sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (165)
 • medya (13)

165. türkçe de ingilizce de bilmeyen süslü bir hanım kızımız. hikayesinde minimilize etmek diye bir şey gördüm de ne denir bilmiyorum. bir de nişan videosunda süper alakalı bir şarkı seçmesine dokunduran, ingilizce bilmediğinden seçti herhalde bu şarkıyı diyen bir yoruma çemkirdiği ayrı bir hikayesini hatırlıyorum. tabii ki ingilizce biliyorum, komiksiniz, ben bilmem ne şirketinde ik idim diye azarlıyordu. yani? açıkçası böyle storyden azar çeken kendini bir şey sanan tiplerle dalga geçmek mübah diye düşünüyorum. hatta böyle plaza ingilizce türkçe karışımı konuşanlarla dalga geçen bir kaan sekban var. tüm postlarına bu ve türevi kızları etiketleyip bakın bakın sizin taklidinizi yapıyorlar demek istiyorum.

28 kasım 18:35

164.  Dava konusunu daha yeni görüyorum ve söylemek istediğim birkaç şey var daha önce de kötü yorum yazan kişileri dava etmişti yada blöftü bilmiyorum. Storysinde azarladığı insan sayısı 9999875 falan. Estetiğim yok demesi, burnu tamamiyle estetiktir. Sağlık için deviasyon ameliyatı yeterlidir ama Selin burnunu kesip biçtirdi youtubedada kendi yüklediği videosu var. Dudakları da Ezgi Fındık gibi olacağını zannedip dolgu yaptırdı; ancak olamadı. Duygu’ya bile neler dedik nefret ettik ama en azından “sizi dava edicem” durumuna düşmemişti. Ha asıl ilk çıktığı zamana gelecek olursak; 1000 takipçisi bile yoktu onu takip ettiğimde ve o kadar naif güzel bir kızdı ki her anlamda bayılmıştım. Gerçekten estetiksiz ve yapmacık değildi. Takipçiyle doğru orantılı olarak bu hale geldi. Kendisini engelliyorum çünkü artık tahammülüm yok şımarıklıklarına. Değinmek istediğim diğer konu; eşi. Eşiyle yıllardır beraber olduğunu söylüyor ancak araya Özcan Deniz’le beraber başka birileri de girdi diye biliyorum. Google’da elele biriyle fotoğrafları var, sanırım ayrılıp barıştılar eşiyle ama o ayrılığı saymıyor. Keşke daha dürüst olsan

Eminim haftada bir burayı okuyor. Keşke değişmeseydin Selin

Edit: imla

25 kasım 18:59 25 kasım 19:00

163. Cildine her ne işlem yaptırıyorsa kesinlikle çok beğendiğim youtuber. Ben de zaman zaman Ezgi Fındık'a benzediğini düşünüyorum fakat ona benzemek için yaptığını düşünmüyorum. Bu tamamen yapılan işlemlerin benzerliği bence.

Sanırım çenesinde de dolgu var fakat yaptıran her kim olursa olsun yaptırıyorum demeye korkuyor. İşlem var denildiğin de de diyeni topa tutuyorlar anlamak mümkün değil. Bu konuda kendiyle barışık olduğunu düşünmüyorum. Eleştiriye tahammülü olan biri değil. Youtube yorumlarına verdiği cevaplardan da anlaşılıyor. Çok alıngan olduğunu düşünüyorum. Makyajları kendine yakıştırıyor ama bu konuda Duygu Özaslan gibi. Yani zaten kendine yakıştığını bildiği makyajı yapıyor. Farklı şeyler denemek için uğraşmıyor. Sıkıcı buluyorum.

24 kasım 09:15


162. burun ameliyatı ve anksiyete gibi insanlara faydalı olabilecek videolarında bile cringe show yaşatan, faydasız yutupçu.

