yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (46)
  • medya (2)

  46. Nedense #transhaklarıinsanhaklarıdır hashtag'i altında kendisine yapılan desteği hiç üzerine alınmamış sosyal medya fenomeni (gizlinot: Swh)

  19 eylül 14:32

  45. Deniz akkaya'nın kendisi hakkında söylediği söylemleri son derece transfobiktir. Deniz akkaya söyledikleriyle o kadar çelişiyor ki. Öncelikle selin hanımı olmayan bir şey üzerinden yargılıyor. Sen reklamında kullanmak için çocuk yapmak istiyorsun diyor sanki kendi mayo reklamında çocuğunu kullanmamış gibi. Anne olamazsın gibi hadsiz sözler sarf ediyor. Buna kesinlikle karışma hakkı yok. İnsanların hayatlarına karışma haddini nerden buluyor bilmiyorum. Deniz akkaya'nın anlamadığı birtakım şeyler var. Maalesef her doğuran anne olamıyor. Eğer her doğuran anne olabilseydi bugün yetimhaneler terkedilmiş çocuklarla dolu olmazdı. Doğurma kabiliyetine sahip her kadın anne olabilir diye bir şey olmadığını burdaki pek çok kadın da bizzati tecrübe etmiştir maalesef. Bir kadın ve erkeğin iyi anne baba olması için çocuğun onlardan olması gerekmediğini gösteren bir sürü örnek var görmek isteyen için. Doğurmadığı halde o çocuğa bütün sevgisini veren, yaralarına merhem olan, onu kucaklayan anneler var. Annelik böyle olur. Deniz akkaya'nın bir an önce önyargılarından kurtulmasını, gerekirse psikolojik yardım almasını tavsiye ediyorum.

  19 eylül 13:23

  44. Ses ameliyatı son derece riskli bir ameliyat bunun yanı sıra cinsiyet değiştirme operasyonu son derece acılı ve sancılı bir süreç.Kimse dikkat çekmek için böyle bir şey yapmaz.Arada kalmış olan selin ciğerci değil senin beynin tatlım.Transfobiklikle cahillik arasında bir yerde kalmış çıkamıyor.

  18 eylül 23:52


  43. öncelikle deniz akkaya tarafından uğradığı transfobik saldırı sonrası kendisine çok geçmiş olsun diliyorum. haliyle kendisi trans deneyimli ve basbaya biyolojik (biyoloji ilkokulda öğrendiğimiz şey değil ya tabii) bir kadın olduğundan arada kalmış falan değildir; basbaya kadındır, (ha 'arada kalmak' dediğiniz ikili cinsiyet sisteminin dışında kalmak olduğundan onda da bir sorun da yok; non-binary'ler, genderkuirler el açtı da sizden saygı dilenmiyor; neyse), bu anlamda da maruz kaldığı saldırı transfobik olmasının yanı sıra kadınlara normatif annelik rolünün diretilmesinden geldiği için kadın düşmanı ve mizojeniktir de. tekrardan geçmişler olsun; insanların bu kadar açık şeçik ve gururla cahil ve transfobik olamayacağı günler de gelir bir gün belki; inşallah.

  18 eylül 16:49

  42. Çok tarzım değil bu yeni türk magazin kişilikleri ama bi merak ettim sözlükte görünce. Bi girdim sayfasına şok oldum. Narsın ürünlerini kopyalıyor 160₺ fiyat biçiyor. Ondan alacağıma üstüne para koyup narstan alırım daha mantıklı gerçi zamanında aldım gramajından dolayı hala kullanıyorum azalma bile yok üründe :d Ayrıca lagunaya benziyor diyor lagunayla da alakası yok ürününün.   Dikkatimi çeken bir durum daha var dün sephoraya gitmiş almış, adım kadar eminim ki kendi markası yerine onları kullanacak.

