizi bilin.

  Boşverin kabul edin bence. Çatlaklarınızı da sevin. Amaaan.

  16 mayıs 17:34

  143. fastfoodla gelen fastfoodu bırakınca gidendir benim için.

  24 nisan 01:20

  142. Spor ve düzenli olarak at kılı fırçası kullanımıyla baya aza indirgedim ben. Öyle yok selülit kremiymiş falan filan bence kendinizi yormayın böyle şeylerle. At kılı fırçası da istikrar istiyor ama zaten düzenli spor yapabiliyorsanız ona da alışmak zor değil, spor yaptığın gün yapsan en azından baya fark ediyor. Spor dediğim de öyle ağır bir şey değil squatla birlikte bile yapsanız faydasını görürsünüz. 

  24 nisan 00:41

  141. Selülitle alakalı acayip donanımlıyım. Ama buraya yazacak enerjim yok çünkü selülitlerim vücudumun tüm enerjisini emiyor.

  Bir ara inşallah yazacağım dolaşım problemi.

  Ancak ofise filtre kahve makinesi aldığımda pik yaptı eşoleşekler, kahve tüketimini abartmayın.

  23 nisan 14:36


  140. tanım: bir dolaşım problemi.

  iş bu entry kendi selülit hikayemi içermektedir.

  yıllar yıllar evvel (gizlinot: üniversite) annelerimizin evlendiğinde sahip olduğu kilodayken (gizlinot: 48) bile az da olsa selülitim vardı. yani hiç bir zaman taş gibi bir hatun olmadım. zayıftım ama alkol tüketmem, sağlıksız beslenmem ve az su içen bir insan olarak selülitim vardı. yıllar içinde ki yaklaşık olarak 10 yıllık bir zaman diliminden bahsediyorum. aynı şekilde beslenmeye devam ettim ve 57 kiloya kadar çıktım. artık aynaya baktığımda rahatsız olmaya başlamıştım.

  ocak ayında diyetisyene gitmeye başladım çok fazla kaçamak yaptığım için 52 kiloya ancak düşebildim. bu süreçte alkolu neredeyse bıraktım fast foodu haftada bire indirdim ve düzenli olarak günde 2 lt su içtim.

  karantinadan önce okula yürüyerek gidip gelmeye başladım (gizlinot: 7km). kilo vermeye devam ettikçe selülitlerim azalmaya başladı hala kötü durumdaydı ama gelişme gösteriyordu.

  bir süre at kılı fırçası kullandım. düzenli olarak yapmak oldukça zor olduğu için devam edemedim ama 2 hafta kadar yapmış olsam da daha iyi görünüyordu selülitler. yine o süreçte duştan sonra soğuk su yöntemini de denedim ama canım tatlı olduğu için devam edemedim. düzenli olarak devam edebilirseniz bence çok etkli bir yöntem.

  tembel bir insan olduğum için selülit yağlarıyla kendime masaj yapma işini de düzenli yapamadım. çok zahmetli geldi bu yöntem.

  son olarak kendime elektrikli masaj aleti aldım oıdfznxnlauı. evde hali hazırda olan selülit yağlarımı sürüp bu aletle masaj yapıyorum. yorucu olmadığı için sürdürülebilir oldu. arada kaytarsam bile düzenli olarak devam ediyorum.

  artık selülitlerim girdinin en basında bahsettiğim haline döndü. deneme yanılma yoluyla benim için uygun yöntemi buldum. yaza kadar çok çok daha iyi duruma geleceğine eminim.

  bu işin tek çözümü emek vermek. su+dengeli beslenmek+hareket+masaj. tüm bunları yapmak heleki düzenli olarak yapmak oldukça zor ama kendimize yapabileceğimiz en büyük yatırımlardan biri.

  not: evde indirim zamanları toplu olarak aldığım ama tembellikten kullanamadığım bir sürü selülit kremi, jeli ve yağı var. bu ürünleri kullanarak asıl yapmamız gerekenleri yapmıyoruz ve safece kendimizi kandırmış oluyoruz. bu ürünleri bitirdikten sonra bir daha almayacağım çünkü bir işe yaramıyorlar.

  23 nisan 13:28

  139. Östrojen hormonu fazla olan kadınlarda görülen cilt problemi. Geçsin diye kuru fırçalama yapıyor, selülit kremlerine abanıyoruz. Bu problem erkeklerde testosteron hormonu fazlalığında görünseydi eğer onlar selülitlerini göğüslerini gere gere sergiler ve kimin selüliti daha çok, kimin selülitleri daha derin diye yarışa girerlerdi. 

  31 temmuz 2019 23:44

  138. Genetik diyen de var yeme içme alakalı diyen de. Bence her ikisi de. Kendimi bildim bileli hep vardı. Kilom arttıkça da arttı. Ama son zamanlarda düzenli spor yapıyor olmam, yediklerime dikkat etmemle azaldı. Ve at kılı fırçasını da düzenli kullandığımda çok etkisini gördüm. Daha önce bir girdimde yazmıştım bazen filtre kahveyi içtikten sonra kalan tortularını biriktirip h.cevizi yağı ve suyla kıvam verip peeling yapıyorum duşta. Kafein hep iyi gelir derler ben hem taneli hem de nemlendirici etkili olduğundan kahveyi kullanıyorum. Ama egzersiz ve fırçalamak en etkili yöntem bence. Suyu da söylememe gerek yok sanırım en az 3 lt.

  30 temmuz 2019 14:25