girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (72)
  • medya (18)

72. İki gözümün çiçeği trt ‘ de yine tarihi bir konuşma yaptı. Bir kez daha neden demirtaş ve hdp dediğimizi hatırlattı bizlere.Can başkan inşallah çıkacaksın oradan güzel günler yakındır.

“  Peki, kimiz biz? Kürt’üz-Türk’üz, kadınız-erkeğiz, Aleviyiz-Sünniyiz, ama önce insanız. Birbirimize yoktur üstünlüğümüz. Sadece zulme karşıdır öfkemiz. Serez’in esnaf çarşısında Şeyh Bedrettin’dir adımız. Pir Sultan’dır bir yanımız. İşkence tezgahlarında Hallac-ı Mansur olduk. İbrahim’dik. Mazlum’duk biz. Dar ağacına yürürken başımız dikti. Deniz’dik. Hüseyin’dik. Yusuf’tuk. Sait’ti adımız, Dağkapı meydanında. Bolu Beyi’ne boyun eğseydik, Köroğlu’na çıkmazdı adımız. Mahir olmazdık, cesaret timsali. Kuyuda Yusuf’tuk, Kerbela’da Hüseyin. Sürgünde Ahmet Kaya, zındanda Yılmaz Güney’di namımız. Unutmayın ki;

Ekilir ekin geliriz,

Ezilir un geliriz,

Bir gider bin geliriz,

Bizi vurmak kurtuluş mu?”

17 haziran 22:27

71. Bir gün ahirette karşılaşmak dileğiyle. Nasıl acı çekeceğini görmek istiyorum.

12 haziran 19:06

70. Çok canlar yaktı. İnşallah kendisinin de canı çok yanar.

12 haziran 01:52


69. 6-7 ekim olaylarına dair hiçbir çağrısı olmayan, hakkında bu olaylardan dolayı açılmış hiçbir dava olmayan, meydanlarda bağıranların “olmamış olayları” kullanarak provokasyon yaptığı siyasi.  Bu konuda hakkında döndürülüp duran yalanların ve iftiraların orda burda kanıt gösterircesine kullanılmasI hakikaten çok cirkin. Yok ki öyle bir çağrı, neyin kanından neyin katilliğinden bashsediyorsunuz?

Bu ülkenin Cumhurbaşkanı olan zat ve etrafındakiler de ettikleri lafın doğruluğunu/yanlışlığını zerre önemsemedikleri icin bol keseden sallıyorlar. Demirtaş da maalesef ki tüm bunlara ancak twitterdan yanıt verebiliyor. O tweetlerden birkaçını bırakıyorum buraya ki aslolan neymiş öğrenelim. (Buraya sadece temel taşları koyuyorum, dileyen kendisinin Twitter hesabına girip bakabilir) 

-Kobani gösterilerinde şiddet ve provokasyonların başlama tarihi 5-6 Ekim değil, Erdoğan'ın "Kobani düştü düşecek" açıklamasını yaptığı 7 Ekim ve bu açıklamadan hemen sonrasıdır. Bu açıklama sonrası ölümler yaşanmaya başlamıştır.

- Kobani olayları nedeniyle ne benim hakkımda ne de HDP yönetimi hakkında açılmış bir tek dava yoktur.

- Kobani olaylarının arkasındaki provokatör ve azmettiricilerin ortaya çıkması için TBMM'de verdiğimiz 12 adet araştırma ve soru önergesi AKP'liler tarafından reddedilmiştir.

- Kobani olaylarında katledilen insan sayısı 53 değil, 43'tür. Bunların 6’sı HÜDAPAR'lı, 2'si suikaste uğrayan güvenlik görevlisi, 2'si Suriyeli mülteci, 33'ü de HDP'lidir. 6 HÜDAPAR'lı haricindeki kişilerin katledilmesi hakkında açılmış tek bir etkili dava ve soruşturma yoktur.

- Ey Erdoğan! Sana siyasi tarihinin en büyük fırsatı: 24 Haziran’a kadar bu tweetimin altına, Selahattin Demirtaş olarak yaptığımı iddia ettiğin "53 kişinin katledilmesi sözde talimatımı" paylaşırsan söz veriyorum, senin lehine Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekileceğim.

12 haziran 01:37

68. İddianamesiz, yargılamasız iki yıla yakındır hapsedilen bir insana sevinenleri göstermiştir. Merak ediyorum bu bozuk kantarın üstüne bir gün siz çıkarsanız, bir gün ibre size dönerse sen yeterince vatansever/milliyetçi değilsin diyerek hukuksuz bir şekilde hapsedilirseniz hakkınızı nasıl aramayı düşünüyorsunuz? 

Mevzu Selahattin, Ahmet, Mehmet değil. Gel de anlat masumiyet karinesini, hukukun üstünlüğünü, adil yargılamayı. Hukuk, herkese lazım. 

11 haziran 22:47

67. hiç çıkmaması umuduyla.

edit: eksileyenler vicdansızlıklarıyla gurur duyuyorlar mıdır acaba? kaç bin can, kaç bin evlat eş dost acısı, kaç bin öğretmen kaç bin asker bir hiç uğruna öldürüldü. bunların sorumluları kim peki? bunlara siyasette destek veren kimdi? yazıklar olsun!

11 haziran 13:24 12 haziran 20:38

66. Ülkesini yönetmekten aciz bi yönetimin iyicene palazlandırdığı terör örgütünü çok seven sayan bi adet milletvekili. Cumhurbaşkanı adayıymış, düşman başına. 

11 haziran 02:54


65. Çok özlediğimizdir. Miting konuşmasını cezaevinden telefonla yaparak hüngür hüngür ağlatıp aynı anda da bu ülkeye, geleceğe dair umut verendir. 

Bu seçimlerde kendisi “rehin” olduğu için çalışmalar benim açımdan hiç eğlenceli, hareketli geçmiyor ne yazıkki. onun o samimiyetini, rakiplerini eleştirirkenki esprilerini, herşeye rağmen umut vadeden konuşmalarını çok özledim. dilerim en yakın zamanda aramızda olursun başkanım. 24 haziran da bir oy sana bir oy hdp ye. Hem de büyük bir gururla.

ilgili medya:
1
11 haziran 01:48

64. 6 milyon seçmenin vekilidir. Vekilimdir. Bir an önce halkımıza kavuşmasını ümid ediyorum.

16 kasım 2016 21:52

63. Sayesinde bilmediğimiz bir şeyi öğrendik, pkk yeni başlamış. Adam 2 yıl önce hiç savunmuyordu. Hatta cumhurbaşkanı adayıydı. Kimse bilmiyordu, bugün öğrendik. Yoksa barajları düşürüp yancı arayanlar o zamanlar bilse almazlardı.(!)

4 kasım 2016 19:10