  Tanım: Kozmetiğe bulaşan influencer, atanamayan ünlü.

  ilgili medya:
  1
  18 eylül 15:11 18 eylül 15:16

  41. başıma birşey gelmeyecekse kendisini samimi bulmadığımı söylemek istiyorum. sürekli bir mağdur edebiyatı yapması da prim için bana kalırsa. "ben masum bir kadınım kocamla mutlu huzurlu evimde yaşıyorum neden bana taş atıyosunuz" lafları da hiç samimi gelmiyor zira neden ses ameliyatı olmuyorsun sorusuna "ses ameliyatı olsam sayfamı açıp bakanlar şu andaki gibi kalakalır mı? kadın sanar geçer. özellikle ses ameliyatı olmuyorum" manasında bir cevap vermişti takipçileriyle soru cevaplaştığı bir videoda. yani diyor ki derdim dikkat çekmek, trans olma üzerinden prim yapmak istiyorum diyor. kadın ya da erkek olana diyecek sözüm yok ama arada kalanlara aynı saygıyı duyamıyorum. özellikle kadın mı erkek mi belli olmayanların sağlıklı bir psikolojiye sahip olmadıklarını düşünüyorum. toplumu da maalesef dejenere ettiklerine inanıyorum. madem o kadar istiyosun biyolojik kadın muamelesi görmeyi, kimsenin senle uğraşmamasını, kocanla evinde uslu uslu oturmayı o zaman bu çaba neden??

  18 eylül 11:30

  40. larguna ve orgasm'ın çakmasını yapması çok mantıklı geldi. bu hamle ile sektörle bir ilgisi olduğunu gösteren tek "celebrity" markası. ikisi de vatan topraklarında oldukça tutmuş ürünler, amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok. yıllardır büyük markalarda dahi bu iki ürünün muadili aranırken neden selin ciğerci yapmasın.

  ayrıca deniz akkaya nedir yaa, hala bir yerlere çıkıp yorum yapabiliyor.

  18 eylül 11:03 18 eylül 15:33


  39. Düşük profillerin hıncına uğramış kadıncağız ancak ben onu kozmetik ürünleriyle anmak isterim. Yeni çıkardığı allık serisinden afrodit olanı bildiğin nars orgasm muadili. Instagram hikayesinde bunu tam manasıyla kanıtladı. İki ürünü denedi. Gerçekten başarılı bir muadil ama yine de pahalı. 159 tl fiyatı. Allığın gramı ise Nars orgasm' in iki katı ama aynı etkiyi elde etmek için ne kadar kullanılması lazım emin değilim.

  Son olarak Kozmetik konusunda kendini tatmin etmekten fazlasını yaptığına ya da birkaç dönem boyunca keriz silkelemeye çalışanlardan farklı bir niyeti olduğuna neredeyse eminim. Makyaj yapmayı bilmese de ürün kalitesi konusunda hassas olduğunu fark ettim. Sektörde uzun yıllar yer almak istiyorsa bu çok önemli ve bunun çok farkında.

  18 eylül 04:27 18 eylül 04:34

  38. Kendisi modasi gecmis eski manken deniz akkaya tarafindan psikolojik bir siddete ugradi. Kendisine sen anne olamazsin, annelik normlarin yok gibi bir sey soyledi. Ne kadar ayip. Kadin cikip ben doguracagim demedi zaten. 

  (link: https://twitter.com/capamagmagazine/status/1306329023069466626?s=21 Link)

  17 eylül 12:29

  37. makyaj yapmayı bilmediğini, bu işlerden de hiç anlamadığını söyleyerek makyaj ürünleri satan kişi. beyaz ten aşkını duygu özaslan'dan bile fazla gördüm bu kadında. attığı storylerde sürekli ''peynir gibi tenim, bembeyaz pak tenim'' tarzında konuşuyor. ''bembeyaz'' ten görmediğini düşünüyorum :d tamam kanka en beyazı sensin tamam kağıt gibisin.

  2 temmuz 12:33