18 kasım 20:36

161. ben ezgi fındık'a benzetmiyorum ne yalan söyleyeyim. o dudak dolgusu bile aklıma ezgi'yi getirmedi. bilmiyorum ilham aldığı şeyleri olabilir de, kız zaten istediğini alıp giyebiliyor. zara vs markaları kombinleyip giymek için de ezgi'yi mi stalklayacak o kadar ünlü varken.

zaten instagramda hepsi aynı tipteler. aynı makyaj ile aynı zara, trendyol (gizlinot: yukarı kaydırın) , gucci, chanel markaları kombinliyorlar. aynı kahvenin fotoğrafını çekip, aynı dertlerden yakınıyorlar. çok farklı kızlar değil türk instagrammer blogger youtuber tayfası yani. sadece birini takip etseniz olur.

not: bir duygu-şule vakası gibi olmadığından belki o kadar batmıyor benim gözüme. şule'nin eline kimse su dökemeyeceğinden onun dışında kimseyi, başka birini 'ilham almış' olarak göremiyorum.

17 kasım 22:21

160. Tesadüfen dudak dolgusunu gördüm ve şoka uğradım. Eskiden minnacık tatlı bir kadındın ne oldu şimdi böyle selinsu gibi oldun??

Ayrıca Ezgi Fındık’ın kopyası gibisin. Gerçekten çok itici duruyor asla ve asla yakışmıyor copy paste olman. 

  1-Bana bu ara çok komik gelen ve

2- kendisine beymenden hediye alıp shoowtime yapan yutıbır 

17 kasım 00:22

159. Gerçekten aşırı ‘ezgi fındık’ olmaya çalışıyor. Makyaj , stil ve pozlar o kadar aynı ki. Tabikide birilerinden birşeyler beğenip, ilham alabilirsin ama komple biri olmaya çalışmak sıkıntı. Yapıyosun bari çaktırmadan yap hepimiz anladık oluyor mu .....

16 kasım 22:28


158. Birkaç gündür bi doğum günü kutlamasıdır gidiyor. Ondan birkac gün öncede anksiyete videosu nedeniyle cok duygusal günler yasıyordu kendisi :/

Neyse.. 

Bugün story’sinde kendime hediye aldım notuyla BEYMEN poşetinden Chloe çantasını çıkardı.

Zaten sponsorluklar ve youtube nedeniyle güzel paralar kazandıgınızı biliyoruz. tabiki orijinal ürünler alıcaksınız normal bir sey bu. Ama gözümüze soka soka o beymen poşetinden çantasını çıkarması olayına bayıldım.

Sözüm ona çok mütavazi bi youtuber :d Yersen.

16 kasım 21:55 16 kasım 21:58

157. (link: https://www.instagram.com/p/Bp-AScNHm_P/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=m7fhp7czgoq3 ) selin FINDIK?

16 kasım 20:50

156. kısa makyaj videolarını beğenerek izlediğim fakat youtube içeriklerini takip etmediğim insan. yalnız kafama takılan birşeyi dile getirmek istediğim için yazıyorum; dün bir instastory serisi yaptı ve "herşeyi önce ben yaptım, benden gördüler, ben giydim, ben moda yaptım" kafasında olan insanlardan kendisine gına geldiğini, böyle şeyler izlemek istemediğini söyledi. bana burada biraz ezgi fındık'ı hedefler bir şekilde konuşuyor gibi geldi; zira ezgi en son yüklediği alışveriş videosunda bu üslupla konuşuyordu, zaten tarzı da biraz direkt, aklına geleni dümdüz söyleyen biri gibi görünüyor. yalnız bunun selin'e neden gına getirdiğini anlamadım, bu iş biraz trendsetter olmayı gerektirmiyor mu? ezgi bence selin'den çok daha güzel giyiniyor, daha güzel yaşıyor, sosyal çevreleri falan daha farklı. en azından bize yansıttıkları kadarıyla yaptığım kıyaslamadan bu çıkıyor, iki insanı da kırıcı şeyler yazmak istemem. ama influencer'lık biraz "ben yaptım, benden gördüler" demeyi gerektiriyor, bir şekilde kendi marketing'ini yapmalısın ki işbirlikleri ayağına gelsin, para kazan. her sabah kalkıp ahmetcobain'e giderek ve hasbel kader bulduğun zengin arkadaşınla caddede kahve içerek ürettiğin "içerikleri" daha ne kadar paylaşabilirsin ki? bence hoş kız, iyi makyaj yapıyor, minyon ve nispeten güzel giyiniyor, sadece biraz daha iyi bir marketing stratejisi lazım.

3 kasım 20:24