yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (361)
  • medya (36)

  361. Kocasıyla arasının bozuk olduğu uzun zamandır annesinin evinde oluşundan, ve eşinin instagramdaki göndermeli hikayelerinden zaten barizdi, selinde zorlu bir süreçten geçtigini ve daha sonra açıklamaya yapacagınıda söyledi ancak kocasının o imalı hikayeleri vs hiç hoş degil bence. Sonuçta bu senin flörtün ayrıldığın sevgilin degil çocuğunun annesi. Çocuğu olup ayrılan eşler ömür boyu birbiriyle çocuk için baglantılı olmak durumunda olduğundan bence bir şekilde süreci sessizce, sosyal medya üzerinden göndermeli post atmayıp, incitmeden geçirmek daha uygun fikrimce.

  5 ekim 16:20 5 ekim 16:20

  360. Burada aile kurumu hakkında ahkam kesenlerin çoluk çocuk olduğuna artık emin oldum. Ben de daha önce Selin hakkında bazı eleştirel girdiler yazmıştım fakat sonradan kendisini haklı bulup girdilerimi sildim. Bir aile bir yuva kolay kurulmuyor. Hele ki bir bebek kolay hiç yetişmiyor. Hiçbir anne en değerli varlığının babasından ayrı büyümesini istemez çok zor bir süreçten geçtiğini tahmin edebiliyorum. Biz de ne üzüntüler yaşıyoruz fakat çocuğumuz için kalkıp işimize gücümüze gidiyoruz link vermekte onun işi bence yargılamamak gerekiyor. Kendisine bu süreçte kolaylık diliyorum. 

  30 eylül 13:00

  359. İnfluencer/youtuber/bloggerlar kolay yoldan para kazanıyor, yatıyor saçmalığının hala savunuluyor olmasına çok şaşırıyorum ya . O zaman sizde yapın? Madem yatarak para kazanılıyor yatın ve kazanın hadi. Bakın en basitinden göz önünde ve tanınır biri olmanız sonucu ailevi problemleriniz didik didik edilecek. Kaçınız buna sabredebilir? Gelir eşitsizliğine bir itirazınız varsa buradan mı başlamak gerekir sizce? Hem faydalı bulmayanlar için çok basit bir seçenek var elimizde; takibi bırak. Ben örneğin çok link görmekten hoşlanmadığım için takipten çıktım, ara ara girip kombinlerine kıyafetlerine bakıyorum sadece. Tabi bunu profesyonel bir iş olarak yapıyorsa ve bize sunuyorsa eleştirmek çok doğal. Ama karşımızdakinin de robot değil insan olduğunu unutmadan, sokakta görünce söyleyemeyeceğimiz şeyleri buradan da söylemeden. Hele bu başlıkta gerçekten sapıkça bir takip ve neredeyse tacize varan şeyler gördüm salın artık şu kadını ya.

  29 eylül 13:01


  358. Takip ettiğim biri değil. Başlığını sıkça goruyorum. Şunu farkettim bu kız ne yapsa lincleniyor. Estetik yaptiriyor lincleniyor, evleniyor lincleniyor, balayına gidiyor lincleniyor, "yeterince zengin değil" diye bile lincleniyor. Yani cidden anlamadım sözlüğün bu kızla derdi ne. Koruduğum ya da sevdiğim için demiyorum. Burada linclendigini gördükçe bakıyorum profiline. Gayet normal siradan, ama ortalama üstü guzellige sahip bi tip. Arkadasi gizem kadar (gizem kim o da belirsiz benim için) zengin degilmis, gizemin vazosundan(?) Bulup almış, yok 2.el canta aliyormus, yok canta alamiyormus, arabası eski modelmis, kocası calismiyormus da 5 liralık dürüm yiyormuş... Arkadaslar iyi misiniz?

  Aglamis da link vermis de. Bence o storysinde gayet birilerine mesaj veriyor, ima ediyor, yaşadığı tatsiz durumla ilgili ipucu veriyor. Paranizi kazanin diyor. Ne var bunda?

  Tanım: gayet guzel, zarif görünen, hoş bir blogger(?) Veya YouTuber. No idea

  29 eylül 00:06

  357. Tarzını, tavrını pek seven biri değilim,bana hitap etmiyor diyelim. ancak şu sıkıntılı günlerinde şimdiden kendisine sabır dilerim. İnsanların aşk hayatını (aile diyelim hatta daha doğru) annesi babası darlamiyor bu kadar ya.  göz önünde diye oturup bize eşiyle olan sorunlarını hüngür hüngür anlatacak hali yok. Umarım çabucak atlatir.

  28 eylül 20:32 28 eylül 21:41

  356. Kaç gündür boşandı boşanmadı tüm sözlük ahalisi işi gücü bırakmış konuşuyor. Kendisi ile ilgili bilgim yok sanırım influencer. tamam olabilir herkesin ilgi alanı farklıdır, konuşulur.

  Başlığı engellemeden önce sadece bir şey söylemek istiyorum bazı arkadaşlara. Siz kafayı mı yediniz? Kadının eşine mesaj atmak ne demek? Akıl vermiş bir de arkadaş. Size ne acaba ya? Perdenin arkasından apartmana giren çıkanı dikizleyip her şeye burnunu sokan dedikoducu teyze gibi. (gizlinot: Swh )Medyada görünce çok şaşırdım. Daha hadsiz çok az davranış vardır. Çok ayıp çok. Biz ne zaman öğreneceğiz bizi ilgilendirmeyen konularda insanların hayatına yorum yapmamayı? Az biraz tanınır olması kimseye insanların ikili ilişkisine, özel hayatına karışma hakkı vermez. Kendimizi bilmemiz lazım diye düşünüyorum.

  28 eylül 20:17

  355. Selin’i ben de takip etmiyorum. Hem alışveriş merkezine gitmek-kahve içmek-bowl yemek döngüsünden hoşlanmadığım ve bunlardan ilham alacak herhangi bir şey bulamadığım hem de benzer nude tonlarda, kontrastı azaltılmış stilde bir sürü kişi varken trendsetter olan, öncülük yapan kişileri takip etmeyi tercih ettiğim için. Bir şeyi ilk elden görmenin ve öğrenmenin daha faydalı olacağına inanıyorum. Selin’in linklerinden rahatsız olanlara da takip etmemelerini öneririm. Geçimini bu iş üzerinden sağlayan bir kişiden bahsediyoruz. Diğer influencerlar gibi o da bu işin bir sonu olduğunun, akarken doldurması gerektiğinin farkında. Bundan 3-5 sene sonra trendyol aynı mı kalacak, instagram da youtube gibi azalacak mı bunlar belirsiz Ve güvencesi olmayan şeyler. Bu durumda etik bulmasam da kendi sayfasında kendi kitlesine istediği kadar link paylaşabilir. Düdüklü tencere linki de olur hazır doğranmış soğan da. Alıcı bir kitle olduğu sürece de paylaşmaya devam eder. Diğer meslek sahipleriyle kıyaslanmasını da doğru bulmuyorum. Aile hayatında sorunlar yaşıyor diye ‘işini’ bırakacak değil. Bu sektörde süreklilik ve devamlılık önemli. Bir hafta link paylaşmaması demek etkileşiminin düşmesi demek ve yukarıya giden bir ivmeye sahipken bu kendi işini olumsuz etkiler.

  Gerek burada gerek soru cevapta kadının lüks tüketimine laf edilip eşiyle boşanma sebepleri olduğuna kadar bahsedildi. Ancak bu da işinin bir parçası. 20 bine aldığı bir çantanın ona geridönüşü belki de 30 bin. Kalitesizliği 5 km uzaktan fark edilen trendyol butik çantalarındansa moda hangi model ve hangi markaysa onun orijinalini alması çok normal. (gizlinot: tabi çantalarının orijinal olmadıkları da çok konuşuldu burada) aldıkça görünürlüğü artıyor ve görünürlüğü arttıkça o da alıyor. Paylaştığı bir çanta sayesinde birden fazla moda sayfasında kendi hesabı paylaşılıyor. Win-win durumu söz konusu. Trendleri sıkı sıkı takip etmesi gerekiyor. Tıpkı rachel araz’ın maddi durumuyla orantılı olarak çıkan ürünleri türkiye’de ilk kullanan insanlardan biri olupbunun sayesinde etkileşimini arttırması gibi. Yazdıklarım sadece selin özelinde değil ancak her ne olursa olsun işini yapan bir kadının üzerine bu kadar gidilmesini doğru bulmuyorum. Öncesinde de belirttiğim gibi takip edip etmemek bizim elimizde. Küçük yaştaki kişilere kötü örnek olması ise söz konusu değil, o küçük yaştaki kişilerin ailesi bunun takibini yapacak selin değil. Zaten bilinçli bir insanın ‘selin almış, ayşe almış, merve almış ben de alayım’ diye gidip bir şey alacağını düşünmüyorum. 

  28 eylül 19:08


  354. Selin’i takip etmiyorum ama buradan anladığım kadarıyla eşiyle aralarında sorun varmış, gözlerinden ağladığı belli olan birkaç storysi var ve hemen arkasına trendyoldan link paylaşmış. Bunda linç edilecek ne var anlayamadım. Kimsenin ne yaşadığını bilemeyiz, belki o da kendini bu şekilde rahatlatıyor, kafasını link paylaşarak boşaltıyor. Biz ne kadar kabullenmesek de influencerlık artık bir meslek ve evet o da kendi geçimini bundan sağlıyorsa, ağladıktan sonra da, kendini kötü hissettiği zamanlarda da link paylaşmaya devam edebilir. Ben bir sorun göremedim. 

  28 eylül 13:59

  353. en kötü günlerinde bile görev bilinciyle link paylaşmaktan vazgeçmeyen trendyol emekçisi. bizi de üzdüler ama kalkıp düdüklü tencere linki paylaştık... bizi de üzdüler, ağlaya ağlaya trendyol övdük. gerçi o biraz bir storyle iki kuş gibi oldu ama neyse eheheh. halk bizi merak etmişse gerekirse nemli gözlerle çıkarız, hiçbir fedakarlıktan çekinmeyiz. youtuberlar rahat hayat yaşıyor diyenler utanır umarım.

  28 eylül 04:21

  352. bence de her kadın çalışıp kendi ayakları üstünde durmalı. bu isterse temizliğe gitmek olsun, isterse avukatlık olsun, isterse influencerlık olsun. Yeter ki özgürce var olabilsin. ve başka hiçbir kadın da bu çabasına amalar üreterek onu aşağıya çekmeye çalışmasın. 

  28 eylül 03:50